Środa Śląska: Złapali zabójcę mieszkanki Malczyc. Grozi mu...

  Środa Śląska: Złapali zabójcę mieszkanki Malczyc. Grozi mu dożywocie

  red

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali mężczyzną podejrzanego o zabójstwo 82-letniej mieszkanki gminy Malczyce. Sprawca od stycznia ukrywał się przed organami ścigania na terenie Słowenii. Sąd zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozić mu może teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.
  Do zbrodni doszło w nocy z 11 na 12 stycznia 2013 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Malczyce. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali w kuchni leżące na podłodze zwłoki starszej kobiety. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy ślady wskazywały, że sprawca najpierw włamał się, a następnie przeszukał mieszkanie pokrzywdzonej.

  Policjanci ustalili, iż sprawcą zabójstwa może być 29-letni sąsiad ofiary. Podejrzewany był wcześniej karany za kradzieże, włamania i rozboje. W styczniu powinien rozpocząć odbywanie kary pozbawienia wolności, ale uciekł za granicę, by uniknąć odpowiedzialności karnej.

  Podejrzanego udało się jednak znaleźć, a deportacja 29-latka do Polski była możliwa dzięki wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania. Na początku lipca mężczyzna został zatrzymany na terenie Słowenii, a następnie przewieziony do Polski. 29-latek usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa na tle rabunkowym. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zbrodni.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co więzienie-na organa mordercę!

   qBEK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

   W zdrowym 29 letnim ciele jest wiele organów mogących uratować życie wielu ludziom. 5 litrów krwi tak potrzebnej w okresie wakacji, serce, dwie nerki, wątroba, dwie rogówki, całe połacie skóry. A...rozwiń całość

   W zdrowym 29 letnim ciele jest wiele organów mogących uratować życie wielu ludziom. 5 litrów krwi tak potrzebnej w okresie wakacji, serce, dwie nerki, wątroba, dwie rogówki, całe połacie skóry. A tak po wyroku będziemy wspólnie utrzymywali go przez te powiedzmy 25 lat płacąc co miesiąc prawie 3 tysiące...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego nie

   M.C. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Tak jest sprawiedliwie. Wątpliwe, żeby się ktoś zdecydował iść w jego ślady

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo dla policjantów ze Środy Śląskiej

   że (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   wykryli młodego bandytę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spoko ! Teraz sądy uniewinniają bandytów !

   Marian D (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   Zbyt szybko feruje gazetaq wyrok a po rozprawie -nici z takiego wyroku .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama