Koszykówka. Udany rewanż Ślęzy na Pszczółce. MKS rozgromił MUKS Poznań

Rafał Bajko
Wrocławianki w dramatycznych okolicznościach pokonały Pszczółkę AZS Lublin
Wrocławianki w dramatycznych okolicznościach pokonały Pszczółkę AZS Lublin Ślęza Wrocław
Ślęza Wrocław zrewanżowała się Pszczółce AZS-owi Lublin za porażkę w finale Pucharu Polski, wygrywając w meczu 17. kolejki TBLK 80:79. Zwycięskie punkty dla gospodyń w dogrywce zdobyła Katarzyna Krężel. Triumf odniósł w niedzielę też MKS Polkowice, który wygrał z MUKS-em Poznań 81:48.

Spotkanie w hali wrocławskiego AWF-u przyniosło mnóstwo emocji. Już w podstawowym czasie gry obie drużyny miały okazję, aby zakończyć mecz triumfem. Na 44 sekundy przed końcem czwartej kwarty na tablicy wyników widniał remis 66:66. Zarówno Ślęza, jak i Pszczółka miały po jednej akcji, ale ich wykończenie nie było skuteczne, przez co o losach spotkania miała zadecydować dogrywka.

W niej przez długi czas również utrzymywał się remis, aż do czasu, gdy na linii rzutów wolnych stanęła Leah Metcalf. Amerykanka wykorzystała jeden rzut, dzięki czemu lublinianki prowadziły na nieco ponad 20 sekund przed końcem 78:75. Następnie do remisu celną trójką doprowadziła Sharnee Zoll. Gdy sześć sekund przed ostatnią syreną jeden rzut osobisty wykorzystała Dominika Owczarzak, wydawało się, że jest po meczu. Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Katarzyna Krężel, która trafiła do kosza dosłownie w ostatniej sekundzie! Zwycięski rzut był zarazem pierwszą celną próbą byłej reprezentantki Polski w tym spotkaniu.

Zgodnie z planem wysoki triumf nad beniaminkiem z Poznania odniosły z kolei zawodniczki MKS-u Polkowice. Pod-opieczne Vadima Czeczury rozstrzygnęły losy pojedynku praktycznie już w pierwszej połowie, a dzieła zniszczenia dokonały w trzeciej kwarcie. Można zatem śmiało stwierdzić, że gospodynie zrehabilitowały się po części własnym kibicom za nieudany występ w finałowym turnieju Pucharu Polski.

Tauron Basket Liga Kobiet
Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS UMCS Lublin 80:79 (15:12, 18:19, 23:20, 10:15, d. 14:13)
Ślęza: Zoll 11 (1x3), Shegog 10, Linkeviciene 10, Leciejewska 9, Krężel 2 - Śnieżek 25 (2), Sulciute 13 (2), Kastanek, Czarnecka.
Pszczółka AZS: Metcalf 23 (2x3), Player 16 (1), Owczarzak 11, Makowska 9 (2), Mingo 3 - Dorogobuzova 14, Szumełda-Krzycka 3 (1), Szczepanik.

MKS Polkowice - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 81:48 (23:17, 18:12, 26:12, 14:7)
MKS: Stankiewicz 18 (4x3), Michael 17 (2), Greene 15, Schmidt 7 (1), Diaz 2 - Gala 20, Nowacka 2, Bucyk, Żukowska.
JTC MUKS: Skobel 11 (3x3), Kaczmarczyk 10, Durak 4, Skowronek 4, Drop 3 (1) - Klatt 5 (1), Siemienas 5 (1), Idziorek 4, Olszewska 2, Dziwińska, Olczak.

Pozostałe mecze 17. kolejki: Basket Gdynia - Energa Toruń 76:74, MKK Siedlce - Wisła Can-Pack Kraków 68:80, JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 79:60, Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 54:74.