Dolnośląskie teatry grają też w wakacje

  Dolnośląskie teatry grają też w wakacje

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Teatry we Wrocławiu i Jeleniej Górze grają także w wakacje.
  „Kolacja dla głupca” w Teatrze Komedia to miła rozrywka

  „Kolacja dla głupca” w Teatrze Komedia to miła rozrywka ©Paweł Relikowski

  „Sierpień z Komedią” to letnie hasło Wrocławskiego Teatru Komedia, który zaprasza widzów już w sierpniu na zabawne spektakle. Również Teatr Ad Spectatores nie zostawił swojej publiczności na całe wakacje, a nawet zaprosi ich na premierę.
  – Miasto dofinansuje nasze letnie przedstawienia, więc obniżyliśmy ceny biletów – zaprasza Wojciech Dąbrowski z Wrocławskiego Teatru Komedia. Przedstawienia będą grane od 2 do 24 sierpnia na Scenie Letniej i w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek. W repertuarze znajdą się: „Trzy razy łóżko” i „Psychoterapia, czyli seks w życiu człowieka” (na Scenie Letniej w Ogrodzie Staromiejskim), „Kolacja dla głupca” i „Boeing, Boeing” (w budynku).

  Dla widzów niemieckojęzycznych spektakl „Trzy razy łóżko” będzie grany jako „Drei Mal Das Bett”. Przedstawienia na Scenie Letniej zaczynać się będą o godz. 21, w budynku Teatru Lalek o godz. 19 i 20. Bilety są po 30 zł.
  Trwa „Otwarty Sezon Ogórkowy we wrocławskim Teatrze Ad Spectatores”. W CafeTHEA Instytutu Grotowskiego 3 i 4 sierpnia Spectatorsi wystawią „Egzorcystę” – spektakl inspirowany początkami Teatru Laboratorium prowadzonego przez Jerzego Grotowskiego (bilety po 22 zł). W Browarze Mieszczańskim aktorzy Ad Spec-tatores pokażą: „Przyjdź i zgiń” – przedstawienie w klimacie filmów Lyncha i Tarantino (10 i 11 sierpnia) i „Niewiadome 100%” (17 i 18 sierpnia, bilety kosztują od 20 do 27 zł). „Niewiadome 100%” to projekt niezwykły, w trakcie którego sami widzowie wybierają wszystko: kogo, gdzie i w jakich okolicznościach zobaczą.

  W Art Hotelu przy ul. Kiełbaśniczej będzie można zobaczyć „Psychozę” – spektakl luźno inspirowany filmem Alfreda Hitchocka, 15 i 16 sierpnia.
  Ad Spectatores przygotowują się też do sierpniowej premiery. „Północ w Breslau” wystawią 24 i 25 sierpnia. Autorem sztuki jest Maciej Masztalski. – To spektakl rozrywkowy, wakacyjny i lekki, akcja toczy się w latach 60. we Wrocławiu, gdzie mieszkańcy jednej z kamienic podczas seansu spirytystcznego poznają historię swojej kamienicy – opowiada MaciejMasztalski.
  Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na „Węża” – refleksyjną bajkę dla dzieci (29 i 30 sierpnia), a także na spektakle Bajkobusu. Bajkobus zawiezie „Guliwera w krainie olbrzymów” na Wyspę Piaskową (24 sierpnia), a „Kamienną głowę, Piwniczną opowieść” na Wyspę Słodową (25 sierpnia).

  3 i 4 sierpnia warto wybrać się do Jeleniej Góry – tam tradycyjnie artyści będą gościć na 31. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych. Spektakle z Krakowa, Rybnika, Wrocławia, Zielonej Góry, Wielkiej Brytanii i Ukrainy zaczynać się będą o godz. 15 i 16 i trwać do wieczora na placu Ratuszowym, oczywiście bezpłatnie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jelenia górą

   tubylec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 9

   "Spektakle z Krakowa, Rybnika, Wrocławia, Zielonej Góry, Wielkiej Brytanii i Ukrainy... na placu Ratuszowym, oczywiście bezpłatnie."

   Ale to my mamy być stolicą kultury, a dla Dutkiewicza sztuką i...rozwiń całość

   "Spektakle z Krakowa, Rybnika, Wrocławia, Zielonej Góry, Wielkiej Brytanii i Ukrainy... na placu Ratuszowym, oczywiście bezpłatnie."

   Ale to my mamy być stolicą kultury, a dla Dutkiewicza sztuką i kulturą jest mecz piłki kopanej :-(zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama