Przychodnia na Nowym Dworze odzyskała poradnię...

Przychodnia na Nowym Dworze odzyskała poradnię ginekologiczną

Weronika Skupin

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Przychodnia Nowy Dwór przy ul. Nowodworskiej

Przychodnia Nowy Dwór przy ul. Nowodworskiej ©archiwum Polska Press

Do przychodni na Nowym Dworze wracają refundowane wizyty ginekologa. – Walczyliśmy o to w sądzie – mówi prezes placówki Danuta Pikulska-Warzecha. Cztery lata temu pisaliśmy, że ponad 14 tys. pacjentów z Nowego Dworu, Kuźnik, Żernik i obu Muchoborów, straciło nagle refundowanego ginekologa, urologa i laryngologa. Teraz część kontraktu udało się odzyskać.
Przychodnia Nowy Dwór przy ul. Nowodworskiej

Przychodnia Nowy Dwór przy ul. Nowodworskiej ©archiwum Polska Press

Przychodnia NZOZ przy ul. Nowodworskiej 91a od 1 września 2012 roku nie miała poradni laryngologicznej, urologicznej i ginekologicznej. Jak pisaliśmy, NFZ nie miał na to pieniędzy, choć lekarzy chwalili sobie pacjenci, a dyrekcja cieszyła się z nowego wyposażenia.

Decyzja NFZ dziwiła zarząd przychodni o tym bardziej, że wiosną podczas negocjacji z Narodowym Funduszem ustalono, że placówka miała dostać 9,5 tys. zł więcej na prowadzenie poradni ginekologicznej przez 3-miesięczny okres finansowania. A została zlikwidowana.

Przychodnia odwołała się do sądu od decyzji dotyczących poradni laryngologicznej i ginekologicznej. – Gabinetu ginekologicznego było najbardziej szkoda. To były cztery pomieszczenia świeżo po remoncie, świetnie wyposażone, gdzie pacjentki mogły się komfortowo przygotować i zostać zbadane – mówi Danuta Pikulska-Warzecha.

Dwa z tych pomieszczeń gabinetu ginekologicznego były wykorzystywane przez ostatnie cyterz lata do badań, ale dwa czekały zamknięte. – Wierzyliśmy, że nasze odwołanie coś zmieni i gabinet ginekologiczny wróci – mówi pani prezes.

Udało się. Rada osiedla Nowy Dwór, która pomagała przychodni, ogłosiła na swojej stronie, że gabinet wraca i można się niebawem rejestrować. Na razie jednak trzeba trochę jeszcze poczekać. – W poniedziałek mamy podpisać umowę z NFZ – informuje Pikulska-Warzecha.

Spór o poradnię laryngologiczną przychodnia przegrała. Chce jednak wystartować w konkursie o kontrakt na taką poradnię, jeśli tylko NFZ taki ogłosi. Z walki o poradnię urologiczną na razie zrezygnowano. – Z urologią się rozstaliśmy, nie mamy już specjalistów – mówi Danuta Pikulska-Warzecha.

O tym, czy rejestracja ruszyła, przychodnia będzie informować na bieżąco. Informacja i rejestracja: 357-99-21, 358-78-76.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A prywatne?

k (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Prywatne na osiedlu mają się dobrze-jak tu frajerom refundować przecież szwagier z NFZ nie pozwala-

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wygrali! Mogą rejestrować na 2013!

Wrocek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

Operacja się udała, pacjent zmarł.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo