Reggae: Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal – już od...

  Reggae: Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal – już od czwartku, 22 sierpnia

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ucee łączy reggae, soul, funk, hip-hop
  1/17
  przejdź do galerii

  Ucee łączy reggae, soul, funk, hip-hop ©materiały organizatora

  W tym roku, podczas dwóch dni grania reggae, w Bielawie wystąpią artyści z różnych pokoleń jamajskiej muzyki, młodzi artyści i – oczywiście – gwiazdy reggae.
  Regałowisko trwać będzie od 22 do 24 sierpnia w Ośrodku Wczasowo-Wypoczynkowym „Sudety” na zachodnich obrzeżach miasta, gdzie są aż trzy sceny.
  – Dla nas najważniejsze jest spotkanie muzyki i publiczności – mówi Justyna Konowalska, dyrektor generalny imprezy. Cała impreza zacznie się już w czwartek, 22 sierpnia, o godz. 20.30, koncertem koło Urzędu Miejskiego w Bielawie. Potem artyści przeniosą się do Ośrodka „Sudety” i będą grać do białego rana.
  Wśród gwiazd, uprawiających muzykę w multimedialnej scenografii, w tym roku wystąpią m.in. : Capleton z Jamajki, czerpiący z kultury religijnego ruchu Rastafari, Alborosie – najbardziej znany włoski wykonawca reggae (urodził się na Sycylii, mieszka na Jamajce), który dwa lata temu gościł na One Love Sound Fest we Wrocławiu, trio Israel Vibration, które pokonało biedę oraz chorobę, aby stać się jednym z najbardziej znanych zespołów jamajskich w latach siedemdziesiątych zeszłego wieku, Jah Shaka, który swoje występy zwykł zwieńczać charakterystycznymi tańcami nawołującymi do afrykańskich tańców plemiennych, Protoje – artysta i tekściarz z Jamajki, Kabaka Pyramid z Ugandy, Iba MaHr i Randy Valentine z Jamajki.
  Nie zabraknie też rodzimych gwiazd reagge, wśród nich do Bielawy przyjdzie Marika, która występowała na największych, krajowych festiwalach związanych z kulturą reggae, śpiewała także na scenie obok Erykah Badu, a od trzech lat prowadzi własne radiowe show. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego, sama pisze teksty i melodie, a nowy album wydała ze Spokoarmią, ośmioosobowym zespołem towarzyszącym jej na scenie.
  Na Regałowisku gościć będzie także Maleo Reggae Rockers, z Dariuszem Dariusz „Maleo” Malejonkiem, który był m.in. basistą Armii, a teraz, razem z rodziną, współtworzy zespół Arka Noego. Obok nich zaśpiewa Mesajah, łączący reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop. Z kolei Paprika Korps z Opola uprawia heavy-reggae. Wielbiciele reggae z Wrocławia w Bielawie spotkają wrocławską grupę Splendid Sound.
  Karnet na cały festiwal kosztuje 65 zł, w dniu rozpoczęcia imprezy można go będzie kupić za 80 zł. Bilet jednodniowy kosztuje 30 zł. Wszystkie rodzaje biletów do kupienia w sieci Ticketpro i na www.ticketpro.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama