Menu Region

Wrocław: Trwa remont Zwycięskiej. Skanska chce zdążyć przed...

Wrocław: Trwa remont Zwycięskiej. Skanska chce zdążyć przed zimą (ZDJECIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Bartosz Józefiak

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Drogowcy spieszą się, by zdążyć z najcięższymi pracami na remontowanej ul. Zwycięskiej do końca wakacji. Robotników zastaniemy tam także w weekend. Przypomnijmy, że w tym momencie Zwycięską jedziemy tylko w jednym kierunku.
Obecnie najpoważniejsze prace toczą się na odcinku od alei Karkonoskiej do Ołtaszyńskiej, gdzie wymieniana jest nawierzchnia. Na tym odcinku jezdnia w kierunku al. Karkonoskiej z Ołtaszyna jest póki co zablokowana. Kierowcy jadący na Ołtaszyn do dyspozycji mają jeden pas ruchu, w stronę centrum poprowadzony jest objazd przez ul. Ołtaszyńską, Wojszycką i Wyścigową.

Robotnicy układają sieci kanalizacyjne.
Wymieniana jest też nawierzchnia na przejeździe kolejowym przy skrzyżowaniu z al. Karkonoską. Później położona zostanie nowa nawierzchnia drogi wraz z chodnikami, wyremontowane zostanie skrzyżowanie z al. Karkonoską. Sama aleja również będzie poszerzona, by łatwiej można było skręcać w ul. Zwycięską.

Drogowcy chcą, by najgorsze utrudnienia dla kierowców skończyły się w wakacje. Po remoncie na Zwycięskiej pojawią się pasy do skrętów w lewo. Dodatkowo powstaną również światła na dwóch skrzyżowaniach - Zwycięskiej z Agrestową oraz Kutrzeby i Gałczyńskiego.

Roboty prowadzone są również na pobliskiej ul. Kutrzeby. Zamknięty jest fragment od ul. Krynicznej do końca zabudowy. Nieprzejezdne jest skrzyżowanie Kutrzeby z ul. Kryniczną.

- Na zakończenie wszystkich prac mamy czas do końca roku. Ale będziemy się starali, by udało się wykonać je szybciej – tak, by jeszcze przed zimą zadanie było wykonane – informuje Dariusz Kotarski z firmy Skanska.

Przebudowa Zwycięskiej i Kutrzeby kosztować będzie 25 mln zł.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.