Niespodzianki nie było. Hiszpanie ograli Rosjan i awansowali kosztem Danii

W trzecim środowym meczu we wrocławskiej Hali Ludowej Hiszpania wygrała z Rosją 25:23 (11:12) i to ona zapewniła sobie awans z 1. miejsca grupy II. Jej rywalem w półfinale będzie reprezentacja Chorwacji, która zdemolowała Polskę w Krakowie 37:23 (15:10).

W pierwszej połowie siedzący na trybunach Duńscy szczypiorniści, którzy wcześniej niespodziewanie przegrali z Niemcami, mogli mieć jeszcze nadzieję na awans do półfinału. Aby tak się stało Rosja musiałaby pokonać Hiszpanię i choć wydawało się to mało prawdopodobne, to jednak "Sborna" do przerwy prowadziła 12:11.

W drugiej odsłonie Hiszpanie udowodnili jednak swoją wyższość nad rywalem i szybko odrobili straty oraz kontrolowali przebieg gry. Wygrali 25:23 i tym samym zajęli 1. miejsce w grupie II. Drudzy Niemcy także uzbierali 8 punktów, ale w bezpośrednim starciu (jeszcze w pierwszej fazie turnieju) przegrali z Hiszpanią i dlatego do półfinału awansowali z drugiego miejsca. Oznacza to, że o finał zagrają z Norwegią.