Dolnośląski NFZ po kontroli ministra

  Dolnośląski NFZ po kontroli ministra

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ministerstwo Zdrowia nie znalazło na razie winnego zamieszania z lekarzami specjalistami ze stycznia tego roku.
  Przyznało jedynie, że w dolnośląskim Narodowym Funduszu Zdrowia panował bałagan.
  Minister Ewa Kopacz zleciła kontrolę po tym, jak na początku roku kilka tysięcy pacjentów w regionie nie miało dostępu do opieki specjalistów. Dlaczego?
  Dolnośląski NFZ z połową z nich nie podpisał kontraktów, a dyrektorzy przychodni i szpitali wskazywali, że mieli problemy z obsługą programu komputerowego, który służył do składania wniosków.

  Czego doszukało się Ministerstwo Zdrowia? W dolnośląskim funduszu nie było dobrego systemu nadzoru kontraktowania świadczeń zdrowotnych. Na przykład nie informowano zainteresowanych o zmianach, które wprowadzono do systemu komputerowego.
  Odrzucano oferty dlatego, że nie zgadzał się harmonogram pracy poradni z harmonogramem pracy personelu. W NFZ nikt o wyjaśnienia nie prosił, tylko od razu oferta takiej przychodni trafiała do kosza.

  Po trzech miesiącach sprawa przycichła. Jeszcze na początku stycznia MZ nie wykluczało nawet, że zażąda odwołania ze stanowiska Krzysztofa Dworaka, szefa dolnośląskiego NFZ. Ale nic takiego się nie stało.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama