Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  Aleksandra Zienkiewicz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  ©fot. Aleksandra Zienkiewicz

  W weekend pisaliśmy, że dwa mocno zaniedbane podwórka przy ul. Szewskiej, gdzie do tej pory menele pili alkohol i załatwiali swoje potrzeby, zamienią się w eleganckie zieleńce. Nasz Czytelnik zapytał nas, czy w ramach tych inwestycji, zamontowany zostanie tam także monitoring.
  Wrocław: Czy podwórka na Szewskiej będą monitorowane?

  ©fot. Aleksandra Zienkiewicz

  Pan Jarosław zwracał uwagę, że podwórza te są traktowane jak toaleta, a postronne osoby z nich korzystające nachalnie proszą o pieniądze od przechodniów. Monitoring byłby zatem jego zdaniem zasadny, tym bardziej wobec inwestycji, jakie zostaną poczynione.

  CZYTAJ TEŻ: Rewitalizacja Szewskiej. Miejsca libacji zamienią się w elegancki zieleniec (ZDJĘCIA)

  O odpowiedź pytaliśmy rzeczniczkę Zarządu Zasobu Komunalnego, Urszulę Hamkało i Zarząd Inwestycji Miejskich, który prowadzić będzie obok inną inwestycję – przebudowę Baru Barbara na potrzeby utworzenia w nim Biura Festiwalowego Impart 2016.

  Jak udało nam się dowiedzieć, w ramach rewitalizacji podwórek ZZK nie planuje montażu monitoringu, choć nie wyklucza tego w przyszłości. Natomiast wokół Baru Barbara pojawi się monitoring miejski i będzie obejmował wszystkie strefy wejściowe do budynku, również od strony podwórka przy Szewskiej. Tak więc to jedno podwórze, przynajmniej częściowo, będzie monitorowane.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakie zieleńce, przecież wycięto w pień wszystkie drzewa

  mniamek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  W ich miejsce planuje się posadzić 5 rachitycznych klonów wielkości roślin doniczkowych, a następnie zabetonowanie całej pozostałej przestrzeni. Niech żyje CO2.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Monitoring = interwencje

  buncool (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Przecież nie bedziesz odrywał strazy od ich flagowych zadan czyli blokad na koła i sciganie kierowcow . Oni sa od celów wyższych a nie meneli i innych buncoli.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to nie menele a okoliczni, szacowni mieszkancy zasobów komunalnych...

  długo_pis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  kiedys norma było wieczorem po pracy usiasc na ławce by porozmawiac z sasiadami przy piwku czy oranzadzie luksusowej... paluszki słone były wtedy rarytasem.. dzis nawet trudno z psem wyjsc na...rozwiń całość

  kiedys norma było wieczorem po pracy usiasc na ławce by porozmawiac z sasiadami przy piwku czy oranzadzie luksusowej... paluszki słone były wtedy rarytasem.. dzis nawet trudno z psem wyjsc na spacer bo potłuczone butelki zalegaja wszelkie knieje zielone centrum o alejkach spacerowych wszystkich przestrzeni miedzyblokowych nie wspomne... i nie tyczy to tylko rynku ale i całego miastazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo