Wałbrzych stawia na żłobki. Więcej miejsc dla dzieci i...

  Wałbrzych stawia na żłobki. Więcej miejsc dla dzieci i więcej pracy

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Żłobek przy ul. Giserskiej zacznie działać 2 września

  Żłobek przy ul. Giserskiej zacznie działać 2 września ©fot. Sylwia Królikowska

  Ruszył nabór do kolejnego żłobka w Wałbrzychu. Zbudowany został przy ul. Giserskiej, w ramach projektu budowy żłobków, realizowanego w Wałbrzychu. To już trzecia taka placówka w mieście. - Realizacja programu przyniosła w sumie 175 nowych miejsc dla dzieci w żłobkach oraz około 100 nowych miejsc pracy - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
  Żłobek przy ul. Giserskiej zacznie działać 2 września

  Żłobek przy ul. Giserskiej zacznie działać 2 września ©fot. Sylwia Królikowska

  Dzieci muszą pochodzić z Wałbrzycha lub powiatu wałbrzyskiego. Do żłobka uczęszczać mogą maluchy od 20. tygodnia do 3. roku życia. Do żłobka dzieci będą uczęszczać za darmo, ale trzeba spełnić kilka warunków. - Jeden z rodziców musi być osobą bezrobotną lub na urlopie macierzyńskim albo wychowawczym i, przede wszystkim, musi chcieć wrócić na rynek pracy - wyjaśnia Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej, która zdobyła dotację na funkcjonowanie żłobka w wysokości blisko 1,5 mln zł.

  Dodaje, że takie są wymogi ministerstwa pracy. Zresztą sama deklaracja nie wystarczy - urzędnicy sprawdzą, czy rodzice rzeczywiście do pracy wrócili, bądź czy jej aktywnie poszukują. Nie chodzi bowiem o to, by rodzice siedzieli w domu, kiedy dziecko jest w darmowym żłobku. - Nawiązaliśmy współpracę z urzędem pracy, w związku z tym również stamtąd będziemy dostawać informacje, czy rodzic korzysta np. ze szkoleń - dodaje Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej.

  Dzieci będą uczęszczać do żłobka za darmo do połowy 2015 roku. Taka formuła istnieje już w żłobku przy ul. Kasztelańskiej i sprawdziła się. - Żłobek jest pełny, ponad setka dzieci czeka w kolejce - wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.

  Rodzice, którzy chcieliby zapisać dziecko do żłobka przy ul. Giserskiej, mogą pobrać dokumenty ze strony fee.pl. Ponadto szczegółowych informacji o rekrutacji udziela Bożena Sawicka, pod numerem telefonu 601 262 004.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama