Nauka z „Planetą Energii” jest dla dzieci fascynującą...

  Nauka z „Planetą Energii” jest dla dzieci fascynującą przygodą

  Monika Jankowska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nauka z „Planetą Energii” jest dla dzieci fascynującą przygodą

  ©Materiały Prasowe

  Trwa VI edycja programu edukacyjnego „Planeta Energii”. Program ma formę konkursu dla uczniów, a na uczestników czekają wspaniałe nagrody
  Nauka z „Planetą Energii” jest dla dzieci fascynującą przygodą

  ©Materiały Prasowe

  „Planeta Energii” to dla najmłodszych niezapomniana przygoda i udział w niecodziennych eksperymentach i doświadczeniach pobudzających zainteresowanie nauką, otaczającym nas światem i zachodzącymi w nim zjawiskami. Przez cały listopad po Polsce krążył Energobus przybliżający ideę programu. Program „Planeta Energii”, którego pomysłodawcą jest Grupa Energa, ma formę konkursu dla uczniów i nauczycieli klas I–III szkół podstawowych.
  Wciąż można wziąć w nim udział. Oto konkursowe zasady. Do „Planety Energii” może przystąpić każdy nauczyciel, który przeprowadzi w swojej klasie minimum trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej w oparciu o otrzymane od Grupy Energa materiały dydaktyczne oraz podejmie dodatkowe, autorskie działania. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie sprawozdań z przeprowadzonych zajęć, które należy złożyć do 15 lutego przyszłego roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 marca. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, ale – jak zauważa Tomasz Rożek, który od wielu lat angażuje się w popularyzację nauki – największa korzyść dla dzieci biorących udział w programie to konkretna i praktyczna wiedza. – Co więcej, wiedza, która zostaje w głowach najmłodszych na bardzo długo z powodu sposobu, w jaki ją przekazujemy. W „Planecie Energii” chcemy, by dzieci dobrze się bawiły, bo wierzymy, że nauka jest bardziej skuteczna, gdy opiera się interakcji i zabawie. Nauka nie musi być nudna, a ciekawość świata dzieci ułatwia wyjaśnianie im nawet trudnych tematów, jakim jest np. energia elektryczna. Dziesięć zwycięskich klas zostanie nagrodzonych dwu - dniową wizytą mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” w swojej miejscowości. Mobilne centrum Energi wyruszy w podróż po Polsce w kwietniu i maju 2016 r. Co ważne, miasteczko mogą odwiedzać nie tylko laureaci konkursu, ale także najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z okolicy, a w godzinach popołudniowych wszyscy chętni mieszkańcy. Zwycięskie klasy otrzymają również laptopa z edukacyjnym oprogramowaniem oraz zestaw klocków Lego Education. W konkursie przyznanych zostanie pięćdziesiąt wyróżnień, w ramach których organizator zapewnia transport dzieci z wyróżnionej klasy do miasta, w którym gościć będzie mobilne centrum nauki „Planeta Energii” (do 120 km). Każdy uczeń z nagrodzonej i wyróżnionej klasy otrzyma także edukacyjne prezenty, a wszyscy zaangażowani nauczyciele i dzieci – certyfikaty i dyplomy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama