Rafał Dutkiewicz taksówkarzem? Co usłyszałby prezydent...

  Rafał Dutkiewicz taksówkarzem? Co usłyszałby prezydent Wrocławia od pasażerów

  Marcin Hołubowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Norweski premier Jens Stoltenberg w ramach rozpoczynającej się kampanii wyborczej zasiadł za kierownicą taxi. Jako taksówkarz jeździł po Oslo i prowadził rozmowy z pasażerami. Stoltenberg tłumaczył ten zabieg polityczny chęcią poznania problemów zwykłych obywateli. A co mógłby usłyszeć prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, gdyby powtórzył eksperyment Norwega? O to spytaliśmy taksówkarzy, którzy opinii o mieście wysłuchują od pasażerów codziennie.
  Gdyby Rafał Dutkiewicz zasiadł za kierownicą taksówki, usłyszałby nie tylko komplementy

  Gdyby Rafał Dutkiewicz zasiadł za kierownicą taksówki, usłyszałby nie tylko komplementy ©ilustracja: Maciej Dudzik

  Ryszard Zieliński, Mini Radio Taxi: Ludzie przyjeżdżają do Wrocławia nawet z Opola czy Katowic, ponieważ tam, ich zdaniem, miasto zasypia o godz. 22, tymczasem u nas zabawa o tej porze dopiero się zaczyna. Najazd imprezowiczów możemy zobaczyć szczególnie w weekendy, kiedy jest najwięcej imprez, ale także i wydarzeń kulturalnych.

  Zygmunt Kumidaj, Blues Taxi: Turyści chwalą atmosferę. Mówią, że ludzie są otwarci i że nie mają problemu z rozpoczęciem rozmowy z przypadkowo poznanymi osobami. Mieszkańcy są zadowoleni z tego, co wydarzyło się przed Euro 2012. Podoba im się wiele inwestycji, np. autostradowa obwodnica Wrocławia czy Stadion Miejski.


  Jacek Kauf, Lux Taxi: Turyści chwalą miasto za czystość. Inaczej ma się jednak sprawa z mieszkańcami, którzy najczęściej narzekają na oznakowanie miasta. Mało komu podoba się wydzielanie pasów dla rowerów na jezdni. Choćby to, że miejscami chodnik może być szeroki na 3 metry, a ścieżka biegnie po drodze.

  Mirosław Paczkowski, ZTP Taxi: - Ludzie zawsze będą narzekać. Szczególnie na brak pracy we Wrocławiu, co powoduje niczym za pociągnięciem sznurka kolejne problemy. Młodzi wyjeżdżają za granicę, a rodzice tęsknią. Za to turyści, których wożę, chwalą miasto. Szczególnie dawni mieszkańcy, którzy po latach przyjeżdżają do Wrocławia i są zaskoczeni zmianami, jakie w nim zaszły.

  Marian Skorbutowicz, Super Taxi: Rynek chyba najbardziej podoba się turystom. Zawsze opowiadają o Hali Ludowej, Ogrodzie Japońskim i zoo. Kibice Śląska narzekają za to na wynik danego meczu lub cieszą się ze zwycięstwa wrocławskiego klubu.

  Marcin Skrobek, ZTP Radio Taxi.: - Turystom bardzo podoba się Wrocław. Twierdzą, że nie ma barier pomiędzy ludźmi i można łatwo nawiązać kontakt z drugą osobą. Nie ma tego w innych miastach. Wrocławianie bardzo lubią narzekać na swojego prezydenta. Twierdzą, że sprawdza się globalnie, ale lokalnie już nieszczególnie. Mówią, że najważniejsze są ścieżki rowerowe, zaś kierowcom daje się mandaty z byle powodu.

  Grzegorz Marciszewski, Lider Taxi: Wrocławianie najczęściej narzekają na dziurawe drogi, ale turystom Wrocław się bardzo podoba.

  Antoni Muzyka, Mini Radio Taxi: Moi pasażerowie często narzekają na opieszałość urzędników i zbyt krótkie godziny pracy urzędów. Nie podoba im się również oznakowanie tramwajów i autobusów, które sprawia, że ludzie często nie wiedzą jak dojechać w dane miejsce.

  Sebastian Korczyński, Mini Radio Taxi: Często słyszę narzekania na długie kolejki w przychodniach. Jedna pani czekała 7 godzin w kolejce, aby dostać skierowanie do lekarza rodzinnego. Ale turyści chwalą infrastrukturę Wrocławia.

  Grzegorz Rudnicki, ZTP: Moi pasażerowie oburzają się na uprzywilejowaną pozycję rowerzystów we Wrocławiu. Szczególnie krakowiacy, którzy nie rozumieją, dlaczego gdy wszystkie samochody stoją na czerwonym świetle, rower może jechać przez skrzyżowanie po swoim pasie.

  Tadeusz Freimuth z ZTP: Pasażerowie są zadowoleni i podkreślają, że miasto się rozwija. Narzekają na dojazd do tzw. sypialni wrocławskich. Nie rozumieją, dlaczego tak wąskie dróżki prowadzą do wielkich osiedli, jak choćby na Kosmonautów czy w Leśnicy.

  Krzysztof Skowroński, Partner Taxi: Turyści są zachwyceni miastem. Szczególnie podoba im się starówka i Ostrów Tumski.

  Romuald Kulikowski, Express Taxi: Odwiedzający chwalą zabudowę Wrocławia, a rodowici mieszkańcy zmiany, które zaszły. Niektórzy, jak ja, mają porównanie z wyglądem miasta w 1945 roku.

  A Ty co powiedziałbyś prezydentowi Wrocławia, gdyby usiadł za kierownicą taksówki? Czekamy na komentarze

  Czytaj także

   Komentarze (62)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez szans

   Taxiiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie masz szans , Dudkiewicz jest znienawidzony prze Wrocławian, nie odważyłby sie na to , Pierwszy wpier.....ol dostał by od taksówkarzy na postoju a kolejny od klientów nawet gdyby jeździł za...rozwiń całość

   Nie masz szans , Dudkiewicz jest znienawidzony prze Wrocławian, nie odważyłby sie na to , Pierwszy wpier.....ol dostał by od taksówkarzy na postoju a kolejny od klientów nawet gdyby jeździł za darmo , zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BUS PASY DLA TAXI!!!

   Daniel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Niech Pan Prezydent w końcu pozwoli poruszać się taksówką po BUS PASACH, bo podobno jesteśmy w Europie i turyści nie tyle co się z nas śmieją co bardzo narzekają, że taksówki nie należą do...rozwiń całość

   Niech Pan Prezydent w końcu pozwoli poruszać się taksówką po BUS PASACH, bo podobno jesteśmy w Europie i turyści nie tyle co się z nas śmieją co bardzo narzekają, że taksówki nie należą do kategorii pojazdów transportu publicznego.!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocławianin

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   żeby były łatwiejsze egzaminy na taksówkarza Panie prezydencie. w ciągu tygodnia bo tyle trwa kurs nie da się nauczyć wszystkich ulic mostów urzędów ,a z gps nie wolno korzystać bo komisji się to...rozwiń całość

   żeby były łatwiejsze egzaminy na taksówkarza Panie prezydencie. w ciągu tygodnia bo tyle trwa kurs nie da się nauczyć wszystkich ulic mostów urzędów ,a z gps nie wolno korzystać bo komisji się to nie podoba zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wroclawianin

   burbon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

   dzieki naszemu p.prezydentowi ktory postawil nam stadion jako reklama miasta dzis mamy najdrozsze smieci z calej polski co rok podwyzka od nieruchomosci ,podwyzka wody ,ogrzewania

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo dobrze panie prezydencie

   we3 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

   niech Pan nadal trzyma nasze miasto daleko od PO i PIS.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zamawiam

   umówioną (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

   taksówkę,z bezpowrotnym kursem do Mikstatu,a ha,ha,he,nie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WKS

   jest nasza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   Barcelona
   tylko trzeba docenic zawodnikow I najwyzszy czas skonczyc dziecinade z solorzem o jakis dolek w piaskownicy I zatrzymac Sobote w Slasku

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DALBYM MU DOBRA RADE

   ZEBY DOCENIC WALDKA SOBOTE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   BO OSTATNIO TAKIEGO ZAWODNIKA SLASK MIAL 30+ LAT TEMU
   I BEDZIE WIELKA SZKODA JAK GO PUSZCZA DO KOGO KOLWIEK
   MOZEMY MIEC NASZA BARCELONE, TYLKO NIE ZMARNUJCIE OKAZJII

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taxi

   j (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   nic bym nie gadał, tylko pilnował potrfela

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   fff (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   co to za artykuł??? nie ma o czym pisać? to na urol redaktorzy, a nie wypisywać bzdury.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama