Nauczą, jak być dobrym

  Nauczą, jak być dobrym i świadomym rodzicem

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Specjaliści doradzą, jak dbać o maluszka. Rodzice nie zostaną sami z problemami.
  W Jeleniej Górze rusza kampania Dobry Rodzic - Dobry Start. Jest adresowana do rodziców noworodków i niemowląt oraz oczekujących na pociechę. Akcja będzie trwała od połowy marca do połowy maja.
  - Najbardziej obawiam się pierwszych tygodni w domu z moim maluszkiem - przyznaje Magdalena Lipnicka.

  Jeleniogórzanka tydzień temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Gabryś musi jeszcze zostać kilka dni w szpitalu i przejść badania. Opuści lecznicę, jeśli wyniki będą dobre.
  - Ale nie wiem, jak sobie poradzę po powrocie. To ogromna odpowiedzialność za kruszynkę - dodaje młoda mama, która chętnie skorzysta z pomocy specjalistów.

  Znajdzie ich w Oddziale Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka, który koordynuje akcję Dobry Rodzic - Dobry Start - w Jeleniej Górze.
  - Rzecz w tym, aby rodzice zapewnili jak najlepszą opiekę swoim maleństwom - mówi Józef Pawłowski, przewodniczący jeleniogórskiego oddziału KOPD. - Gdy rodzi się dziecko, świat młodych rodziców zmienia się diametralnie. Chcemy pomóc, by nauczyli się, jak najlepiej sprawować opiekę nad dzieckiem - wyjaśnia.

  W ramach kampanii jeleniogórzanie będą mogli porozmawiać z psychologami, pediatrami, położnymi i innymi specjalistami. Czekają na nich w każdy poniedziałek, środę i piątek, w godzinach 16-18 w siedzibie Komitetu przy ul. Jasnej 11 w Jeleniej Górze.
  - Dostaną też specjalnie przygotowane ulotki i broszury - zachęca Józef Pawłowski. Dotyczą one m.in. tego, jak radzić sobie ze stresem związanym z wejściem w nową rolę, czy stawiać granice malcom bez używania przemocy. - Myślę, że tego typu porady to strzał w dziesiątkę - chwali pomysł mama małego Gabrysia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama