Zagłębie - Lech na żywo. Gdzie transmisja Zagłębie - Lech...

  Zagłębie - Lech na żywo. Gdzie transmisja Zagłębie - Lech live w tv?

  PK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zagłębie - Lech na żywo. Gdzie transmisja Zagłębie - Lech live w tv?

  Zagłębie - Lech na żywo. Gdzie transmisja Zagłębie - Lech live w tv?

  Mecz Zagłębie - Lech to będzie starcie dwóch najmłodszych trenerów w polskiej ekstraklasie. Debiutant Adam Buczek z Zagłębia ma dopiero 35 lat. Mariusz Rumak z Lecha Poznań jest o rok starszy, ale zdążył już wypracować sobie markę i odnieść spore sukcesy. Jest też przykładem na to, że czasem warto zaryzykować i dać szansę szkoleniowcowi anonimowemu i bez większego doświadczenia. Gdzie transmisja Zagłębie - Lech live w tv?
  Zagłębie - Lech na żywo. Gdzie transmisja Zagłębie - Lech live w tv?

  Zagłębie - Lech na żywo. Gdzie transmisja Zagłębie - Lech live w tv?  Średnia wieku trenera w klubie ekstraklasy to 43 lata. Najstarsi są Franciszek Smuda z Wisły Kraków (65 lat) i Adam Nawałka (56). Po dymisji Pavla Hapala pozostał już tylko jeden obcokrajowiec - Stanislav Levy ze Śląska Wrocław. Jednak ani wiek, ani narodowość nie decydują o sukcesie. Gdy w marcu 2012 roku Rumak przejmował w Lechu pałeczkę po Jose Marii Bakero, twierdzono, że to rozwiązanie tymczasowe.
  Ale młody szkoleniowiec tym się nie przejmował i robił swoje. Sezon skończył na czwartym miejscu, dzięki czemu "Kolejorz" awansował do Ligi Europy. W rozgrywkach 2012/2013 Lech był już wicemistrzem Polski. Co prawda w czwartek nieco się skompromitował przegrywając z Żalgirisem Wilno, ale Rumak ma bardzo mocną pozycję w klubie ze stolicy Wielkopolski. Dlaczego Buczek nie miałby pójść tą samą drogą?

  Wiele będzie zależeć od relacji na linii trener-zawodnicy, jakie wypracuje Buczek. Ważne, by potrafił zmotywować ich do pełnego zaangażowania, wymusić na nich presję. Bez tego, nawet tak dobrzy gracze, jacy są w Zagłębiu, wyników nie będą robić. To duże wyzwanie i Buczek musiał się trochę zastanowić, czy przyjąć propozycję działaczy.

  - To nie była łatwa decyzja. W ostatnich tygodniach koncentrowałem się bowiem w stu procentach na pracy asystenta Pavla Hapala. I bardzo ceniłem sobie współpracę z trenerem. Z drugiej strony miałem okazję w okresie przygotowawczym poznać dobrze drużynę, co jest pewnym ułatwieniem w dalszym prowadzeniu zespołu - tłumaczy Buczek.

  Rewolucji w składzie na mecz z Lechem spodziewać się nie powinniśmy. - O diametralnie innych przygotowaniach też nie ma mowy. Naturalnie wprowadzimy pewne korekty i będziemy dużo rozmawiali. Przede wszystkim musimy zachować spokój, by należycie przygotować się do ważnego dla nas wszystkich spotkania - kończy.

  Zagłębie - Lech na żywo. Gdzie Zagłębie - Lech live w tv?  Mecz Zagłębie - Lech od godz. 20:30 w Canal + Family.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama