Wałbrzych: Starszy pan okradł babcię metodą "na wnuczka"

  Wałbrzych: Starszy pan okradł babcię metodą "na wnuczka"

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mężczyzna chciał wyłudzić od 82-letniej kobiety 400 zł. Twierdził, że jej córka miała wypadek, a pieniądze potrzebne są mu na transport do innego szpitala. Rozmowę podsłuchała przez telefon córka. Gdy oszust wychodził z bloku, wpadł w ręce policji.
  60-latek postanowił się wzbogacić. Postanowił wyłudzić od emerytki 400 zł na transport rzekomo poszkodowanej córki starszej pani. Kobieta dała mu tylko 100 zł, ponieważ nie miała więcej. Na szczęście akurat była w trakcie rozmowy ze swoją drugą córką. Gdy pojawił się oszust, starsza pani nie przerwała połączenia. Córka słysząc całą rozmowę od razu zaalarmowała policję. Gdy 60-latek wychodził z bloku, z łupem w ręku zatrzymała go policja. Funkcjonariusze czekali na niego przed wyjściem wraz z zięciem poszkodowanej.

  Okazało się, że mężczyzna pochodzi ze Świebodzic. Teraz policjanci sprawdzają, czy ma na koncie podobne wyłudzenia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na miesiąc. O jego dalszych losach zdecyduje teraz sąd. Za oszustwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama