Politycy walczą, a sport cierpi

  Politycy walczą, a sport cierpi

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Lubinie trwają intensywne prace nad dwiema halami sportowymi. Ale nie ma pewności, czy kiedykolwiek chociaż jedna z nich zostanie wybudowana.
  Miasto chce zbudować halę w centrum, przy istniejącym już stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ma gotowy projekt, zgromadziło też część funduszy, ale nie dostało pozwolenia na budowę z powiatu. Ale starostwo powiatowe też ma w planach budowę hali, tyle że w zupełnie innym miejscu, przy nowym stadionie Dialog Arena.

  W poniedziałek Artur Dubiński, prezes Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej, której miasto powierzyło inwestycję, poinformował, że starostwo zawiesiło postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę. Samorządowe Kolegium Odwoławcze bada decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.
  - Najciekawsze, że starostwo samo napisało donos do Kolegium - dodaje Artur Dubiński, prezes LSI. - Chyba chodzi o czas, bo uwzględniliśmy każdą z uwag, jakie dotychczas starostwo zgłosiło do naszego projektu.

  Wicestarosta Piotr Czekajło prostuje, że powiat nie składał żadnej skargi, jedynie poinformował SKO o nieprawidłowościach w wydanej przez prezydenta Lubina decyzji środowiskowej.
  - Między innymi nie zobowiązano inwestora do wykonania pomiarów emisji hałasu w ciągu 14 dni od uruchomienia obiektu. Nie uwzględniono też oczyszczania wód opadowych z terenu istniejących parkingów i dróg dojazdowych - wylicza wicestarosta Piotr Czekajło. I zapewnia, że starostwo zareagowało prawidłowo i nie chodzi o żadną grę na zwłokę, ale o to, by mieć pewność, że wszystko jest zgodne z prawem.
  - Bo co by było, gdybyśmy wydali pozwolenie na budowę, a SKO stwierdzi, że decyzja środowiskowa jest nieprawidłowa? - zauważa wicestarosta. - Musielibyśmy cofnąć pozwolenie na budowę. A jeśli wykonawca rozpocząłby już roboty?
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ładny projekt

   mikael (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

   Największe prawdopodobieństwo jest takie że hala powstanie jednak przy stadionie Dialog Arena. Ten projekt może liczyć na wsparcie z zewnątrz, ma gotową infrastrukturę komunikacyjną, jest bardziej...rozwiń całość

   Największe prawdopodobieństwo jest takie że hala powstanie jednak przy stadionie Dialog Arena. Ten projekt może liczyć na wsparcie z zewnątrz, ma gotową infrastrukturę komunikacyjną, jest bardziej innowacyjny i dużo ładniejszy. Pozatym skuteczność władz miejskich pozostawia wiele do życzenia. Sytuacja w Lubinie jest taka że prezydentowi pozostaje jedynie walczyć o przetrwanie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama