Żacy z Uniwersytetu Wrocławskiego będą studiować w Gruzji

  Żacy z Uniwersytetu Wrocławskiego będą studiować w Gruzji

  KSZ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Już w tym roku akademickim studenci Uniwersytetu Wrocławskiego będą mieli możliwość wyjazdu na studia do Gruzji i uzyskania dyplomu magistra tamtejszej uczelni. Uniwersytet podpisał umowę o współpracy z Georgian Institute of Public Affairs mieszczącym się w Tbilisi.
  Z wyjazdu skorzystać będą mogli studenci studiów II stopnia Instytutu Politologii UWr oraz Wydziału Prawa i Polityki oraz Wydziału Administracji. Jak podaje Uniwersytet Wrocławski, studenci politologii, którzy skończą specjalność Public Administration, uzyskają dyplom magistra administracji publicznej wydany przez Georgian Institute of Public Affairs, natomiast studenci Democracy and Development in Europe and Caucasus dyplom magistra stosunków międzynarodowych wydany przez GIPA.

  Studenci z Gruzji otrzymają także dyplom Uniwersytetu Wrocławskiego. Każdy ze studentów podczas dwuletnich studiów spędzi na uczelni partnerskiej jeden semestr. Współpraca przewiduje, że w wymianie każdego roku będzie brać udział stała liczba studentów. Warunkiem klasyfikującym do wyjazdu jest znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1 i dyplom ukończenia studiów I stopnia. Czesne dla studentów wynosić ma 2000 euro.

  Georgian Institute of Public Affairs powstał w 1994 roku, a w jego ramach działają trzy szkoły. Kształci on specjalistów z zakresu administracji publicznej, prawa, politologii i dziennikarstwa. Uznawany jest za jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Gruzji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama