Neon "Dobry Wieczór we Wrocławiu" doczekał się... piosenki...

  Neon "Dobry Wieczór we Wrocławiu" doczekał się... piosenki (POSŁUCHAJ)

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Neon "Dobry Wieczór we Wrocławiu" doczekał się... piosenki (POSŁUCHAJ)

  ©screen z klipu

  "Neonowego Pana", napisanego w 1976 r. w nowej aranżacji zaprezentowali muzycy Eklektik Session. Krzysztof Maj, dyrektor generalny Biura Festiwalowego Impart 2016 chce, by piosenka choćby we fragmentach była prezentowana na Dworcu Głównym we Wrocławiu przez megafony, a także we wrocławskich pubach i restauracjach.
  Neon "Dobry Wieczór we Wrocławiu" doczekał się... piosenki (POSŁUCHAJ)

  ©screen z klipu

  Sam neon "Dobry wieczór we Wrocławiu” na budynku przy ul. Piłsudskiego Piłsudskiego 106-116 nowo zaświeci już dzisiaj. Skończyła się bowiem rutynowa kontrola instalacji elektrycznej. To jednak żadna nowość. Jest nią za to piosenka "Neonowy Pan".

  - Zgłosił się do nas Wojciech Siwek przekazując zapis nutowy i tekstowy tego utworu nagrodzonego w konkursie na „wrocławską piosenkę” w 1976 roku - mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Biura Festiwalowego Impart 2016. Zapewnia, że materiały nie leżały długo. Wrocławscy muzycy z Eklektik Session zgodzili się bezpłatnie wykonać „Neonowego Pana” nowej aranżacji. - Jesteśmy im wdzięczni – dodaje Maj.

  Radek Bednarz ze Stowarzyszenia Eklektik przyznaje, że neon jest wspaniały. - Od 1962 roku po prostu wita przyjezdnych, nie reklamuje niczyich interesów. Trudno o bardziej pozytywny symbol Wrocławia, ważny dla jego mieszkańców. Zastanawialiśmy się, jak wykonać utwór napisany specjalnie dla neonu prawie 30 lat temu. Akcja wyszła bardzo spontanicznie, spotkaliśmy się wieczorem pod Dworcem, pomuzykować, bez napinania, bez produkcji – opowiada Bednarz.

  Dyrektor Maj czeka teraz na reakcję wrocławian. Zapewnia, że jeżeli piosenka się spodoba, to będzie zabiegał o to, by wrocławianie i turyści usłyszeli go nie tylko w internecie. O ile pomysł zaakceptuje PKP - fragmenty można by puszczać przez megafony na Dworcu Głównym, a także we wrocławskich pubach i restauracjach. Nie wykluczone, że "Neonowy Pan" doczeka się też klipu.

  Eklektik Orkiestra dla neonu "dobry wieczór we Wrocławiu" from Eklektik Session on Vimeo.  Wystąpili: Adrianna Styrcz, Olga Kończak, Roli Mosimann, Tomek Kasiukiewicz, Michał Zygmunt, Bond.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to piosenka

  music (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  czy jakieś kwiczenie świńskie?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gg

  gg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  No jasne przeciez Weekend daje slicznie i melodyjnie, jakbym miala tskie ucho i pojecie o muzyce jsk Ty to schowałabym sie w seeerrccuuuu naaaa dnniiiieee ooooołłł..


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a co mnie obchodzi weekend?

  music (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

  Jeśli ta piosenka ma promować Wrocław to mogłaby bardziej wpadać w ucho niż jakieś jęki.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gg

  gg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  wyobraź sobie że wpada w ucho i jest niebanalnym głosem wyśpiewana. A wszelkie niedociagłości wynikają ze słabej jakości nagrania moim zdaniem, dlatego raz tu slychac za mało raz za dużo. Nie...rozwiń całość

  wyobraź sobie że wpada w ucho i jest niebanalnym głosem wyśpiewana. A wszelkie niedociagłości wynikają ze słabej jakości nagrania moim zdaniem, dlatego raz tu slychac za mało raz za dużo. Nie trzeba byc muzykiem zeby takie rzeczy zauważać. Wyobrażam sobie piosenkę nagraną w studio. I Wyobrażam sobie jak super będzie brzmiała w radio i świńsko kwiczysz z zachwytu..zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !

  bb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  Panie Dutkiewicz wypadałoby jakos wynagrodzic tych muzyków, bo w przeciwienstwie do tysięcy urzędników zrobili dla naszego miasta dobrą robotę! bezinteresownie jak czytam..daje do myslenia?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to ma być???

  nełon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

  Trzeba się dobrze wsłuchiwać o czym ta dziewczyna śpiewa. Słowa może i niezłe ale wokal i wykonanie OKROPNE .Kompletny brak głosu. Ona po prostu skrzypi i piszczy. Niczego prawie nie da się...rozwiń całość

  Trzeba się dobrze wsłuchiwać o czym ta dziewczyna śpiewa. Słowa może i niezłe ale wokal i wykonanie OKROPNE .Kompletny brak głosu. Ona po prostu skrzypi i piszczy. Niczego prawie nie da się zrozumieć.
  To teraz jeszcze niech ktoś napisze piosenkę o wszech obecnym brudzie w tym mieście.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nn

  riri (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 10

  HEjter!zazdrośńik. Pierwszy raz wysłuchałam i po 20 sekundach byłam juz w tym klimacie, a nie łatwo mnie muzycznie uradować. W końcu coś pozytwnego w tym mieście i o tym mieście.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nn

  riri (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  bez kitu- slucham tego już chyba czterdziesty raz:P

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  REWELKA!!!

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

  Jeśli miasto nie zasponsoruje profesjonalne nagrania tego utworu to przestane w to miasto wierzyć! REWELACYJNIE! Muzyka wpadająca w ucho, czadoowy głos wokalistki! Kupuję!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Daleko mu do oryginału

  Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Zróbcie aby ten neon włączał się i wyłączał tak jak to było za dawnych czasów, wtedy będzie zwracał uwagę tak jak wtedy bo obecnie to mało kto go zauważa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piosenka o Wrocławiu

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 4

  Wrocław potrzebuje piosenek. Były o niebieskich tramwajach, teraz mamy o neonie. Czekam na jeszcze! Kto może niech komponuje i śpiewa. A nam prostym Wrocławianom pozostanie wybrać ta najładniejszą...rozwiń całość

  Wrocław potrzebuje piosenek. Były o niebieskich tramwajach, teraz mamy o neonie. Czekam na jeszcze! Kto może niech komponuje i śpiewa. A nam prostym Wrocławianom pozostanie wybrać ta najładniejszą i najprzyjemniejszą dla ucha.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Okropne!

  rudy102 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  Okropny aranż i przede wszystkim maniera wokalistki!!! Sam utwór nie jest zły i z pewnością da się wykonać lepiej :) DO POPRAWKI!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pfiii

  alfabeta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  A Ty pewnie z Warszafffki?..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proponuję grającą ławeczkę

  rodem z warszawskiego Krakowskiego Przedmieścia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

  Nie musi wyglądać identycznie jak te w stolicy, ale ważne, by grała tą piosenkę :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O!

  aki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

  i to jest świetny pomysł! Śpiewająca ławeczka niech gra całe lato!Ale nie jakieś darcie czarnych kotów i pianie kurów tylko właśńie muzyka w takim klimacie! Pozytwna i zapraszająca brama na...rozwiń całość

  i to jest świetny pomysł! Śpiewająca ławeczka niech gra całe lato!Ale nie jakieś darcie czarnych kotów i pianie kurów tylko właśńie muzyka w takim klimacie! Pozytwna i zapraszająca brama na powitanie!Tak tak takzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo