"Miłość po francusku" i "Byzantium" przedpremierowo we...

  "Miłość po francusku" i "Byzantium" przedpremierowo we wrocławskim DCF-ie

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Byzantium"
  1/3
  przejdź do galerii

  "Byzantium" ©materiały prasowe dystrybutora

  Wrocławskie Dolnośląskie Centrum Filmowe w dwa kolejne czwartki zaprasza na przedpremierowe pokazy nowości.
  W czwartek, 1 sierpnia, o godz. 20 w DCF-ie we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 64a zacznie się pokaz „Byzantium” Neila Jordana.
  Neil Jordan, znakomity reżyser znanych filmów, m.in.: „Wywiadu z wampirem”, „Towarzystwa wilków” i epickiego obrazu „Michael Collins” tym razem nakręcił horror, w którym mieszkańcy nadmorskiej miejscowości poznają sekret tajemniczych kobiet. W rolach wampirzyc (Jordan wraca do swojego ulubionego tematu) zobaczymy Gemmę Arterton i Saoirse Ronan.
  W czwartek, 8 sierpnia, o godz. 20 DCF pokaże przedpremierowo „Miłość po francusku” w reż. Davida Moreau, film wprowadzający widzów do świata paryskiej mody, oczywiście z przymrużeniem oka.
  W filmie piękna trzydziestoośmiolatka, ambitna i oddana swojej pracy, w dodatku samotnie wychowująca córkę, ma szansę na zdobycie stanowiska redaktorki naczelnej modowego magazynu. Brakuje jej tylko przebojowości i spontaniczności, której wymaga kierownictwo pisma. Sytuacja zmienia się, gdy na swojej drodze spotka dwudziestoletniego Balthazara. Młody człowiek jest czarujący i spontaniczny, a awans zawodowy staje się możliwy. W roli Alice Lantins wystąpiła Virginie Efira, Balthazara zagrał Pierre Niney.
  Na pokazy przedpremierowe w DCF-ie bilety kosztują 13 i 16 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama