Piłka nożna: Chrobry wygrał, bo szczęście sprzyja lepszym (II liga WYNIKI)

Chrobry Głogów nie zwalnia tempa. Piłkarze Ireneusza Mamrota w czwartej kolejce drugiej ligi pokonali na własnym boisku Raków Częstochowa i wciąż są wiceliderem tabeli. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że mieli sporo szczęścia, szczególnie przy bramce.

II liga, grupa zachodnia

Chrobry Głogów - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
Bramka:
Szczepaniak 69Sędzia: Tomasz Białek(Gorzów Wielkopolski)Widzów: 1100

Chrobry: Rzepecki - Ilków-Gołąb, Michalecl, Szałek, Samiec, Machaj(81. Niewieściuk), Gancarczyk (55. Ulatowski), Hałambiec, Janeczko (42. Ciechański), Sędziak, Szczepaniak (77. Ziemniak).
Raków: Wróbel - Góral, Byrtek, Napora, Ogłaza, Retlewski (85. Świerk), Brzęczek (46. Czerwiński), Soczyński, Kowalczyk, Strzeleckil, Buczkowskil (89. Krupa).

KS Polkowice - UKP Zielona Góra 1:0 (0:0)
Bramka:
Garyga 55

Polkowice: Kazimierczak - Bartków, Darda, Zieliński, Wacławczyk, Ałdaś, Famulski, Bancewiczl (66. Sołtyński), Kamiński (81. Bryła), Garyga, Gałach(55. Drzazga, 90. Rytkowski).
UKP: Fabisiak, Andrzejczakl, Barski, Dworakl (46. Cierech), Górecki, Górski, Greszczykl, Kiliński, Mycan(60. Cierech), Okińczyc, Wierzbicki (68. Skrzyński).

Jarota Jarocin - Górnik Wałbrzych 0:0

Jarota: Szymański - Oczkowski, Kieliba, Garbarek, Filipiak - Czabański (68. Nawrocki), Wojciechowskil, Skokowski - Antkowiak (70. Kamiński), Bartoszak (46. Pawlak), Danielak.
Górnik: Jaroszewski - Orzech, Wojtanowicz, Bartoś, Michalak - Zinke (79. Rybko), Wepa, Szuba (46. Moszyk), Michalak - Folc, Bartkowiak.

Pierwsza połowa - delikatnie mówiąc - nie była zbyt ciekawa. Gospodarze lepiej wyglądali w jej pierwszych minutach i pod koniec. Dobrą okazję miał Mateusz Janeczko, ale po podaniu Damiana Sędziaka posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Od pierwszych minut drugiej części meczu obie ekipy zdecydowały się odważniej zaatakować. Lepiej na tym wyszli gospodarze, który po strzale Łukasza Szczepaniaka wyszli na prowadzenie. W całej akcji było jednak więcej przypadku niż zaplanowanej gry. Piłka do zawodnika Chrobrego trafiła przez przypadek, a on umieścił ją w siatce.

Prawdę mówiąc, 1:0 powinno być już wcześniej, ale futbolówka zatrzymała się na słupku.
Z biegiem czasu Chrobry postanowił bronić wyniku. W ten sposób dowiózł zwycięstwo do końca.

- Spoglądając na sytuację, w której straciliśmy gola, nie możemy być zadowoleni. Oczekiwaliśmy, że z Głogowa wywieziemy przynajmniej punkt. Piłkarzom nie można zarzucić zaangażowania, ale zabrakło rozwagi w momentach, w których zbyt łatwo traciliśmy piłkę. Po takich stratach musieliśmy dodatkowo więcej biegać - komentował mecz wujek Jakuba Błaszczykowskiego, a jednocześnie trener Rakowa Jerzy Brzęczek.

- Mecz był żywy. Może w pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji, ale nie zabrakło zaangażowania. Fajnie mogliśmy rozpocząć, Mateuszowi Janeczce zabrakło chyba tylko spokoju. Najbardziej szkoda sytuacji Łukasza Szczepaniaka. Wszystko zrobił dokładnie tak jak trzeba. Tu zabrakło z kolei już tylko dwóch centymetrów. Bramka rzeczywiście była trochę szczęśliwa. Najważniejsze jednak, że Łukasz dobrze to wykończył - mówił trener Mamrot.

Zwycięstwo zanotował także KS Polkowice. Jedyną bramkę meczu strzelił wypożyczonyze Śląska Wrocław skrzydłowy Paweł Garyga.

Punkt z Jarocina przywiózł Górnik Wałbrzych i trzeba to uznać za mały sukces piłkarzy z Dolnego Śląska.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Gryf Wejherowo - Zagłębie Sosnowiec (3.09, godz. 17), Bytovia Bytów - Błękitni Stargard Szczeciński 1:0 (Hirsz 63), Calisia Kalisz - Warta Poznań 0:3 (Rasiak 14, 84 - Ciarkowski 67), Rozwój Katowice - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski (21.08, godz. 17), Polonia Bytom - MKS Kluczbork 1:1 (Broniewicz 65 - Niziołek 17), Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:1 (Deja 87 k. - Lachowski 79).