Będą szkolić z ITS-u kierowców autobusów MPK. Żeby nie...

  Będą szkolić z ITS-u kierowców autobusów MPK. Żeby nie narzekali

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Będą szkolić z ITS-u kierowców autobusów MPK. Żeby nie narzekali

  ©Tomasz Hołod

  Miasto i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu chcą szkolić kierowców autobusów na temat działania systemu ITS. To pokłosie naszego tekstu, w którym pisaliśmy, że kierowcy narzekają, że są spóźnieni bo autobusy miejskie muszą przepuszczać tramwaje.
  Będą szkolić z ITS-u kierowców autobusów MPK. Żeby nie narzekali

  ©Tomasz Hołod

  Niedawno pisaliśmy, że kierowcy MPK skrót ITS rozwijają jako: "I Teraz Stoisz". Narzekają, że gdy jedzie uprzywilejowany tramwaj, to wszyscy inni użytkownicy drogi muszą go przepuścić. Tym samym kierowcy autobusów tracą nawet cały bloczek świetlny i na kolejnych przystankach są spóźnieni o kilka, a na całej trasie nawet kilkanaście, minut.

  CZYTAJ TEŻ: ITS: I teraz stoisz. Kierowcy autobusów MPK załamani, bo tracą cenne minuty (LIST)


  Być może jednak niedługo skrót ITS będą rozwijać jako: "I Teraz Szkolenia". Magistrat i MPK chcą im bowiem wyjaśnić działanie systemu.

  Jak tłumaczy Błażej Trzcinowicz, kierownik projektu Inteligentnego Systemu Transportu we Wrocławiu, problem kierowców można rozwiązać. Tramwaj nie musi wszędzie być uprzywilejowany i można to regulować. Tym samym inne pojazdy, np. autobusy, nie będą stały w korku, gdy jedzie tramwaj. Obiecał też, że przyjrzy się skrzyżowaniom wymienianym przez kierowców jako problematyczne. Dodał jednak, że problem leży nie tyle w systemie, ale w kierowcach, a ich narzekanie bierze się z niewiedzy na temat ITS. Dlatego przydałyby im się szkolenia.

  Dlatego w planach jest przeprowadzenie szkoleń dla kierowców. Potwierdza to Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka MPK. Na razie nie wiadomo, kiedy miałyby się zacząć. – Nasi kierujący nie zawsze właściwie oceniają sytuację na drodze po wprowadzeniu na niektórych skrzyżowaniach Inteligentnego Systemu Transportu. To dosyć skomplikowany system i jeśli ktoś nie posiada na jego temat specjalistycznej wiedzy i nie wie, jak on działa, łatwo mu ocenić go negatywnie – tłumaczy rzeczniczka.

  Na pewno informacje o ITS pojawią się w najbliższym branżowym biuletynie dla pracowników MPK. Następnie w planach są szkolenia, ale trwają ustalenia nad tym, w jakiej formie będą przeprowadzane. – Będziemy w tej kwestii współpracować z miastem, w tym z kierownikiem projektu ITS – dodaje Agnieszka Korzeniowska.

  Czytaj także

   Komentarze (79)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MOIM ZDANIEM

   Wrocławianin kierowca auta, rowerzysta, pieszy i nie tylko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   MOIM ZDANIEM
   Gazeto wrocławska i czytelnicy nie bądźcie naiwni wierząc w te wypowiedzi rzeczniczki MPK jakoby kierowcy/motorniczowie potrzebowali szkolenia z ITS.
   Do obsługi ITS nie potrzeba...rozwiń całość

   MOIM ZDANIEM
   Gazeto wrocławska i czytelnicy nie bądźcie naiwni wierząc w te wypowiedzi rzeczniczki MPK jakoby kierowcy/motorniczowie potrzebowali szkolenia z ITS.
   Do obsługi ITS nie potrzeba żadnego szkolenia z jednego prostego jak konstrukcja cepa powodu:
   ITS działa na zasadzie szlabanu który przepuszcza lub jak kto woli nadaje przywilej.
   Kierowca ma tu gówno do gadania bo on niczego nie wciska wszystko robi za niego ...windows tak windows. Czemu? bo cała elektronika pokładowa komputera w skodach działa pod windowsem) a ściślej tablica wyświetlacza którą ma na przodzie pojazdu. Motorniczowie plusów bo tylko o nich może być tu mowa podjeżdżając pod sygnalizator z automatu otrzymują od sygnalizatora/sterownika priorytet przejazdu (drogą radiową lub za pośrednictwem kamer autoscope ew. z centrum ITS). Motorniczowie niczego nie muszą klikać czy wciskać (oczywiście oprócz żądania przejazdu na dany kierunek ale to tylko wtedy kiedy chodzi o zwrotnice).
   Co się tyczy pozostałych pojazdów MPK i ich przejazdów ''prirytetowych'' przez skrzyżowanie, otóż są wykluczone przez sterownik i muszą oczekiwać albo normalnie tak jak wszyscy albo w sytuacji kiedy na tym samym skrzyżowaniu jest ''plus'' musi oczekiwać jeszcze dłużej tak jak reszta aktualnych użytkowników skrzyżowania znajdujących się tam wtedy.
   Tłumaczenie rzeczniczki/pośrednika zarządu MPK (czyt. osoba do rozmów z plebsem) jest mydleniem oczu jakoby powodem narastających opóźnień w przejazdach komunikacji miejskiej zwykłych tramwajów i autobusów a także kierowców aut jest wina nie przeszkolonych kierowców/motorniczych. BUJDA NA RESORACH !!!
   Wiem skądinąd że motorniczowie innych skód/linii niż plus31, 32 i 33 potrafią tak obejść ITSa że również otrzymują ''zielone światło'' na skrzyżowaniu co świadczy o ich sprycie i wiedzy ale przede wszystkim o woli w miare normalnej jazdy przez miasto bez skandalicznych opóźnień co niewątpliwie miałoby miejsce gdyby tego nie robili wówczas wierzcie mi dopiero byście odczuli czym jest ITS i jego wytyczna ''PRZEPUSZCZAM TYLKO TRAMWAJ PLUS'' pomijając fakt jak bardzo jest źle teraz.
   Wcale tu nie bronię motorniczych ale denerwuje mnie fakt mydlenia oczu i zwalania wszystkiego jak zwykle na szeregowych pracowników MPK tak jak ma to miejsce w tym przypadku.
   Wszystkiemu jest po prostu winien ITS i jego algorytmy które piszą przecież ludzie którzy go stworzyli i ludzie którzy go nadzorują. Dowodem na to są wielokrotnie powtarzane przez tą samą rzeczniczkę słowa że ITS się cały czas uczy tj. pracownicy w centrum ruchu patrzą w kamery czytają dane i na bierząco monitorują dokładnie jak ten naukowiec wpuszczający miałe myszy w labirynt i sprawdzający co się stanie. Oczywiście wszyscy już wiemy kto jest tą myszą ;-)
   Moim zdaniem aktualny stan rzeczy nie ulegnie jakiejś znaczącej poprawie bo póki priorytet przejazdu będą miały tylko tramwaje plus tak cała reszta będzie stać.
   Pozdrawiam czytelnika ;-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy wam sie urzedasy w glowach popierd....

   pasazerka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   moze jeszcze nas przeszkolicie na temat braku klimy dla pasażeròw zebyśmy nienarzekali?
   powinniscie bronic swoich kierowcow a nie zganiacie na nich wine ze Wasz its szwankuje !
   co macie na mysli...rozwiń całość

   moze jeszcze nas przeszkolicie na temat braku klimy dla pasażeròw zebyśmy nienarzekali?
   powinniscie bronic swoich kierowcow a nie zganiacie na nich wine ze Wasz its szwankuje !
   co macie na mysli mówiąc o szkoleniu?po szkoleniu nagle bedzie swiatlo zielone dla mpk? czy po prostu grozicie kierowcom zeby publicznie nie zglaszali problemu?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rzecznik

   brlup (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   Szanowna pasażerko, nie od dziś wiadomo, że pani Agnieszka Korzeniowska jest rzecznikiem zarządu a nie MPK. A zarząd ma głęboko gdzieś, że państwo się gotujecie w autobusach. Oni mają klimatyzowane...rozwiń całość

   Szanowna pasażerko, nie od dziś wiadomo, że pani Agnieszka Korzeniowska jest rzecznikiem zarządu a nie MPK. A zarząd ma głęboko gdzieś, że państwo się gotujecie w autobusach. Oni mają klimatyzowane limuzyny.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdyby Nasza Osoba miała własną policję, ehhh...

   Nasza Mikstack Osoba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   Wtedy WSZYSCY mieszkańcy tego miasta musieliby przejść szkolenie zakończone podpisaniem obowiązkowej lojalki wobec Naszej Mikstackiej Osoby.
   Skończyłyby sie narzekania, wypominania Michalakowi, że...rozwiń całość

   Wtedy WSZYSCY mieszkańcy tego miasta musieliby przejść szkolenie zakończone podpisaniem obowiązkowej lojalki wobec Naszej Mikstackiej Osoby.
   Skończyłyby sie narzekania, wypominania Michalakowi, że profituje, wypominanie należnych wysokich nagród wiernym pretorianom Naszej Osoby. I wreszcie pomysły Naszej Osoby znalazłyby należny im poklask, a Nasza Osoba byłaby uwielbiana.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   motorniczy

   człowiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 9

   jestem motorniczym na skodach i mówię wam niech szlag trafi ten zasrany its z tym gównem strach jest jezdzić nie wiesz kiedy się włączy ani kiedy wyłączy kwestią dni jest kiedy dojdzie do tragedi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kierowcy MPK podpiszą cyrograf szkoleniowy

   n (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   Równoznaczny z wyrzuceniem z pracy, jeżeli po szkoleniu ośmielą się powiedziec publicznie, że ITS nie działa a czerwone światło świeci się za długi i bez sensu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po szkoleniu dostaniecie zielone na skrzyżowaniach. Hahhahah

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 7

   Kierowcy autobusów. Jak już odbędziecie te szkolenia to nie straszny wam żaden ITS - na skrzyżowaniach gdzie do tej pory przepuszczaliście tramwaje, po tych szkoleniach nagle zrobi wam się zielone...rozwiń całość

   Kierowcy autobusów. Jak już odbędziecie te szkolenia to nie straszny wam żaden ITS - na skrzyżowaniach gdzie do tej pory przepuszczaliście tramwaje, po tych szkoleniach nagle zrobi wam się zielone światło i będziecie mogli sprawnie przejechać przez skrzyżowanie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po "SZKOLENIU" żaden kierowca nie będzie już narzekać !!! :-)

   kierowca z POlski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 6

   To "SZKOLENIE" brzmi prawie jak groźby karalne.... Czy może Pan kierowca zgłasza uwagi ? A może Panu kierowcy coś tu śmierdzi ??? A może Pan kierowca ma jakieś uwagi ... nie ? NA PEWNO ? no to...rozwiń całość

   To "SZKOLENIE" brzmi prawie jak groźby karalne.... Czy może Pan kierowca zgłasza uwagi ? A może Panu kierowcy coś tu śmierdzi ??? A może Pan kierowca ma jakieś uwagi ... nie ? NA PEWNO ? no to może Pan kierowca wrócić do swojego autobusu i jeździć grzecznie ... bo inaczej "PRZESZKOLIMY" ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może niech sami fachowcy nauczą się obsługi tego ITSu

   O!!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   Oto przykład: Ulica Nowowiejska dojeżdża tramwaj do skrzyżowania z J. Narodowej, samochody dostają automatycznie zielone a tramwaj automatyczne czerwone. Choć jadą w tę samą strone. Bublarze z...rozwiń całość

   Oto przykład: Ulica Nowowiejska dojeżdża tramwaj do skrzyżowania z J. Narodowej, samochody dostają automatycznie zielone a tramwaj automatyczne czerwone. Choć jadą w tę samą strone. Bublarze z magistratu!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A

   za rok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   wybory...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za rok wybory...

   I wygra... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   Demiurg z Mikstatu, bo? - ma wygrać, albowiem sprawdza się idealnie na stanowisku naczelnego dewastatora miasta. By żyło się lepiej, hej!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Partia zawezwie wszystkie wrocławskie lemingi na obowiązkowe szkolenie z ITS

   ver (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 8

   Każdy - począwszy od przedszkolaka po emeryta będzie miał obowiązek opłacić z własnej kieszeni (500 PLN) szkolenie, na którym dostanie niepodważalne dowody i własciwe ideologicznie uzasadnienie, że...rozwiń całość

   Każdy - począwszy od przedszkolaka po emeryta będzie miał obowiązek opłacić z własnej kieszeni (500 PLN) szkolenie, na którym dostanie niepodważalne dowody i własciwe ideologicznie uzasadnienie, że system ITS jest genialny i usprawnia życie wszystkim, mimo, że głupie lemingi na codzień nie sa w stanie docenić jego geniuszu i uważają wręcz odwrotnie.

   "Na odcinku ITS partia dokonała znaczącego postępu i towarzysze wykonali kawał dobrej roboty"zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po co komu ta wiedza?

   ....................... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   Nie wiem po co szeregowemu pracownikowi czy kierowcy wiedza na temat jak działa ITS, jak działa każdy widzi. Całe to szkolenie to nonsens.
   Jeżeli zamierzają kogoś przekonać że jak stoji w korku to...rozwiń całość

   Nie wiem po co szeregowemu pracownikowi czy kierowcy wiedza na temat jak działa ITS, jak działa każdy widzi. Całe to szkolenie to nonsens.
   Jeżeli zamierzają kogoś przekonać że jak stoji w korku to tak ma być to winszuję pomysłu.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama