Piłka nożna: Zagłębie jedzie do Gliwic na Puchar Polski z Piastem

Jakub Pęczkowicz
Piast Gliwice będzie pierwszym rywalem KGHM Zagłębia Lubin w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski (niedziela godz. 18.30 stadion Piasta). Obie ekipy już raz mierzyły się w tym sezonie (w 2. kolejce – przyp. JP). Wówczas lepsi okazali się gliwiczanie wygrywając 2:1.

W Gliwicach - już w dziewiątej minucie - wynik otworzył pozyskany latem z Polonii Warszawa Miłosz Przybecki (22 l.). Wydawało się, że „Miedziowi” wrócą do domu z kompletem punktów, jednak w 80 min minucie gola wyrównującego strzelił Kamil Wilczek, a dwie minuty później morderczy cios zadał Ruben Jurado. Hiszpan po 4. kolejce tego sezonu ma na swoim koncie już dwie bramki i to on prawdopodobnie od pierwszych minut będzie straszył w polu karnym Zagłębia. Jego częstszych występów w barwach Piasta można się spodziewać tym bardziej, że śląski klub niedawno opuścił czołowy snajper Marcin Robak.

Choć Adam Buczek trenerem w Lubinie jest od niedawna, to apetyt na zwycięstwo ma na pewno. Zagłębie nie wygrało jeszcze w tym sezonie żadnego mecz pod jego wodzą. Póki co efekt nowej miotły nie zadziałał. Jeśli ciężko jest zdobyć punkty w lidze to może czas powalczyć w pucharze? I to jeszcze z przeciwnikiem, o którego możliwościach w Lubinie pewnie sporo wiedzą.
W miniony czwartek miedziowi pokonali na obozie w Opalenicy drugoligową Ostrovię Ostrów Wielkopolski 1:0. Jedyną bramę zdobył Pavel Vidanov. W drugiej połowie meczu na boisku pojawił się testowany bramkarz Andija Vuković. 30-letni Chorwat nadal przebywa na testach w Zagłębiu. Przeciwko Piastowi nie będzie mógł zagrać Miłosz Przybecki. Skrzydłowy lubinian w meczu z Podbeskidziem naderwał mięsień dwugłowy uda.

KGHM Zagłębie Lubin - Ostrovia 1909 Ostrów 1:0

Bramka: Pawel Vidanov 72 min.

Skład Lubinian (I połowa): Gliwa, Rymaniak, Banaś, Guldan, Cotra, Azikiewicz, Bilek, Piątek, Kwiek, Andrzejczak, Papadopulos. (II połowa): Vuković, Błąd, Widanow, Jach, Hodowany, Galas, Bonecki, Kwiek, Jagiełło, Abwo, Woźniak.

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Zagłębie jedzie do Gliwic na Puchar Polski z Piastem - Gazeta Wrocławska