Jackiewicz: Zachowanie PO i Dutkiewicza to robienie wariatów...

  Jackiewicz: Zachowanie PO i Dutkiewicza to robienie wariatów z wrocławian

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Poseł PiS Dawid Jackiewicz uważa, że po latach krytyki formułowanej przez PO pod adresem prezydenta Dutkiewicza nagle okazuje się, że to wszystko była ściema. Udawana opozycja we Wrocławiu. PiS współpracę z Dutkiewiczem wyklucza i zaprasza do partii jego radnych z sejmiku: Pawła Wróblewskiego i Patryka Wilda.
  Jackiewicz: Zachowanie PO i Dutkiewicza to robienie wariatów z wrocławian

  ©Janusz Wójtowicz

  Jacek Protasiewicz proponując lokalnym działaczom współpracę z Rafałem Dutkiewiczem straszy ich, że na konflikcie zyska PiS. Grzegorz Schetyna uważa, że PiS we Wrocławiu i w regionie jest bardzo słaby. Jak to jest Pana zdaniem?
  Sytuacja Prawa i Sprawiedliwości znacząco się poprawiła, jesteśmy liderem sondaży, do naszej formacji chętnie zapisują się nowi ludzie, zwłaszcza młodzi, na spotkania przychodzą setki osób. Przyznaję, że Wrocław dla naszego ugrupowania nie był łaskawy, propaganda PO była tu szczególnie mocna. Czeka nas ciężka praca, aby pokazać wrocławianom, że nie są skazani na rządy Schetyny czy Protasiewicza. W obawie przed porażką PO wyciąga dziś rękę do Dutkiewicza.
  We Wrocławiu zaliczyli już przecież kilka porażek wyborczych i nie chcą kolejnej w 2014 r. A przecież wyborcy odwracają się od nich nawet w miastach dotychczas PO przychylnych. Propozycja paktu PO z Rafałem Dutkiewiczem to element walki Tuska ze Schetyną, ale też rozpaczliwe szukanie koalicjantów w obliczu klęski: skoro dla Platformy koalicja z Millerem nie jest już problemem, to dlaczego z Dutkiewiczem miałaby być.

  Po co to Dutkiewiczowi?
  Oczywista cena tego paktu to brak kandydata z PO w wyborach na prezydenta Wrocławia. Dutkiewicz bierze głosy PO i skupia się tylko na walce z PiS. Druga korzyść to poluzowanie uścisku procesowego. Być może wkrótce b. wiceprezydent Janicki wycofa pozew z sądu, a marszałek Jurkowlaniec nagle straci zainteresowanie procesem o 50 mln zł, które Dutkiewicz obiecał na wschodnią obwodnicę Wrocławia? W gruncie rzeczy chodzi o dość partykularne interesy, wynikające z obawy, jaki wpływ na wizerunek Rafała Dutkiewicza będą miały różne sprawy toczące się przed sądem. Obie strony za wszelką cenę chcą tego uniknąć. W tym miejscu trzeba jednak bardzo zdecydowanie postawić ważne pytanie: a gdzie w tym wszystkim leży interes wrocławian?

  No właśnie, gdzie?
  Zachowanie Platformy i Rafała Dutkiewicza nazwałbym robieniem wariatów z wrocławian. Po latach krytyki formułowanej przez PO pod adresem prezydenta Dutkiewicza nagle okazuje się, że to wszystko była ściema. To całkowicie podważa wiarygodność PO. Byli taką opozycją na niby, malowaną i udawaną. Jedynie Prawo i Sprawiedliwość zdania nie zmienia: wciąż krytycznie oceniamy działania Rafała Dutkiewicza, pokazując jak pod przykrywką spektakularnych projektów zadłuża miasto, wiemy też jak można poprawić sytuację zwykłego wrocławianina, gdyby nie marnotrawiono pieniędzy publicznych na głupoty i nikomu niepotrzebne przedsięwzięcia. My się nie targujemy i wystawimy kandydata w wyborach. Tak działa realna opozycja, proponujemy inną wizję rozwoju Wrocławia i związane z tym konkretne rozwiązania.

  A konkretnie kto stanie w szranki z Rafałem Dutkiewiczem?
  Teraz nazwiska nie są ważne, kandydat będzie, bo dialog PiS – Dutkiewicz nie jest już możliwy. Dutkiewicz odrzucił współpracę z nami przed kilku laty, kiedy proponowaliśmy projekty społeczne niosące ulgę mieszkańcom w czasie kryzysu. Nie godzimy się na ciągłe podwyżki i rozrzutną politykę finansową. Nie widzimy też możliwości współpracy z kimś, kto tworzy z pomocą służb swoisty front obrony ponurej postaci naszej historii - Baumana. Tej energii brakuje Dutkiewiczowi, kiedy w okolicach rynku powstają podejrzane kluby nocne z wystawami, na których leżą półnagie dziewczyny. Można więc powiedzieć, że mamy tu konflikt moralny.
  Rafał Dutkiewicz nie jest zainteresowany dialogiem. Rok temu oficjalnie zapytałem go o sytuację finansową naszego miasta i do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi. Pytałem jako parlamentarzysta, jako członek sejmowej Komisji Skarbu i były wiceminister skarbu w imieniu wielu tysięcy wrocławian, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem. Odpowiedzi nie uzyskałem. Kiedy ostatnio zwróciłem się o zgodę na przedstawienie wrocławianom sprawozdania z działalności poselskiej na tablicach informacyjnych ustawionych w centrum uzyskałem od niego odpowiedź… odmowną!

  W sejmiku dolnośląskim takiej niechęci między PiS i klubem Dutkiewicza nie widać. Oba ugrupowania mają wiele wspólnych inicjatyw. Teraz będzie tak, że radni prezydenta Wrocławia będą przychylni zarządowi województwa z PO?
  Dla niektórych radnych Dutkiewicza to może być szok. Jeżeli np. Paweł Wróblewski czy Patryk Wild, zdecydowani krytycy marszałka i PO będą czuli się źle w tym zgniłym kompromisie, to jestem gotów podjąć z nimi rozmowę o zacieśnieniu współpracy, ba nawet o ich wstąpieniu do PiS! Wiem że niektórym z radnych klubu Dutkiewicza, jak by to powiedzieć – kulturowo i światopoglądowo, bliżej do nas, niż do partii Mira, Rycha i Zbycha.

  Bo Rafał Dutkiewicz uważając, że partie polityczne są złe, teraz daje PO zielone światło?
  Pani wybaczy, ale mit prezydenta, dla którego jedyną partią miał być Wrocław, pękł już dawno. Dziś w obliczu zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwość oczyszczenia polityki z Mirów, Zbychów i Rychów wielu aktorów sceny politycznej zwyczajnie się boi. Więc jeżeli dziś, jak Pani mówi, Dutkiewicz daje PO zielone światło, to cóż mogę powiedzieć – trafił swój na swego.

  Czytaj także

   Komentarze (77)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale bzdety....

   G1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

   j.w.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   p. Jackiewicz ?

   FIRLEJ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 13

   A,czy Pan ma czyste KONTO i życiorys ?????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   paszol won czerwonej holocie

   myslec tl..y!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 17

   te same komsuze czerowne sk..y dutwkicze danwije po i pisowskie sci..a jackeiwicze!

   obydwoje beda ro.ni jakw egipicie keidy lud wkoncu zmadrzeje! iz oabczy ze z wrocia zorbili sobie dojna korwe...rozwiń całość

   te same komsuze czerowne sk..y dutwkicze danwije po i pisowskie sci..a jackeiwicze!

   obydwoje beda ro.ni jakw egipicie keidy lud wkoncu zmadrzeje! iz oabczy ze z wrocia zorbili sobie dojna korwe okradaj mieskzanocw w podatkach ta sam czerwone zarza jeden pies aws!!!!!! 9PIS+PO)!!!!! ludzie myslcie 64% to jzu dlug wrociwa do 100% brakuje 35% komisarz pewny kasa rozpolynela sie dynamicon,teraz smieci,woda podatki na podtkach coraz wysze zaldzunei spolek miejskich 2mld zl a te sk..y od dutwkicza wypalcaj sebie nagordy! hehe za wasza akse!!!!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @myslec tl...y!!

   slash (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

   co to za bełkot???????


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak google translator tłumaczy z jidisz.

   podpis nieczytelny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 15

   :-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polityczna ściema

   słuchacz radia m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 16

   Panie Pośle, jak PIS i Pana koledzy jesteście tacy honorowi, to usuńcie ze stadionu waszego Prezesa, pomagiera Adama Hoffmanna. Udawaną krytykę niech Pan zostawi na Wiejskiej. Ale wiem, etaty na...rozwiń całość

   Panie Pośle, jak PIS i Pana koledzy jesteście tacy honorowi, to usuńcie ze stadionu waszego Prezesa, pomagiera Adama Hoffmanna. Udawaną krytykę niech Pan zostawi na Wiejskiej. Ale wiem, etaty na kluczowych stanowiskach to inna sprawa. Chodzi o dobro Wrocławia...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdjęcie - manipulacja!

   Tylko PiS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Zdjęciem próbujecie pogrążyć PiS? Już za późno - lawina ruszyła.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tow. Jackiewicz a Elbląg

   tow. Szmaciak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 14

   Tow. Jackiewicz mówi , że PiS swojego zdania i programu nie zmienia . A przykład Elbląga ? .Wygrana w wyborach prezydenta Elbląga przez kandydata PiS oraz zwycięstwo w wyborach do rady miasta (...rozwiń całość

   Tow. Jackiewicz mówi , że PiS swojego zdania i programu nie zmienia . A przykład Elbląga ? .Wygrana w wyborach prezydenta Elbląga przez kandydata PiS oraz zwycięstwo w wyborach do rady miasta ( choć brak większości do samodzielnego rządzenia ) otworzyło niemożliwe z punktu ideologicznego i programowego zbliżenie i koalicję z kim z SLD . Przeczytałem informację ,że tow. przewodniczący klubu PiS w radzie miasta Elbląga zgłosił kandydaturę towarzysza z SLD na przewodniczącego rady ( można tow. Jackiewicz , można ) kandydatura została przegłosowana , koalicja PiS SLD stała się faktem . Kto rządzi strukturami regionalnymi w tym województwie bardzie elastyczny PiSowiec czy może mają inny program działania partii ? . Tow. przewodniczący mniej doktryny więcej realizmu politycznego.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Platforma w odwrocie i na...wylocie!!

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 19

   Jackiewicz wasyl Kaczyńskiego,Protasiewicz Tuska,a Jurkowlaniec Schetyny...
   Jedynie Prezydent Dutkiewicz jest niezależny i dzisiaj czerpiemy tego profity!
   Po próbowała nam przenieść warszawkę i...rozwiń całość

   Jackiewicz wasyl Kaczyńskiego,Protasiewicz Tuska,a Jurkowlaniec Schetyny...
   Jedynie Prezydent Dutkiewicz jest niezależny i dzisiaj czerpiemy tego profity!
   Po próbowała nam przenieść warszawkę i tamtejsze kłótnie z sejmu do Wrocławia ale im się nie udało i teraz z podkulonym ogonem proszą o drugą szansę. Brawa dla Prezydenta za ujarzmienie tej zbyt pewnej siebie partii - trzeba ich jeszcze z sejmiku wygonić,bo tam się zbytnio panoszą!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niezależny? Kto kiedykolwiek, gdziekolwiek był niezależny. Nikt, nigdy!

   Dreptak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

   Bzdury z kociej dziury.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jackiewicz - a ty maszeruj, maszeruj, głośno krzycz - Niech żyje nam Wałodia Ilicz!

   Kato (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 23

   Prawa, prawa, prawa...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dutkiewicz wasalem PO

   dudinio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 15

   Dutkiewicz i jego ekipa pokazują prawdziwą twarz - twarz sługusów platformy, którymi zawsze byli. Dutkiewicz okazał się konformistą i tchórzem, który - mimo, że ma poglądy i wie, jak platforma...rozwiń całość

   Dutkiewicz i jego ekipa pokazują prawdziwą twarz - twarz sługusów platformy, którymi zawsze byli. Dutkiewicz okazał się konformistą i tchórzem, który - mimo, że ma poglądy i wie, jak platforma stopuje i drenuje i Wrocław i całą Polskę - to jednak boi się, że mu mendia przykleją łatkę pisiora, jakby chciał coś naprawdę zrobić i wejść w koalicję dla odsunięcia tej gangreny.
   On jednak jaj nie ma i co ważniejsze nie czuje koniunktury - platforma już niedługo załamie się pod wlasnym ciężarem. ludzie widzą co się dzieje - jacy urzędnicy nimi rządzą, z jakiego klucza obsadzani, jakie mordy za tym stoją. Będzie bardzo bolało. Ale jak kraj ma wyzdrowieć, to musi boleć.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ty jest raczej wasalem pisząc takie bzdury

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 18

   Dutkiewicz nic nie pokazuje - to partyjniaki i plityczni karierowicze biegają teraz za nim i próbują się przypodobać...Czy to nie dobrze ze mamy takiego mocnego Prezydenta,o poparcie którego...rozwiń całość

   Dutkiewicz nic nie pokazuje - to partyjniaki i plityczni karierowicze biegają teraz za nim i próbują się przypodobać...Czy to nie dobrze ze mamy takiego mocnego Prezydenta,o poparcie którego zabiegają najsilniejsze partie?
   Przypominam,że Prezydent nie potrzebuje koalicjanta,ale chce rozmawiać,bo toczenie wojen i sporów nie przynosi nic dobrego,a jedynie niepotrzenbie szkodzi Wrocławiowi. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie jest?

   grom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 24

   Gdzie jest zatem obiecane 50 milionów na budowę obwodnicy wschodniej Wrocławia?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   U Wałęsy!

   Murarzzmuranowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Obiecał każdemu po 100 000,00 zł. Zrobimy ściepę i mosty jak malowanie!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Droga nie jest miejska!!

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 9

   Spytaj Jurkowlańca - to jego droga! I jego obowiązek tę drogę wybudować.
   Dlaczego z naszych podatków miejskich ma się ją budować? Mało mamy swoich dróg wymagających remontów? Niedawno marszałek...rozwiń całość

   Spytaj Jurkowlańca - to jego droga! I jego obowiązek tę drogę wybudować.
   Dlaczego z naszych podatków miejskich ma się ją budować? Mało mamy swoich dróg wymagających remontów? Niedawno marszałek się chwalił,że ma najwiekszy budżet w historii...
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obwodnica

   też wrocławianin!!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

   Ano po pierwsze:jeden z odcinków tej drogi przebiega w granicach miasta i to już jest powód do wspólnej,częściowo inwestycji. Po drugie : ta obwodnica w głównej mierze to interes miasta,bo miasto...rozwiń całość

   Ano po pierwsze:jeden z odcinków tej drogi przebiega w granicach miasta i to już jest powód do wspólnej,częściowo inwestycji. Po drugie : ta obwodnica w głównej mierze to interes miasta,bo miasto zostanie odciążone z ruchu tranzytowego przebiegającego przez Wrocław, a co za tym idzie mniejsze nakłady na remonty dróg w przyszłości. Czyli czysty interes. A jak to się mówi ,"interes musi iść w obie strony" !!!.
   I wreszcie po trzecie ,najważniejsze:Jak się kiedyś chlapało, kłapało jęzorem na lewo, prawo tylko dla PR-u i obiecało,a co najważniejsze jeszcze podpisało,to trzeba się z tego wywiązać ,a nie robić z gęby cholewy !!!!!Podpis Prezydenta,jakby nie patrzeć zobowiązuje.Pokrętne tłumaczenie i wycofywanie się,tylko podważa wiarygodność Dutkiewicza.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama