Na Zachodniej do lokali po sklepach trafią organizacje...

  Na Zachodniej do lokali po sklepach trafią organizacje pozarządowe

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sklepy przy ul. Zachodniej 1 zostały zamknięte pół roku temu. Nowych chętnych nie było, więc do lokali trafią organizacje pozarządowe.

  - Zlikwidowano nam najbliższy sklep – mówi Maria Kelm. - W pobliżu mieszka wiele starszych osób, które teraz muszą robić zakupy albo w sklepach osiedlowych, w których ceny są wyższe niż w pawilonie handlowym, albo muszą chodzić do oddalonych dyskontów. Słyszałam, że zarządca zdecydował się na podwyższenie czynszów i dlatego dotychczasowi najemcy musieli je opuścić. Teraz już około roku stoi on pusty – dodaje.


  Właścicielem pawilonu handlowego na ul. Zachodniej jest gmina Wrocław, w imieniu której zarządza nim Zarząd Zasobu Komunalnego. - W tym przypadku nie mieliśmy w ogóle do czynienia z podwyższeniem czynszu – mówi Urszula Homkało, rzecznik prasowy ZZK. - Dwa lokale, które tam były, wynegocjowały czynsze w formie przetargu kilka lat temu – dodaje.

  Pierwszy lokal, związany z usługami, wielokrotnie aneksował umowę najmu. Latem ubiegłego roku się ona zakończyła i najemca nie chciał już jej przedłużać. W związku z tym musiał opuścić lokal. W przypadku sklepu spożywczego miał on podpisaną umowę do kwietnia 2013 roku. - Najemca zwrócił się do nas z prośbą o skrócenie tego terminu – wyjaśnia rzecznik ZZK. - Została ona zaopiniowana pozytywne i rozwiązaliśmy umowę w styczniu 2013 roku.

  Zarząd Zasobu Komunalnego rozpisał przetargi na pomieszczenia znajdujące się w pawilonie handlowym, jednak przeszły one bez echa. Nie zgłosił się nikt zainteresowany ich najmem. - W związku z tym przed miesiącem podjęto decyzję o wynajęciu ich dwóm organizacjom pozarządowym: Towarzystwu Ormiańskiemu i Fundacji Green – informuje rzecznik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama