Chcieli się zemścić na wrocławskich sportowcach. Przez...

  Chcieli się zemścić na wrocławskich sportowcach. Przez pomyłkę podpalili nie te samochody

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Tomasz Hołod

  Trzech mężczyzn w wieku od 22 do 25 lat zatrzymali jeleniogórscy policjanci w związku z podpaleniem czterech samochodów w jednym z pensjonatów w miejscowości Borowice pod Karpaczem. Straty oszacowano na około 170 tysięcy złotych.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Tomasz Hołod

  17 sierpnia nad ranem mężczyźni weszli na ogrodzony teren jednego z pensjonatów i przy użyciu benzyny podpali cztery pojazdy będące własnością mieszkańców Wrocławia. - Sprawcy swoim działaniem spowodowali również zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców pensjonatu. W związku z pożarem ewakuowano jedenaście osób. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na około 170 tysięcy złotych - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z komendy w Jeleniej Górze.


  Powiadomieni o zdarzeniu policjanci następnego dnia zatrzymali podejrzanych. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni podpali nie te samochody, które zamierzali. Wyjaśnili, że tego dnia bawili się w jednym z lokali w Karpaczu, gdzie wdali się w bójkę ze sportowcami z Wrocławia, na których potem zamierzali się zemścić, chcąc podpalić ich auta.

  Ponadto jeden z zatrzymanych (23-latek) podejrzany jest o dwa włamania do pojazdów w Karpaczu, skąd jego łupem padł telefon komórkowy, nawigacja, playstation inne przedmioty. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 2000 zł. Mężczyzna ten odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli jego mieszkaniu.

  Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   karpcz

   piko hehe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   tak to jest gdy piko zabiera ludzi hehe jeb.ć frajerów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POlscy sędziowie ich wypuszczą!!!

   normalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Wielkie mi halo podpalili auta,dostaną zawiasy i 300zł grzywny!!!w kraju PO panuje LIBERALNE podejście do bandziorków, a przykłady mozna mnożyć i mnożyć!by żyło się lepiej kolesiom i przestępcom...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Elektora więzienny

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 11

   Przecież PO miała w więzieniach największe poparcie. Oni im dają niskie albo żadne kary (sędzia dzwoni do kancelarii premiera i pyta jaką decyzję ma podjąć) - a oni w zamian na nich głosują. Taki...rozwiń całość

   Przecież PO miała w więzieniach największe poparcie. Oni im dają niskie albo żadne kary (sędzia dzwoni do kancelarii premiera i pyta jaką decyzję ma podjąć) - a oni w zamian na nich głosują. Taki handel wymienny...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???????

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   "Powiadomieni o zdarzeniu policjanci następnego zatrzymali podejrzanych."
   "Za popełnione przestępstwa grozić im do 10 lat pozbawienia wolności."
   Jak zwykle redaktorzy się popisali.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama