Cyrk z teatrem

  Cyrk z teatrem

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wściekły atak opozycji, że rząd i Platforma nic nie robią, nie rozwiązują żadnych problemów społecznych, a ludziom żyje się gorzej, bo akcyza na benzynę nie spada - jednym słowem cały ten huraganowy ostrzał - idzie bokiem niczym nasze pociski moździerzowe w Afganistanie.
  Jak można twierdzić, że Platforma nic nie robi, skoro właśnie zaproponowała w Legnicy, aby 400 tys. zł, leżących na koncie magistratu, wykorzystać na ratowanie miejscowego teatru i jego dyrektora Jacka Głomba. Tyle lat władza lekceważyła potrzeby świata kultury, a tu mamy przykład cennej lokalnej inicjatywy.
  Co prawda, złośliwi wytykają, że sprawa jest śliska, bo dyrektor Głomb jest człowiekiem Platformy. Z kolei prezydent Legnicy upiera się, że są to pieniądze przeznaczone na ratowanie biednego Zakaczawia.
  Ta krytyka wydaje się nietrafiona, bo komu w pierwszej kolejności ma pomagać Platforma, jak nie swoim ludziom. Dodajmy, że ubodzy nie uciekną, bo i dokąd, a każde dziecko w Legnicy wie, że dyrektor Głomb rozsławił w spektaklach tę dzielnicę na cały kraj, więc moralne prawo do tej forsy chyba jakieś ma.
  Oczywiście, dla opozycji moralność Platformy jest z definicji mocno podejrzana. Weźmy choćby ostatni weekend. Nie dość, że Donald Tusk pojechał na imieniny do agenta Bolka, to - napastowany przez dziennikarzy o komentarz do sensacyjnych rozstrzygnięć na mistrzostwach Europy w piłce kopanej - wyznał, że w meczu Holendrów z Rosjanami kibicował tym ostatnim. No, to jest już nawet nie teatr, lecz prawdziwy cyrk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama