Kto wymyślił zabytki?

  Kto wymyślił zabytki?

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prokuratura zajęła się przetargiem na miejskie kamienice.
  Materiały podobne
  Po naszym tekście prokuratura ze Starego Miasta wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na sprzedaż dwóch kamienic przy Wybrzeżu Wyspiańskiego.

  Na początku stycznia napisaliśmy o kontrowersyjnym udziale w tej sprawie miejskiego konserwatora zabytków Katarzyny Hawrylak-Brzezowskiej i jej brata, architekta Macieja Hawrylaka.
  Z ogłoszenia o przeprowadzonym w 2006 roku przetargu wynikało, że kamienice mają "cechy zabytkowe" i sprzedawane są do remontu.

  Prezydent Rafał Dutkiewicz mówił nam, że urzędnicy przed przetargiem mieli informacje, że kamienice mają być wpisane do państwowego rejestru zabytków.
  Jednak po przetargu okazało się, że budynki wcale nie są zabytkami. Firma, która wylicytowała najwyższą kwotę, uzyskała zgodę na ich wyburzenie. Zrównała je więc z ziemią i zaprojektowała na ich miejscu budynek o powierzchni pięć razy większej niż stare kamienice.

  Jak się okazało, architekt Maciej Hawrylak współpracuje jako projektant z firmą, która przetarg wygrała. Co więcej - jest jednym z jej właścicieli. Z danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że ma tam pięć procent udziałów.
  Śledztwo prokuratorskie ma wyjaśnić, dlaczego przed przetargiem kamienice były uznawane za zabytkowe i ich nabywca musiałby przeprowadzić kosztowny remont, a po przetargu okazało się, że można je rozebrać.

  - Rozmawiałam o tym z policją - przyznała w czwartek Katarzyna Hawrylak-Brzezowska. - Nie będę tej sprawy jednak komentować - ucięła nasze pytania. Jednocześnie nasz tekst, który był podstawą wszczęcia śledztwa, pani konserwator określiła jako "oparty na insynuacjach".
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O tak, zaiste !

   dudek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Srogi acz sprawiedliwy Sternik z pewnością zastosuje adekwatną karę. Odbierze obietnicę wypłacenia czternastej pensji lub przyzna inkryminowanej nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia i...rozwiń całość

   Srogi acz sprawiedliwy Sternik z pewnością zastosuje adekwatną karę. Odbierze obietnicę wypłacenia czternastej pensji lub przyzna inkryminowanej nagrodę specjalną za wybitne osiągnięcia i natychmiast obetnie ją o 15%.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No w końcu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   qba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Dziękuję Ci Panie Boże, że oświeciłeś Prokuraturę, która w końcu dobiera się do d*** Hawrylakowej!!
   Mała podpowiedź dla prokuratury: koncepcja zabudowy i zagospodarowania Placu Społecznego - kto...rozwiń całość

   Dziękuję Ci Panie Boże, że oświeciłeś Prokuraturę, która w końcu dobiera się do d*** Hawrylakowej!!
   Mała podpowiedź dla prokuratury: koncepcja zabudowy i zagospodarowania Placu Społecznego - kto zasiadał w składzie sędziowskim oceniającym prace koncepcyjne - kto był w zespole projektowym jednej z wygranych pracowni.
   No to czas skończyć z nepotyzmem w tym mieście.
   Mam nadzieję, że Prezydent już przygotował dyscyplinarke dla Pani Hawrylak? Bo honoru to ona nie ma żeby zrzec się stanowiska i zająć się konserwacją powierzchni poziomych w obiektach "zabytkowych" PSS Społem przy Nowym Targu.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama