Wielkie głosy we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty

  Wielkie głosy we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mariusz Kwiecień

  Mariusz Kwiecień ©Andrzej Banaś

  Trwa sprzedaż biletów i karnetów na nowy sezon transmisji widowisk z Metropolitan Opera we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty.
  Mariusz Kwiecień

  Mariusz Kwiecień ©Andrzej Banaś

  Kino Nowe Horyzonty zaprasza na kolejny cykl transmisji z Metropolitan Opera – w zbliżającym się sezonie (2013/2014) zaplanowanych zostało dziesięć przedstawień, wśród których aż cztery będą nowymi realizacjami, przygotowanymi przez najwybitniejszych twórców opery i teatru z udziałem światowej sławy śpiewaków.
  – W zeszłym sezonie wielkim powodzeniem cieszyła się opera „Napój miłosny”, w której śpiewali Anna Netrebko i Mariusz Kwiecień. Bardzo popularna była także „Aida” – mówi Agata Burdzy z Kina Nowe Horyzonty, organizatorka projekcji.
  Na afisz powrócą także klasyczne spektakle, grane w MET od wielu lat, przy niesłabnącym zainteresowaniu publiczności. Wielkim wydarzeniem będzie, po kilku latach przerwy, powrót za dyrygencki pulpit maestro Jamesa Levine’a, który poprowadzi dwa przedstawienia: premierowego „Falstaffa Verdiego” i „Cosi fan tutte” Mozarta. Pierwszy ze spektakli w nadchodzącym sezonie (5 października, sobota, godz. 18.30) – arcydzieło Piotra Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin” – będzie miał mocny polski akcent: obok rosyjskiej diwy Anny Netrebko filarami gwiazdorskiej obsady będą: Mariusz Kwiecień (na zdjęciu) w roli tytułowej i Piotr Beczała jako Leński.
  Przez cały sezon – jak co roku – na scenie MET pojawią się artyści, którzy tworzą historię opery, m.in.: Renée Fleming w „Rusałce”, Joyce DiDonato i Juan Diego Flórez w „Kopciuszku”, Roberto Alagna w „Tosce”, Jonas Kaufmann w „Wertherze”. Wszystkie spektakle będą transmitowane w HD – najlepszej jakości obrazu i dźwięku – oraz z polskimi i angielskimi napisami.
  Na stronie www.kinonh.pl oraz w kasach kina można już kupić bilety na spektakle w cenie 60 zł. W sprzedaży inter-netowej znajdują się również karnety na dziesięć transmisji w nadchodzącym sezonie – po 400 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama