Ważne
  Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  Aleksandra Zienkiewicz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  ©fot. Aleksandra Zienkiewicz

  W weekend pisaliśmy, że dwa mocno zaniedbane podwórka przy ul. Szewskiej, gdzie do tej pory menele pili alkohol i załatwiali swoje potrzeby, zamienią się w eleganckie zieleńce. Nasz Czytelnik zapytał nas, czy w ramach tych inwestycji, zamontowany zostanie tam także monitoring.
  Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  ©fot. Aleksandra Zienkiewicz

  Pan Jarosław zwracał uwagę, że podwórza te są traktowane jak toaleta, a postronne osoby z nich korzystające nachalnie proszą o pieniądze od przechodniów. Monitoring byłby zatem jego zdaniem zasadny, tym bardziej wobec inwestycji, jakie zostaną poczynione.

  CZYTAJ TEŻ: Rewitalizacja Szewskiej. Miejsca libacji zamienią się w elegancki zieleniec (ZDJĘCIA)

  O odpowiedź pytaliśmy rzeczniczkę Zarządu Zasobu Komunalnego, Urszulę Hamkało i Zarząd Inwestycji Miejskich, który prowadzić będzie obok inną inwestycję – przebudowę Baru Barbara na potrzeby utworzenia w nim Biura Festiwalowego Impart 2016.

  Jak udało nam się dowiedzieć, w ramach rewitalizacji podwórek ZZK nie planuje montażu monitoringu, choć nie wyklucza tego w przyszłości. Natomiast wokół Baru Barbara pojawi się monitoring miejski i będzie obejmował wszystkie strefy wejściowe do budynku, również od strony podwórka przy Szewskiej. Tak więc to jedno podwórze, przynajmniej częściowo, będzie monitorowane.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jakie zieleńce, przecież wycięto w pień wszystkie drzewa

   mniamek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   W ich miejsce planuje się posadzić 5 rachitycznych klonów wielkości roślin doniczkowych, a następnie zabetonowanie całej pozostałej przestrzeni. Niech żyje CO2.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Monitoring = interwencje

   buncool (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   Przecież nie bedziesz odrywał strazy od ich flagowych zadan czyli blokad na koła i sciganie kierowcow . Oni sa od celów wyższych a nie meneli i innych buncoli.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to nie menele a okoliczni, szacowni mieszkancy zasobów komunalnych...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   kiedys norma było wieczorem po pracy usiasc na ławce by porozmawiac z sasiadami przy piwku czy oranzadzie luksusowej... paluszki słone były wtedy rarytasem.. dzis nawet trudno z psem wyjsc na...rozwiń całość

   kiedys norma było wieczorem po pracy usiasc na ławce by porozmawiac z sasiadami przy piwku czy oranzadzie luksusowej... paluszki słone były wtedy rarytasem.. dzis nawet trudno z psem wyjsc na spacer bo potłuczone butelki zalegaja wszelkie knieje zielone centrum o alejkach spacerowych wszystkich przestrzeni miedzyblokowych nie wspomne... i nie tyczy to tylko rynku ale i całego miastazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo