Nowoczesne korty pod namiotem

  Nowoczesne korty pod namiotem

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nowoczesne korty pod namiotem
  1/5
  przejdź do galerii
  Ruszył nowy sportowy obiekt przy PWSZ
  Od 29 stycznia oficjalnie działają nowe, kryte korty tenisowe w Głogowie. Na terenie należącym do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Piotra Skargi ustawiono duży, efektowny namiot, pod którego dachem przygotowano dwa boiska do gry.

  Obiekt należy do znanych w mieście trenerów tenisa ojca i syna czyli Andrzeja i Maćka Kulhawików. Stawianie namiotu rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku, a w połowie stycznia był gotowy do użytku.

  - Pomysł był w naszych głowach od dawna - przyznaje Andrzej Kulhawik. - A wszystko przez to, że od później jesieni do wiosny w Głogowie był zawsze spory problem z grą w tenisa. Nasz namiot trochę go rozwiązuje. Firma, która go stawiała jest profesjonalna, co zresztą widać po namiocie i jego wykończeniu.

  Obiekt ma powierzchnię 1200 mkw i jest podzielony na dwa korty.

  Na otwarcie nowego, prywatnego obiektu sportowego przyszło wielu gości. Wśród nich był prezydent miasta Rafael Rokaszewicz, członek zarządu powiatu Jeremi Hołownia, ale też prezes Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego Wiesław Ławrowski, który przyznał, że od lat zabiegał o takie warunki gry w tenisa przy głogowskim stadionie. Na otwarcie przyszło też wielu miłośników tego sportu, by osobiście sprawdzić jakość kortów.

  - To miejsce jest dla mnie wyjątkowe, ponieważ właśnie na tym boisku tato uczył mnie gry - przyznał Maciek Kulhawik. - Zaczynałem razem z Michałem Przysiężnym, a mieliśmy wówczas po siedem, osiem lat. Dlatego cieszę się, że nasze zdolne dzieci będą miały wreszcie godne miejsce do treningów i nie będą uciekać do innych miast.

  Nowe korty tenisowe są czynne codziennie od godz. 8 do 22. Koszt wynajęcia jednego z nich zależy od pory dnia. Do godz. 12 cena wynosi 50 zł. Między godz. 12, a 15 trzeba zapłacić 60 zł. Po południu godzina gry kosztuje 65 zł. Można też wykupić karnet na 10 wejść na korty. Godzina kosztuje 60 zł.

  Więcej zdjęć na stronie: www.tygodnikglogowski.pl.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo