Wrocławskie Inwestycje chcą pół miliona za zniszczony...

  Wrocławskie Inwestycje chcą pół miliona za zniszczony chodnik przy stadionie

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławskie Inwestycje chcą pół miliona za zniszczony chodnik przy stadionie

  ©Paweł Relikowski

  Wrocławskie Inwestycje domagają się przeszło pół miliona złotych za zniszczony fragment chodnika przy Alei Śląskiej. To efekt prac przy niedoszłej galerii, gdzie wykopano słynną dziś dziurę w ziemi. Prace prowadziła spółka związana z członkiem rady nadzorczej Arki Gdynia.
  Wrocławskie Inwestycje chcą pół miliona za zniszczony chodnik przy stadionie

  ©Paweł Relikowski

  Zdaniem Wrocławskich Inwestycji zrobiono to nieprofesjonalnie, przez co uszkodzony został chodnik. Prace przygotowawcze na niedoszłej budowie galerii prowadziła firma Hoffbud, której prezes Olgierd Hoffman, był w owym czasie członkiem rady nadzorczej Arki Gdynia. Dziś firma Hoffbud jest pozwana do sądu przez miejską spółkę Wrocławskie Inwestycje. Razem ze Śląskiem Wrocław i firmą Polsat Nieruchomości.


  Sprawa jest w sądzie od ubiegłego roku. Strony próbują zawrzeć ugodę przy pomocy mediatora. - Przykro nam, że doszło do takiej sytuacji – komentuje spór rzecznik Śląska Michał Mazur. - Takie rzeczy niestety zdarzają się w pobliżu tak dużych inwestycji. Jestem przekonany, że nie doszłoby do tego, gdyby galeria ostatecznie została wybudowana. Musimy jednak pamiętać, że inwestycja ta była realizowana przez spółkę Polsat Nieruchomości i jej podwykonawców. Śląsk był jedynie użytkownikiem gruntu – tłumaczy.

  Tymczasem w ostatnich tygodniach przeciwko gminie Wrocław wystąpiła białostocka firma Market Bud. Jej prezesem jest Olgierd Hoffman, od 2009 do 2011 członek rady nadzorczej Arki Gdynia. Domaga się przeszło 200 tysięcy złotych za tzw. „ścianki szczelne.” Tymczasowe konstrukcje przytrzymujące ściany dziury przy wrocławskim stadionie. Owe ścianki firma dzierżawi jeszcze od innej firmy. I teraz koszty opłat chce odzyskać od magistratu. - Mogą sobie zabrać te ścianki byleby zabezpieczyli wykop zgodnie z prawem budowlanym – mówi rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński.

  Olgierd Hoffman do zakończenia sporów sądowych nie chce komentować sprawy. Z danych, jakie znaleźć można w internecie, wynika, że jednym ze wspólników Market Budu jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Market. A z kolei właścicielami tej firmy są Zygmunt Solorz i Hieronim Ruta. Od lat współpracownik i biznesowy partner Solorza.

  Hoffbud wpisany został do rejestru spółek we wrześniu 2009 roku. Kilka miesięcy później oficjalnie zaprezentowano projekt Galerii Śląska. A w 2010 roku zaczęły się prace przy kopaniu dziury w ziemi.

  Również w 2009 roku Olgierd Hoffman wszedł do rady nadzorczej Arki. Media rozpisywały się o tym, że Arka będzie finansowana – tak jak Śląsk – z zysków z galerii. A Hoffman, mieszkający w Sopocie były tenisista, ma być jednym z inwestorów. W galerię i w Arkę. - On był krotko w radzie nadzorczej – mówi mecenas Józef Birka, współpracownik Solorza, do niedawna jego reprezentant w Radzie Nadzorczej Śląska. – Pan Hoffman dobrze się zna z właścicielem Arki Ryszardem Krauze. Razem grywają w tenisa. I dlatego trafił do tej rady nadzorczej. Projekt galerii Arki Gdynia – podobnie jak wrocławski projekt – legł w gruzach.

  O sporze Śląska z Polsatem Nieruchomości czytaj na następnej stronie


  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pół bańki za chodnik?

   dowcipny ten nasz Rafał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 18

   gdzie niby tam jest ten zniszczony na pół bani chodnik? cały ten chodnik był pewnie zrobiony za mniejsze pieniądze, których miasto i tak nie zapłaciło wykonawcy. nie dziwię się, że się facet...rozwiń całość

   gdzie niby tam jest ten zniszczony na pół bani chodnik? cały ten chodnik był pewnie zrobiony za mniejsze pieniądze, których miasto i tak nie zapłaciło wykonawcy. nie dziwię się, że się facet odwołuje. widzę, że sobie z nas żartują na maksa. zaraz Solorz zażąda odszkodowania za utracone zyski z galerii, a miasto go pozwie o to, że dziura jest niewidoczna z kosmosu i przez to żaden marsjanin nie kupił biletów na imprezy na stadionie.
   i co to w ogóle za info, że był w radzie Arki Gdynia? co to ma za znaczenie. jakaś insynuacja, że Arka Gdynia stoi za tymi wszystkimi stratami jakie wygenerowały pomysły szefa naszego cyrku?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

   dutkiewicz powinien oddac z wlasnej kieszeni 600 000zl ktore poszly na posadzenie trawy w tym jeziorze

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co nam Śląsk

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 17

   Czy miasto mogłoby rozwiązać spółkę Śląsk Wrocław czy co to tam jest i przestać marnotrawić moje pieniądze?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kibic

   zxc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 22

   Idiota.. no po po prostu idiota...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POLSKA

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

   "Pan Hoffman dobrze się zna z właścicielem Arki Ryszardem Krauze. Razem grywają w tenisa. I dlatego trafił do tej rady nadzorczej".
   W tym kraju o dostaniu się do rady nie decydują umiejętności,...rozwiń całość

   "Pan Hoffman dobrze się zna z właścicielem Arki Ryszardem Krauze. Razem grywają w tenisa. I dlatego trafił do tej rady nadzorczej".
   W tym kraju o dostaniu się do rady nie decydują umiejętności, doświadczenie itd, tylko.... no wlaśnie, odpowiedź jest zacytowana powyżej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocław wałami stoi...

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 8

   ...tylko dlaczego nie przeciwpowodziowymi?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszystko jasne

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 14

   Znienawidzona przez Śląsk Arka Gdynia próbuje wszelkimi dostępnymi środkami podkopać WKS!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wynajmiemy najlepsze kancelarie prawne i wygramy te procesy. I basta!

   Nasza Osoba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

   Mamy na to kasę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   Forrest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

   A gdzie tam jest zniszczony chodnik? Biegam tam co drugi dzień, i nie zauważyłem by była tam choć jedna kostka chodnika przemieszczona lub przekrzywiony krawężnik.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Solorz tak kopał dziurę za 20 mln, że podwykonawcy 200 tys. nie zapłacił

   heniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 11

   A ja sobie naiwnie liczyłem, że 3 miliony rzeczywistego kosztu (góra tyle!) wykopania dziury to pod warunkiem, że urobku nie sprzedał i za wszystko zapłacił. Myliłem się - to w końcu UB-ek czworga...rozwiń całość

   A ja sobie naiwnie liczyłem, że 3 miliony rzeczywistego kosztu (góra tyle!) wykopania dziury to pod warunkiem, że urobku nie sprzedał i za wszystko zapłacił. Myliłem się - to w końcu UB-ek czworga nazwisk, który wrocławkism jeleniom chce wcisnąć, że go ten dołek 20 milionów kosztował zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Phii pół bańki? Solorz już płaci, już sie rwie

   ccc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 7

   Rafałek na kolankach na audiencji u cwanej nutrii teraz bedzie wybłagiwał naprawę chodnika hahaha

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama