Nową obwodnicą do Żmigrodzkiej

  Nową obwodnicą do Żmigrodzkiej

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Za półtora roku obwodnica śródmiejska nie będzie się już kończyła na moście Milenijnym
  W najbliższą środę rusza budowa kolejnego odcinka śródmiejskiej obwodnicy Wrocławia. Chodzi o fragment od mostu Milenijnego aż do ul. Żmigrodzkiej. Ma być gotowy najpóźniej do początku 2011 roku. Na razie robotnicy firmy Skanska przygotowują teren, przez który ma przebiegać droga. Trzeba było rozebrać stojące tam altanki oraz wyciąć drzewa i krzaki. Pierwsze łopaty wbiją w ziemię w przyszłym tygodniu.

  Dziś obwodnica śródmiejska zaczyna się przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Armii Krajowej. Stąd, przez al. Wiśniową, al. Hallera, ul. Klecińską i ul. Na Ostatnim Groszu prowadzi do mostu Milenijnego. Tutaj się kończy, a z obwodnicy trzeba zjechać na wąską ul. Osobowicką.

  Przejazd przez most Milenijny w godzinach szczytu to dziś koszmar - niemal codziennie tworzą się tu korki. Na moście są dwa pasy jezdni w każdą stronę, a na Osobowickiej - już tylko po jednym. Te kłopoty się skończą, kiedy obwodnica zostanie poprowadzona do ul. Żmigrodzkiej.
  Nowy odcinek ma mieć 4,7 km. Między mostem a ul. Żmigrodzką na drogę będzie można wjechać tylko w jednym miejscu - przy ul. Obornickiej. Tam zostanie wybudowane rondo.

  Nad Osobowicami jezdnia będzie prowadziła po nasypie.
  - To tereny podmokłe, a droga musi być stabilna - wyjaśnia Dariusz Koterski z firmy Skanska, która zajmuje się pracami. - To będzie jednocześnie najtrudniejszy etap budowy, bo musimy dokładnie przygotować grunt.
  Nasypy mają mieć nawet 10 metrów wysokości.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama