Niełatwo wyplątać się z matni długów

  Niełatwo wyplątać się z matni długów

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkanka Lubania nie może dojść do porozumienia z bankiem
  Helena Pietrasiewicz z Lubania już nawet nie pamięta, na co pożyczyła pieniądze. Chyba na meble. Zresztą, dawno się rozpadły.
  - Jak małe dzieci są w domu, to tak jest - tłumaczy. Dziś kobieta jest bezradna wobec rat, których nie może udźwignąć, banku i komornika.

  W sierpniu 2004 roku pożyczyła od SKOK Stefczyka 6,5 tys. zł. Póki mogła, spłacała. Po kilku miesiącach jednak, rata w wysokości 217 zł okazała się dla niej zbyt wysoka.
  Przestała płacić i zaczęła się bać. Do zwrotu zostało jej jeszcze 5,5 tys., ale ta suma zaczęła w zastraszającym tempie rosnąć. Sprawa trafiła do sądu, który oddał dochodzenie należności dla SKOK-u w ręce komornika.

  Procedury sądowe kosztowały ją ponad dwa tysiące złotych. W mgnieniu oka lubańska emerytka stała się niewypłacalna. Komornik co miesiąc, zamiast 217 zł raty, ściągał jej z emerytury ponad 260 zł.
  - To dla mnie wielkie obciążenie. Choruję, sporo wydaję na leki, mieszka ze mną córka z dziećmi, jej też muszę pomagać - załamuje się lubańska emerytka.

  Dlatego, kiedy w skrzynce na listy znalazła pismo ze SKOK-u, a w nim informację, że może przystąpić do restrukturyzacji zadłużenia, ucieszyła się. Pojechała do Bolesławca, do biura kasy, żeby wszystko uzgodnić i wróciła pełna optymizmu. Okazało się, że może zaproponować taką wysokość raty, na którą będzie ją stać. W formularz wpisała więc 150 zł.
  - Tyle mogę, tyle dam radę - mówi pani Helena, która podkreśla, że wcale nie chce się wymigiwać od swoich zobowiązań i chce spłacić kredyt.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama