Duma Przedsiębiorcy: Czysty Kącik Anity Pachury

  Duma Przedsiębiorcy: Czysty Kącik Anity Pachury

  Kamil Wołoszyn

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Anita Pachura chce zdobywać nowych klientów jakością usług

  Anita Pachura chce zdobywać nowych klientów jakością usług ©Fot. Archiwum Anity Pachury

  Czysty Kącik to mała, rodzinna firma, która - chociaż powstała dwa lata temu - już zyskała sobie uznanie na dolnośląskim rynku usług porządkowych. O jej profesjonalizmie najlepiej świadczą rekomendacje byłych zleceniodawców. Jednym z nich jest firma LC Corp Sky Tower Sp. z o.o., dla której wykonywała prace porządkowe na budowie najwyższego we Wrocławiu wieżowca.
  Anita Pachura chce zdobywać nowych klientów jakością usług

  Anita Pachura chce zdobywać nowych klientów jakością usług ©Fot. Archiwum Anity Pachury

  Anita Pachura, właścicielka firmy Czysty Kącik, mówi, że w każdej branży można być dobrym, jeśli nawet nie najlepszym. Największym osiągnięciem jej firmy jest zdobycie zaufania, jakim obdarzyło ją wiele renomowanych przedsiębiorstw i korporacji oraz klientów indywidualnych. Jednym z najpoważniejszych zleceń było np. czyszczenie kabin samochodów należących do kontyngentu Polskiej Misji Wojskowej w Iraku.


  - Sukces? Pani Anita uśmiecha się i bez wahania odpowiada: Do tej pory nie otrzymałam żadnej reklamacji na wykonane przez moją firmę usługi. To efekt konsekwentnego budowania marki oraz tego, że większość zysków firmy inwestuję w szkolenia pracowników i kupno nowych maszyn - zdradza właścicielka Czystego Kącika.

  Firma powstała w podwrocławskim Kiełczowie. Do jej założenia Anitę Pachurę skłoniły zasłyszane opinie osób niezadowolonych z usług firm zajmujących się utrzymywaniem czystości i higieny sanitarnej na Dolnym Śląsku. - Wielu osobom wydaje się, że sprzątanie dużych i małych pomieszczeń to prosta sprawa, a tak nie jest. Branża usług porządkowych nieustannie się rozwija, dlatego cały czas należy pogłębiać swoją wiedzę- mówi właścicielka firmy.- Nasza praca opiera się na zdobytym doświadczeniu oraz specjalistycznych szkoleniach, które przechodzą wszyscy pracownicy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować dobrą jakość wykonywanych przez nas usług - dodaje.

  Firma oferuje serwis porządkowy dla przedsiębiorstw i osób prywatnych. Usługą, od której startowała, było pranie dywanów i wykładzin z materiałów syntetycznych oraz włókna naturalnego. Inną usługą jest pranie tapicerki meblowej (sofy, narożniki, wersalki, fotele, krzesła tapicerowane). Firma Czysty Kącik bez problemu poradzi sobie także z porządkami w pojazdach osobowych, ciężarowych, autobusach oraz wozach specjalnych. Zlecenie obejmuje zazwyczaj: odkurzanie wnętrza pojazdu, wywabianie plam, czyszczenie elementów tapicerowanych, plastikowych, mycie szyb, a także odgrzybianie klimatyzacji i usuwanie zapachu nikotyny.

  - Wszystkie usługi świadczymy na miejscu, u klienta. Posiadamy stacjonarną pralnię dywanów i tapicerek. W naszej ofercie znajdują się także specjalistyczne serwisy porządkowe, takie jak np. ozonowanie, polimeryzacja podłóg, czyszczenie kostki brukowej, mycie elewacji i usuwanie graffiti - wylicza Anita Pachura.

  Firma, mimo zdobycia silnej pozycji na rynku, nie ustaje w staraniach o pozyskanie nowych klientów oraz rozwój świadczonych usług. Anita Pachura patrzy w przyszłość z optymizmem. - Nowe zlecenia pozyskujemy poprzez reklamę oraz polecenia osób i firm, które były zadowolone z naszych usług, a tych jest coraz więcej. Ta druga forma daje nam zdecydowanie więcej kolejnych zamówień. Wciąż się rozwijamy, zdobywamy doświadczenie i poszerzamy ofertę naszych usług. Do końca roku będę chciała zatrudnić dwie kolejne osoby, które nie tylko będą pracownikami, ale przede wszystkim członkami naszej rodziny - opisuje właścicielka Czystego Kącika.
  Dla Anity Pachury najważniejsze jest obecnie pozyskanie nowych wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych dostałej współpracy. Firmie zależy tak samo na klientach indywidualnych, jak na dużych korporacjach. W planach właścicielki firmy jest także poszerzenie oferowanych usług o kolejne, nierealizowane przez konkurencję.

  Akcja Duma Przedsiębiorcy

  Prezentujemy historie przedsiębiorców z naszego regionu. Mamy nadzieję, że ich przykład pokaże, że warto podjąć wyzwanie i że przy odrobinie wsparcia i dobrym przygotowaniu każdemu może się udać. Cykl jest elementem akcji Idea Banku, który postanowił udokumentować i wypromować działalność dziesiątek małych polskich firm, które odniosły sukces. Na wsparcie promocyjne może liczyć około 100 firm z całej Polski. Więcej informacji o akcji na stronie: www.ideabank.pl/duma-przedsiebiorcy

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama