Recenzja filmu animowanego dla dorosłych „Sklep dla...

  Recenzja filmu animowanego dla dorosłych „Sklep dla samobójców”

  Marta Bigda

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Oglądanie „Sklepu dla samobójców” zaczynamy lotem gołębim nad miastem – obserwujemy, jak w smutnej metropolii ptak musi omijać samobójców wypadających z okien wieżowców. I sam kończy marnie.
  Recenzja filmu animowanego dla dorosłych „Sklep dla samobójców”

  ©2M Films

  A my przenosimy się dosklepu, w którym znajdujemy nie tylko najwyższej jakości trucizny, japońskie katany czy powrozy do uplecenia stryczka, ale także plejadę polskich gwiazd, która to użyczyła głosy tej animacji. Elita kabaretu, m.in. Joanna Kołaczkowska, Michał Wójcik, Robert Górski, Artur Andrus połączyła siły z gwiazdami estrady: Czesławem Mozilem, Magdaleną Kumorek, Wojciechem Mecwaldowskim i Michałem Figurskim. O humor dialogów zadbali Bartek Kędzier-ski (twórca animacji „Włatcy Móch”) i Władysław Sikora (założyciel kabaretu „Potem”).
  Interes Mishimy i Lukrecji kwitnie ( o ile można tak powiedzieć o biznesie sprzedawców śmierci). W depresyjnym mieście nie brakuje im klientów.
  Czasem nawet dzwonek do drzwi budzi ich w środku nocy, gdy ktoś w nagłej potrzebie chce się zabić. Sprzedawcy przypominają klientom o jednej ważnej sprawie, zanim ci wyjdą ze śmiercionośnymi pakunkami: zabijać się nie można publicznie. Za to grozi mandat.
  Pewnego dnia jednak Lukrecja rodzi syna, który nie pasuje do rodzeństwa – przepełnia go chęć życia i radość. Z początku Mishimie i Lukrecji wydaje się, że chłopiec zrujnuje im interes... Efekt warto zobaczyć. Życiowe plany na utrzymanie rodziny zmieniają się, ale nie nabierają różowych barw. I można pomyśleć, że to komedyjka z prostym przekazem: najpierw głównibohaterowie byli „źli”, a potem– z pomocą siły zewnętrznej, która uświadomiła im to i owo– stają się „dobrzy”. Ale świat nie jest czarno-biały. Historia jest poplątana, a humor niebanalny. Film polecam, bo i graficznie, i merytorycznie wart jest obejrzenia.
  „Sklep dla samobójców”, Belgia/Francja/Kanada 2012, reż. Patrice Leconte.

  Zastanawiasz się, co obejrzeć wieczorem w telewizji? Dowiedz się, co jest emitowane! Sprawdź program telewizyjny!

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to jest film anowany?

   Sissy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

   Chyba miało być animowany! Tyle razy mówię, żebyście czytali co napiszecie, ale jak zwykle macie czytelników w poważaniu. Nawet użycie spacji was boli, że piszecie "dosklepu" zamiast "do sklepu"?...rozwiń całość

   Chyba miało być animowany! Tyle razy mówię, żebyście czytali co napiszecie, ale jak zwykle macie czytelników w poważaniu. Nawet użycie spacji was boli, że piszecie "dosklepu" zamiast "do sklepu"? Wstyd!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama