1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą rusza Przystanek Woodstock....

  1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą rusza Przystanek Woodstock. Wstęp na koncerty jest wolny

  Karol Gruszka, Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wszystko zaczęło się w 1995 roku w miejscowości Czymanowo w powiecie wejherowskim. Dziś wymyślony przez Jurka Owsiaka Przystanek Woodstock odbywa się w Kostrzynie nad Odrą i jest największym plenerowym festiwalem rockowym w Polsce.
  Maria Peszek będzie jedną z gwiazd festiwalu

  Maria Peszek będzie jedną z gwiazd festiwalu ©Grzegorz Mehring

  Na pierwszy festiwal przyjechało 30 tys. osób. Scena została opanowana przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in.: Myslovitz, IRA, Urszula. Poza nimi na scenie wystąpiło wielu mniej znanych artystów. Hasłem przewodnim Przystanku jest „Miłość, Przyjaźń, Muzyka”. Kolejne edycje przyciągały coraz większą publiczność. Przystanek Woodstock stawał się powoli największym koncertem rockowym nie tylko w Polsce, ale jednym z większych w całej Europie. Z roku na rok na Przystanku zaczęło pojawiać się coraz więcej gwiazd. Po nieudanym zorganizowaniu Przystanku Woodstock w Lęborku, Przystanek powrócił do Żor. W trakcie VII Przystanku po raz pierwszy zorganizowano występy folkowe. W trakcie Przystanku Woodstock z roku 2002 powstał film „Przystanek Woodstock 2002 – Najgłośniejszy Film Polski”.
  Tradycją festiwalu stało się już, że wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, a Jurek Owsiak organizuje imprezę za pieniądze od sponsorów.
  W tym roku w ciągu trzech dni wystąpi kilkuset artystów, największymi gwiazdami Woodstocku będą: amerykański zespół Ugly Kid Joe, Brytyjczycy z Kaiser Chiefs, Kamil Bednarek, Maria Peszek, zespoły Big Cyc, Antrax i Happy Sad, a także reżyser Emir Kusturica ze swoją grupą The No Smoking Orchestra.
  Na festiwalowych scenach pojawią się także: Artur Andrus, Kuba Wojewódzki, a nawet Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.
  W Kostrzynie nad Odrą już teraz jest kilkanaście tysięcy osób, w tym setki wolontariuszy, którzy zostali uroczyście odprawieni w poniedziałek. Pierwszy specjalny pociąg z uczestnikami imprezy dojechał na Przystanek Wood-stock w poniedziałek.
  Festiwalowicze mieszkają na polu namiotowym: mają do dyspozycji ogrodzony i częściowo oświetlony teren, całodobową ochronę i liczne udogodnienia: darmową kawę, herbatę i zupę (tę ostatnią w pierwszy i drugi dzień festiwalu), toalety przenośne, miejsca do ładowania telefonów, a także system opasek identyfikujących kierowców, ich pasażerów i pojazdy.
  Za festiwalową biżuterię, kiełbaski, zapiekanki i książki na specjalnym stoisku można zapłacić kartą zbliżeniową Pay Pass. Można ją także wyrobić na miejscu, bez zbędnych formalności i podpisywania umowy.
  Przystanek Woodstock to nie tylko koncerty. Podczas festiwalu Stowarzyszenie Nigdy Więcej organizuje turniej piłkarski pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”.
  Odbędzie się też Woodstockowe Rally, czyli Treffen inaczej – zlot motocyklowy. Międzygalaktyczne Miasteczko Superbohaterów na Przystanku Woodstock to z kolei miejsce recyklingu puszek czy plastikowych butelek – organizatorzy zachęcają do utrzymania porządku wszystkich uczestników festiwalu. Od lat, wzorem amerykańskiego pierwowzoru imprezy, ulubioną rozrywką bywalców Kostrzyna są kąpiele w błocie.
  Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej www.wroclaw.naszemiasto.pl.
  Współpraca WSK

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to bedzie moj pierwszy pw. nie moge sie doczekac

   megamega (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 17

   to bedzie moj pierwszy pw. nie moge sie doczekac

   IT Sipport Bristol

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama