Ważne
  Komedia Piotra Matwiejczyka pt. "Brzuszek" powstaje we...

  Komedia Piotra Matwiejczyka pt. "Brzuszek" powstaje we Wrocławiu

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Piotr Matwiejczyk, reżyser niezależny, kręci we Wrocławiu nowy film. To komedia pt. "Brzuszek". Reżyser, jak zawsze, nie tylko rozśmieszy widzów, ale też zachęci ich do poważniejszej refleksji.
  Robert Buczyński (Kacper) i Piotr Matwiejczyk (doradca)

  Robert Buczyński (Kacper) i Piotr Matwiejczyk (doradca) ©Materiały prasowe muflonpictures

  Piotr Matwiejczyk sam pisze scenariusze, reżyseruje własne produkcje, często w nich występuje. Jest właścicielem firmy producenckiej Muflon Pictures. Z tej wytwórni wyszły obrazy, które twórca sygnuje swoim nazwiskiem. To m.in.: "O czym są moje oczy", "Homo Father", "Wyręczony zaręczony", "Prosto z nieba" - film o katastrofie smoleńskiej i mnóstwo innych. Piotr Matwiejczyk to człowiek-orkiestra.

  W piątek w południe Piotr Matwiejczyk wraz z ekipą filmową gościł na kortach tenisowych przy ul. Lotniczej. Później ekipa filmowa przeniosła się w okolice rzeźby "Pociąg do nieba" Andrzeja Jarodzkiego, czyli popularnej lokomotywy na placu Strzegomskim.
  Na korcie tenisowym toczyły się takie dialogi: - Nie sądziłem, że za te pięć dych wygranej zafundujesz mi godzinę na korcie - mówił, rzucając piłeczkami, Robert Buczyński, grający Kacpra. - Pogadałeś z Majką? - zapytał go Matwiejczyk, przyjmujący piłki.
  - Chyba wiem, co jej powiem. Nie chcę, żeby nie miała tatuażu. Ten tydzień z jej matką uświadomił mi, jak bardzo potrzebowała uwolnić się spod jej władzy - stwierdził filmowy Kacper.

  - Gram doradcę Kacpra - opowiada poza planem filmowym reżyser. - On ma problemy z filmową Majką, swoją dziewczyną. Chce ją "wychować", ale ona się temu nie poddaje - dodaje. - Majka na złość Kacprowi robi sobie tatuaż na brzuchu - tłumaczy Piotr Matwiejczyk.

  "Brzuszek", jak twierdzi Piotr Matwiejczyk, jest całkiem poważną opowieścią. - Komediowy styl, poważny temat - tłumaczy. - Zastanawiam się nad wolnością partnerów w związku. Czy każde może robić, co chce? Czy powinno się prosić o pozwolenie zrobienia tatuażu czy przekłucia jakieś części ciała? Mam nadzieję, że widzowie zadadzą sobie poważniejsze pytania, oglądając tę komedię. Komedią łatwiej jest poruszyć ludzi, nie wpadając w niepotrzebne zadęcie - opowiada reżyser.

  Piotr Matwiejczyk angażuje do swoich produkcji młodych aktorów, a także znane gwiazdy. Grali u niego m.in.: Ewa Skibińska z Teatru Polskiego, Andrzej Gałła z Teatru Muzycznego Capitol, Krzysztof Globisz - aktor krakowski, Jan Machulski, Mirosław Baka, Renata Dancewicz, Dorota Segda, Marcin Dorociński i wiele innych popularnych postaci. W "Brzuszku" wystąpią m.in.: Jaśmina Polak (jako Majka) i Robert Buczyński (jako Kacper). Oboje są aktora-mi po krakowskiej szkole teatralnej.

  - Jaśminę wypatrzyłem na festiwalu w Koninie, gdzie byłem jurorem. Zagrała świetnie w etiudzie "Święto zmarłych"- opowiada Piotr Matwiejczyk.- Jest znakomita - dodaje. Robert Buczyński przez kilka lat występował w roli Tybalda w musicalu "Romeo i Julia" teatru Studio Buffo. Grał w serialach, m.in. w: "Dwie strony medalu", "Romeo i Julia", "Na Wspólnej" i "Klan".

  Stałym aktorem Matwiejczyka jest Dawid Antkowiak. On i Paweł Kozioł pojawiają się w "Brzuszku" i za chwilę wystąpią w powstającym filmie "Wyręczona rozwiedziona" - ciągu dalszym "Wyręczonego zaręczonego". Premiera "Brzuszka" w lutowe walentynki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo