Miasto odwołało remont, którego... miało nie być. Czy leci z...

  Miasto odwołało remont, którego... miało nie być. Czy leci z nami pilot?

  Weronika Skupin, Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Remont ul. Przyjaźni ma ruszyć w sierpniu. Ale konkretnej daty jeszcze nie ma.

  Remont ul. Przyjaźni ma ruszyć w sierpniu. Ale konkretnej daty jeszcze nie ma. ©fot. Przemysław Wronecki

  Na razie nie będzie remontu ulicy Przyjaźni, który zgodnie z zapowiedziami urzędników miał się rozpocząć w najbliższą sobotę. Jak poinformowała Julia Wach z biura prasowego ratusza, został on "odwołany przez wykonawcę". - Chwila, chwila! Jak to odwołany? A kto mówił, że rozpocznie się w sobotę? - dziwi się rzecznik spółki Wrocławskie Inwestycje, też należącej do miasta.
  Remont ul. Przyjaźni ma ruszyć w sierpniu. Ale konkretnej daty jeszcze nie ma.

  Remont ul. Przyjaźni ma ruszyć w sierpniu. Ale konkretnej daty jeszcze nie ma. ©fot. Przemysław Wronecki

  Miasto od kilku dni zapowiadało związane z remontem ul. Przyjaźni zmiany w komunikacji. Trasy miały zmienić linie 17, 107 i 247. Miała też pojawić się zastępcza linia 717. - W związku z odwołaniem przez Wykonawcę Robót planowanego rozpoczęcia prac związanych z remontem nawierzchni i torowiska tramwajowego na ulicy Przyjaźni, nie zostaną wdrożone planowane zmiany - napisała w komunikacie wydanym w środę przed godz. 11 Julia Wach z magistratu.

  Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która jest inwestorem przebudowy ul. Przyjaźni dziwi się. – Niczego nie odwołujemy, bo nie zapowiadaliśmy żadnego remontu od 17 sierpnia – oznajmia. - Nie umawialiśmy się na żaden konkretny termin remontu. Nigdy nie padła z naszej strony data 17 sierpnia – zarzeka się Marek Szempliński.

  Jak uspokaja Szempliński, remont ul. Przyjaźni ruszy. – Najpewniej jeszcze w sierpniu, ale nie mamy jeszcze wszystkich potrzebnych dokumentów. Nie mamy opóźnienia, wszystko idzie zgodnie z planem, według którego mamy się wyrobić w sierpniu i wszystko wskazuje na to, że terminu dotrzymamy – zapowiada Szempliński. Potwierdza to Krzysztof Foryński, dyrektor Zakładu Sieci i Zasilania, który ma być współwykonawcą remontu. - 17 sierpnia to był termin zakładany pierwotnie, ale z czasem uległo to zmianie. Zaczynamy później.

  Kto i na jakiej podstawie zdecydował więc o zmianach w komunikacji i skąd wziął się termin 17 sierpnia? Julia Wach twierdzi, że to wykonawca 22 lipca przesłał do miasta pismo, w którym podał ten właśnie termin. Dlaczego jednak miasto nie skonsultowało tej informacji ze swoją spółką Wrocławskie Inwestycje, którą powołało właśnie po to, by obsługiwała największe remonty we Wrocławiu.

  Piotr Wilkosz z firmy Bickhardt Bau Polska, głównego wykonawcy remontu przyznaje, że do magistratu trafiło pismo o planowanym terminie rozpoczęcia prac. - Ale planowanym – podkreśla Wilkosz. - Zawsze po takiej informacji tydzień przed remontem powiadamia się o organizacji ruchu zastępczego. My nie zawiadamialiśmy magistratu o wprowadzeniu organizacji ruchu, bo brakowało nam zaświadczenia z wydziału architektury.

  Wilkosz dodaje, że zazwyczaj planowane terminy i faktyczny termin rozpoczęcia robót pokrywają się, ale nie zawsze tak jest.
  - Nowy termin rozpoczęcia robót to 30 sierpnia. Ul. Przyjaźni do połowy grudnia będzie wyłączona z ruchu na odcinku od Krzyckiej do Braterskiej. Ten termin również czeka jeszcze na ostateczne potwierdzenie - mówi Wilkosz. - Kiedy będziemy pewni terminu, do magistratu trafi pismo o wprowadzeniu organizacji ruchu zastępczego – zapowiada.

  Czytaj także

   Komentarze (28)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Struktury Pinokia o cechach Pinokia plączą się w zeznaniach...

   nie Pinokio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   Normalka w naszym mieście, absolutna normalka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na klopoty... marek szemplinski

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   kiedys sie skonczy twoja dobra passa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Minęły już trzy dni od prezentacji Pendolino.

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Remont pilnie odwołany bo priorytet ma wypłata kasy kopaczom WKS

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   Przypomnę - na same wynagrodzenia i zobowiązania ZUS kopaczy z WKS dajemy (tak, to my dajemy, miasto a nie Solorz) 2 MILIONY KAZDEGO MIESIĄCA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gdzie kucharek

   sześć, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 11

   tam nie ma co jeść, nie wie lewica co czyni prawica, o szewcu, co bez butów chodzi to nie bardzo tu pasuje. Krótko mówiąc - pora rozgonić to całe towarzystwo, bo zdemolują miasto tak, że nie będzie...rozwiń całość

   tam nie ma co jeść, nie wie lewica co czyni prawica, o szewcu, co bez butów chodzi to nie bardzo tu pasuje. Krótko mówiąc - pora rozgonić to całe towarzystwo, bo zdemolują miasto tak, że nie będzie co zbierać. Nie trzeba wojny, powodzi, trzęsienia ziemi - wystarczy Nasza Osoba na czele.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   magistrat już pogubił się w swoich kłamstwach

   vb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   Jedyną pewną informacją jest to, że nigdy nie należy wierzyć w żadne słowo magistratu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dalaczego remont zaczyna się w sierpniu?

   odessa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 6

   Późne rozpoczęcie remontu spowoduje, że całą zimę ulica będzie zamknięta (utrudnienia),nie będzie się robiło tam nic przez wiele miesięcy. To idiotyzm rozpoczynać remonty ulic jesienią. Ale tak...rozwiń całość

   Późne rozpoczęcie remontu spowoduje, że całą zimę ulica będzie zamknięta (utrudnienia),nie będzie się robiło tam nic przez wiele miesięcy. To idiotyzm rozpoczynać remonty ulic jesienią. Ale tak lepiej pasuje urzędnikom ( rozliczenia roczne, budżety, premie dla bohaterów pracy ze spółek miejskich, itd.)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A przystanki tymczasowe już ustawione...

   d. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   jw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Burdel w papierach, jak zwykle.

   jaja-Wrocław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 11

   Przecie 17 sierpnia rusza remont ul. Zwycięskiej w Krakowie. A nie we Wrocławiu. A wykonawca: Ale o co chodzi? Poprostu magistrat;-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   d

   d (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 7

   kuuuuurwa no, zrobice wreszcie ten remont, bo przejechac sie tam nie da, a jak jedziecie sie tramwajem po tych nie rownych szynach, to idzie zawalu dostac bo buja tak, jakby mial zaraz wywrocic sie...rozwiń całość

   kuuuuurwa no, zrobice wreszcie ten remont, bo przejechac sie tam nie da, a jak jedziecie sie tramwajem po tych nie rownych szynach, to idzie zawalu dostac bo buja tak, jakby mial zaraz wywrocic sie na bokzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama