Miedź Legnica testuje kolejnego napastnika

22-letni Słowak Jakub Vojtus jest sprawdzany przez I-ligową Miedź. Dzisiaj zdobył gola w zremisowanym 4:4 sparingu z Rakowem Częstochowa.

Vojtus na Słowacji uchodzi za duży talent. Ten wysoki (186 cm) snajper ma na koncie 13 występów w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

W 2010 roku trafił do Interu Mediolan, gdzie szkolił się przez kilka sezonów i był wypożyczany do innych klubów, m.in. Chievo Verona, chorwackiego NK Zagrzeb czy portugalskiego SC Olhanense. W styczniu 2015 roku wrócił na Słowację. Rozegrał 22 mecze w barwach Spartaka Trnava, w których zdobył 3 gole.

W środę trener legniczan Ryszard Tarasiewicz wystawił go w podstawowym składzie na mecz kontrolny z II-ligowym Rakowem Częstochowa w Wałbrzychu. Vojtus otworzył wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się remisem 4:4. Był to ostatni sprawdzian dla „Miedzianki” przed wylotem na zgrupowanie do Turcji. Nad Bosfor piłkarze MKS-u wyruszą w sobotę i będą tam aż do środy 24 lutego. Do soboty sztab szkoleniowy ma podjąć decyzję, czy Vojtus znajdzie się na pokładzie.

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 4:4
Bramki: Figiel 44-k., Kamiński 74, Pawlusiński 78, Piątek 90 - Vojtus 15, Ślusarski 18, Labukas 52, Garguła 68.
Miedź (I połowa): Smug - Bartczak, Stasiak, Telichowski, Trifonov, Cierpka (35. Rasak), Łuszkiewicz, Garuch, Ślusarski, Łobodziński, Vojtus.
(II połowa): Kapsa - Lafrance, Midzierski, Artjunin, Gorskie, Rasak, Daniel, Subbotin, Garguła, Gancarczyk, Labukas.