Marszałek: opera ma pieniądze

  Marszałek: opera ma pieniądze

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Czy Operze Wrocławskiej zabraknie pieniędzy na przedstawienia i pensje dla pracowników, jak napisała we wtorek "Gazeta Wyborcza"?
  Dyrektor Opery Ewa Michnik na łamach dziennika stwierdziła, że dotacji z urzędu marszałkowskiego zabraknie również na wynajem magazynów na dekoracje i kostiumy czy utrzymanie samego gmachu przy ul. Świdnickiej.
  We wtorek zarzuty te odpierał wicemarszałek Piotr Borys.
  - Opera dostała od nas tyle samo pieniędzy, co w ubiegłym roku - mówił Borys. - Budżet placówki to 26 mln zł. A trzy lata temu wynosił jedynie 13,7 mln - wyliczał.

  Z tekstu wynikało, że Opera musi odwołać premiery i zwolnić 30 pracowników.
  - Widowisko "Gioconda" nie zostało odwołane z braku pieniędzy. W tym czasie na pergoli będzie prowadzony remont i artyści nie mieliby gdzie występować - wyjaśniał Borys. Ale widowisko było planowane już od dwóch lat.

  Urząd marszałkowski oczekuje, że na Operę więcej pieniędzy da magistrat. W tym roku od miasta wpłynęło 850 tys. zł.
  - O 150 tysięcy mniej, niż rok temu - przyznaje Jarosław Broda, szef wydziału kultury. - Ale sami przez kryzys musieliśmy okroić festiwal teatralny "Świat Miejscem Prawdy".

  Elżbieta Szczucka, rzecznik prasowy opery, nie chciała komentować sytuacji. Odesłała nas do dyr. Michnik, z którą nie udało nam się skontaktować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama