Menu Region

Kalendarz roku szkolnego 2013/14. Kiedy przerwa świąteczna i...

Kalendarz roku szkolnego 2013/14. Kiedy przerwa świąteczna i ferie?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

PAP

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Ministerstwo edukacji opublikowało kalendarz roku szkolnego 2013/2014, a w nim m.in. terminy ferii. Uczniowie pójdą do szkół 2 września. Najbliższa przerwa w nauce nastąpi po niespełna czterech miesiącach – tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia; potrwa od 23 do 31 grudnia.
Ferie zimowe rozpoczną się 20 stycznia. Jako pierwsi na dwutygodniowy odpoczynek udadzą się uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 27 stycznia do 9 lutego 2014 r. trwać będą ferie w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Kalendarz roku szkolnego 2013/14. Zobacz dokładny harmonogram (DATY)

W kolejnych pięciu województwach klasy opustoszeją 3 lutego.
Będą to: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Jako ostatnie odpoczynek będą miały szkoły z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Tam ferie odbędą się w dniach 17 lutego – 2 marca.

Wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 17-22 kwietnia 2014 r. Wakacje rozpoczną się 28 czerwca i potrwają do 31 sierpnia.

Terminy egzaminu gimnazjalnego, maturalnego oraz potwierdzającego kwalifikacje zawodowe ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.