Wrocław: Ruszył remont na Świdnickiej i Piłsudskiego....

  Wrocław: Ruszył remont na Świdnickiej i Piłsudskiego. Zmienione trasy tramwajów

  Marcin Hołubowicz, MAT

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od soboty, z powodu remontu zwrotnic na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Świdnicka, pasażerów MPK dotyka tramwajowa rewolucja

  Od soboty, z powodu remontu zwrotnic na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Świdnicka, pasażerów MPK dotyka tramwajowa rewolucja ©po

  W sobotę rozpoczęła się przebudowa torowiska na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej. Remont dotyczy nie tylko torów, ale i zwrotnic, które obecnie motorniczy zmieniają ręcznie. Siedem tramwajów zmieniło swoje trasy. Pojawiły się także autobusy zastępcze.
  Od soboty, z powodu remontu zwrotnic na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Świdnicka, pasażerów MPK dotyka tramwajowa rewolucja

  Od soboty, z powodu remontu zwrotnic na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Świdnicka, pasażerów MPK dotyka tramwajowa rewolucja ©po

  Komunikacja w kierunku południa Wrocławia jest teraz mocno utrudniona. Wymiana zwrotnic obejmuje odcinek od wiaduktu na Świdnickiej do przystanku na ulicy Piłsudskiego. Jednak na Krzyki od strony centrum musimy dojechać objazdami lub komunikacją zastępczą.

  Jednak, jak udało nam się sprawdzić, na razie pasażerowie na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Świdnickiej utrudnień nie odczuwają. Może mieć na to wpływ dzień tygodnia - w sobotę komunikacją miejską podróżuje znacznie mniej osób, aut w centrum też jest mniej. Dlatego obecnie w tamtym miejscu nie tworzą się korki, nie ma też praktycznie ludzi na przystankach.

  Dotychczas motorniczy musieli przestawiać zwrotnice ręcznie, za pomocą wajchy. Teraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu planuje zamontować dwa automaty do przekładania zwrotnic. Wymienione zostaną również rozjazdy tramwajowe i nawierzchnia na rozjazdach. Kierowcy momentami mogą napotkać w tym miejscu utrudnienia w związku z pracami remontowymi, które mogą "zahaczać" o pasy jezdni.

  Na czas remontu zmieniła się trasa niektórych tramwajów. Tramwaj linii 2 kursuje w obu kierunkach objazdem od ulicy Piłsudskiego przez plac Legionów, ul. Grabiszyńską i al. Hallera. Linia 17 ma podobną trasę - jedzie od ulicy Kołłątaja przez ul. Piłsudskiego, plac Legionów, ul. Grabiszyńską i al. Hallera.

  Trzy linie tramwajowe – 6, 7 i 20 – mają skrócone kursy - jadą do przystanku "Renoma". Tam kierują się przez plac Teatralny i ul. Widok z powrotem do swoich przystanków początkowych. Dlatego dla podróżnych, którzy chcą dojechać na Krzyki przygotowano autobusy zastępcze linii 702, które kursują na trasie Arkady-Krzyki-Arkady. Natomiast autobusy A i D zatrzymują się pod Sky Tower, na przystanku "Wielka".

  Tramwaje linii 14, na trasie Osobowice – FAT, w obu kierunkach jadą przez plac Staszica, ul. Dubois, ul. Jagiełły, plac Jana Pawła II, pl. Legionów i ul. Grabiszyńską. Niestety nie pojedziemy linią 24, której kursowanie na okres remontu zostało zawieszone.

  Prace remontowe planowo mają potrwać oddo 31 sierpnia. We wrześniu ruszy budowa przystanku wiedeńskiego w okolicy ul. Piłsudskiego 66. Przystanek wiedeński jest tworzony w miejscu, w którym tramwaje zatrzymują się na środku ulicy, a piesi muszą przejść przez jezdnię, aby dostać się do pojazdu. Tworząc taki przystanek, podnosi się poziom ulicy i maluje nawierzchnię na czerwono, przez co ruch samochodów w tym miejscu ma się odbywać wolniej, a kierowcy bardziej mają uważać na pasażerów MPK. Obydwu remontów, jak tłumaczy Ewa Mazur ze ZDiUM-u , nie dało się połączyć, ponieważ utrudniono by w ten sposób ruch na krzyżówce Świdnicka – Piłsudskiego we wszystkich kierunkach.

  Do końca września mają również zostać wymienione zwrotnice na skrzyżowaniu ul. gen. Józefa Hallera z ul. Powstańców Śląskich (kierunek od Gajowickiej) oraz na skrzyżowaniu ul. Ślężnej z ul. Kamienną (kierunek od Wielkiej). Tam również zwrotnice ręczne zostaną zastąpione przez zwrotnice elektryczne.

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tam nie powinno być żadnych korków

   nie ma żadnego zwężenia , jedynie tylko ominięcie tych robót (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   oznaczone zółtymi pasami na drodze , niestety słoiki nie umieją zachować się w takiej sytuacji i wala nadal na wprost po pasie jak dawniej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wajcha

   wajchowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

   Wajchą to można w łeb dostać. A to, czym przestawia się zwrotnicę nazywa się KLUCZEM DO ZWROTNIC. Pozdrawiam autora artykułu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a dlaczego zastępczy autobus nie zaczyna trasy tam gdzie kończy się 20, 6,7?

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

   Dla starszych ludzi to koszmarne utrudnienie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   14

   kiler (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

   Jeździ na trasie Osobowice-Oporów


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NAPRAWDĘ

   NAPRAWDĘ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 20

   NAPRAWDĘ - nie mogłem się powstrzymać :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mapka błąd

   AF (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

   Kolejny błąd na mapie, tym razem przystanek linii 702 znajduje się (wg mapy) przy Arkadach wrocławskich, a nie jak być powinno przy ARKADACH |^|^|^|^|^|. No do ciężkiej cholery, jak można być takim...rozwiń całość

   Kolejny błąd na mapie, tym razem przystanek linii 702 znajduje się (wg mapy) przy Arkadach wrocławskich, a nie jak być powinno przy ARKADACH |^|^|^|^|^|. No do ciężkiej cholery, jak można być takim kretynem jakim jest rysownik tej mapy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiadukt na Świdnickiej ?

   Ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 22

   Gdzie jest Wiadukt na ulicy Świdnickiej ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ma

   nie ma (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 25

   nie ma


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest

   123 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

   Świdnicka jest do wiaduktu a Powstańców od wiaduktu . Jak nie wierzysz to zobacz adres np klubu pasja ! Świdnicka 53 !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIE MA

   1000000500100900 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

   Na mapce NIE MA buraku hahahaha!!! ;D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znów ta błędna mapka...

   motorniczy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 25

   linia 20 z ul. Widok skręca w Kazimierza Wlk. a nie jak na mapce jedzie Szewską...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama