Rusza 3. edycja naszego konkursu na kryminał! Napisz...

  Rusza 3. edycja naszego konkursu na kryminał! Napisz opowiadanie, dostaniesz prenumeratę!

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rusza 3. edycja naszego konkursu na kryminał! Napisz opowiadanie, dostaniesz prenumeratę!

  ©Anna Kaczmarz/Polskapresse/Dziennik Polski

  Dawno, dawno temu...i to wcale nie za siedmioma górami, ale tu, na Dolnym Śląsku, organizowaliśmy sobie na nowo życie. W zniszczonych wojną miastach i wioskach meldowali się nowi mieszkańcy, po ulicach grasowali szabrownicy, a dzieci odkopywały w "piaskownicach" z gruzu dwumetrowe bomby lotnicze. Czyż to nie wymarzona sceneria dla kryminału retro?
  Rusza 3. edycja naszego konkursu na kryminał! Napisz opowiadanie, dostaniesz prenumeratę!

  ©Anna Kaczmarz/Polskapresse/Dziennik Polski

  Wraz z naszym wakacyjnym konkursem chcemy na chwilę powrócić w tamte czasy i zaprosić Państwa do tworzenia historii z dreszczykiem dziejących się w naszym regionie w latach 40. i 50. minionego wieku. Chętnie poczytamy opowiadania oparte na faktach, rodzinnych historiach, anegdotach lub plotkach. Ale i dobrze skonstruowana, krwista, zupełnie fikcyjna fabuła z pewnością zadowoli naszych jurorów, którym przewodniczył będzie Jacek Inglot, autor "Wypędzonego".


  To już trzecia edycja naszej zabawy. Najciekawsze kryminały, jak w poprzednich latach, będziemy publikować przez całe wakacje na stronach "Poniedziałek z kryminałem". I każdy nagrodzimy! Za nadesłany tekst spełniający regulaminowe kryteria autor dostanie półroczną prenumeratę "Gazety Wrocławskiej"! Zwycięzcę dodatkowo wyślemy na kilka dni w malowniczy zakątek Polski.

  Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać opowiadanie kryminalne, którego akcja dzieje się po tuż wojnie na Dolnym Śląsku, na adres kryminal@gazeta.wroc.pl (w tytule mejla należy koniecznie wpisać imię i nazwisko) lub pocztowy: ul. Św. Antoniego 2/4, 50-073 Wrocław (z dopiskiem "Kryminał, imię, nazwisko"). Tekst (niepublikowany wcześniej) musi mieć od 5 do 12 tys. znaków (ze spacjami).

  Przed przystąpieniem do zabawy koniecznie przeczytajcie regulamin! Znajdziecie go TUTAJ lub w siedzibie naszej redakcji. Konkurs trwa do 31.08.2013. Jedna osoba może wysłać jeden tekst.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama