Tenis. Dobry start Łukasza Kubota we Wrocław Open

Tenisista z Lubina wygrał w I rundzie Wrocław Open z Japończykiem Hiroki Moriyą 7:6, 6:4 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Niestety, we wtorek nie powiodło się pozostałym Polakom.

Reprezentant Polski pokonał przybysza z kraju kwitnącej wiśni 7:6, 6:4 i zameldował się w 1/8 finału Wrocław Open. W środę jego rywalem w tej fazie będzie rozstawiony z nr 7. Rosjanin Konstantin Krawczuk.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, choć minimalnie lepsze wrażenie sprawiał Polak. Kubot dobrze serwował, ale nie był w stanie przełamać przeciwnika. W tie-breaku przewagę miał Moriya, lecz w decydującym fragmencie lubinianin zdobył punkt z podania rywala i wygrał seta po punktach zdobytych przy własnym serwisie.

Już na początku drugiej partii rozochocony Kubot przełamał Japończyka. Morię dużo sił kosztowało wygrywanie gemów przy swoim podaniu, natomiast Polak, głównie dzięki silnemu serwisowi, szybko wygrywał swoje gemy. Kubot wygrał seta 6:4 i co za tym idzie cały mecz 2:0.

- Dziękuje kibicom, że tak licznie przyszli oglądać weterana kortów. Zdaję sobie sprawę, że ten tenis nie musiał się państwu podobać. Dobrze, że udało mi się wygrać – krytycznie ocenił swoją postawę lubinianin

Jako pierwsi z naszych reprezentantów zaprezentowali się we wtorek Kamil Majchrzak (298. ATP) i Paweł Ciaś (582. ATP). Niestety, ich rywale okazali się zbyt wymagający.

Ciaś mierzył się z reprezentantem Kazachstanu Ołeksandrem Nedowiesowem (175. ATP). Niedoświadczony na tym poziomie rozgrywek Polak ugrał zaledwie cztery gemy i po niecałej godzinie gry przegrał 1:6, 3:6.

Zdecydowanie lepiej spisał się Majchrzak, który walczył jak równy z równym z tenisistą czołowej setki rankingu ATP – turniejową jedynką Jewgienijem Donskojem (83. ATP). O zwycięstwie Rosjanina 6:4, 6:4 zdecydowały pojedyncze piłki. – Uważam, że zagrałem lepiej niż rok temu, ale nie mogę być zadowolony z wyniku – mówił po meczu Kamil.

W środę przed meczem Kubota z Krawczukiem na kort wyjdzie Hubert Hurkacz, który zagra z turniejową 4. – Słowakiem Lukasem Lascko. Początek o godz. 18. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny!

Gregoire Barrere (FRA) - Marko Tepavas (SER) 4:6, 6:4, 7:6
Andrej Gołubew (KAZ) - Andrea Arnaboldi (WŁO) 7:6, 6:7, 6:4.

I runda gry podwójnej:
Pierre-Hugues Herbert/Albano Olivetti (FRA) - Karol Drzewiecki/Adam Majchrowicz (POL) 7:6, 6:4
Roman Jebawy (CZE)/Lukas Lacko (SŁO) - Sergiej Betow/Jegor Gerasimow (BIA) 6:3, 6:4
Matt Seeberger (USA)/Mark Vervoort (HOL) - Mirza Bašić (BIH)/Ilia Bozoljac (SER) 2:6, 4:6
Andrej Gołubew/Ołeksandr Niedowiesow (KAZ) - Aleksander Kudriawcew (ROS)/Denis Mołchanow (UKR) 4:6, 3:6
Sander Arends (HOL)/Jordan Thompson (AUS) - Nikola Mektic/Antonio Sancic (CHO) 6:7, 6:7
Ken Skupski/Neal Skupski (GBR) - Fredrik Ask (NOR)/Szymon Walków (POL) 6:1, 6:4.

Środowe mecze w Orbicie

Pierre-Hugues Herbert (FRA) – Farrukh Dustov (UZB) – godz. 12.
Lukas Lacko (SLO) – Hubert Hurkacz (POL) – nie przed godz. 18

1/8 gry pojedynczej:
Zdenek Kolar (CZE) – Albano Olivetti (FRA) – po meczu Herbert – Dustov
Marco Chiudinelli (SUI) – Mirza Basic (BIH) – nie przed godz. 16
Łukasz Kubot (POL) – Konstantin Krawczuk (ROS) – po meczu Lacko – Hurkacz.

Materiał oryginalny: Tenis. Dobry start Łukasza Kubota we Wrocław Open - Gazeta Wrocławska