Ważne
  Wrocław: Marszałek jednak da pieniądze na nosorożce....

  Wrocław: Marszałek jednak da pieniądze na nosorożce. Przyczynił się do tego dobry kurs euro

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dobry kurs euro sprawił, że znalazły się pieniądze na wybieg dla nosorożców
  1/7
  przejdź do galerii

  Dobry kurs euro sprawił, że znalazły się pieniądze na wybieg dla nosorożców ©Tomasz Hołod

  Zarząd województwa dolnośląskiego jednak przeznaczy środki unijne (2 miliony złotych) na wybieg dla nosorożców we wrocławskim zoo. Przypomnijmy, że wniosek ogrodu był na rezerwowej liście projektów, które liczyły na dofinansowanie.
  Dlaczego w urzędzie marszałkowski zmieniono zdanie? Powód jest interesujący: to dobry kurs euro, który pozwolił na wygospodarowanie większej sumy pieniędzy na inwestycje w regionie.

  - Decyzja zapadła w środę - informuje Anna Czujko z biura prasowego urzędu marszałkowskiego. - Wsparcie projektów, które do tej pory były na liście rezerwowej, będzie możliwe dzięki korzystnemu kursowi euro. Skorzysta na tej decyzji między innymi wrocławskie ZOO, które starało się o dofinansowanie wybiegu dla nosorożców.
  Ale dzięki tym pieniądzom powstaną również ścieżki przyrodnicze w Górze, Brodnie czy Głębowicach. Ucieszą się również przedstawiciele powiatu wołowskiego, który dostanie dofinansowanie na utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej - dodaje.

  Dofinansowanie zatem dostaną wszystkie projekty, które trafiły na listę rezerwową. Przypomnijmy, że gdy wniosek wrocławskiego zoo trafił na listę rezerwową, w urzędzie miejskim alarmowano, że stało się to z przyczyn politycznych. Paweł Czuma, rzecznik Dutkiewicza (już nie pełni tej funkcji) mówił wtedy: - Szkoda, że kolejny raz polityka przysłoniła zarządowi województwa zdrowy rozsądek. Marszałek chciał zrobić na złość prezydentowi, a zrobił na złość mieszkańcom.

  Czytaj też: Wojna Dutkiewicza z Jurkowlańcem. Odcinek "Nosorożce"

  Odpowiedziała mu Dagmara Turek-Samól, rzeczniczka marszałka: - Wrocław jest największym beneficjentem pieniędzy unijnych w regionie i dostaje od nas miliony euro. Ale nie zawsze jego projekty są najlepsze. Tym razem mniejsze gminy zdobyły dofinansowanie, bo spełniły wszystkie wymagane kryteria. Złość i zarzuty urzędników magistratu naprawdę zadziwiają. Ale każdy własną miarą ocenia innych.

  Dodajmy, że Rafał Dutkiewicz i Rafał Jurkowlaniec są w otwartym konflikcie. Marszałek niedawno podał gminę Wrocław do sądu za to, że - jego zdaniem - Rafał Dutkiewicz obiecał przekazać 50 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy, a dotąd tego nie zrobił (zobacz: Marszałek Jurkowlaniec: Nie wolno robić z gęby cholewy).

  Dzięki temu, że zoo dostanie pieniądze unijne, w ogrodzie powstanie też wybieg dla okapi.
  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przykrywka

   Ale banały! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 7

   Może to nie kurs euro, tylko krytyka ludzi co do bezmyślnego rozdawania pieniędzy! Ale błazenada! Wyjaśnienie na poziomie dzieci z przedszkola, a i te dałyby bardziej inteligentne uzasadnienie:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dupkiewicz - złodziej i kłamca

   sprawiedliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

   Dupkiewicz niech najpierw odda 50 mln zł długu, a potem dopiero może zacząć się rzucać. To, że marszałek województwa finansuje mu miejskie inwestycje, to jest tylko dobra wola marszałka. Za takie...rozwiń całość

   Dupkiewicz niech najpierw odda 50 mln zł długu, a potem dopiero może zacząć się rzucać. To, że marszałek województwa finansuje mu miejskie inwestycje, to jest tylko dobra wola marszałka. Za takie głupkowate gadki w mediach pod adresem marszałka na miejscu marszałka nie dałbym mu ani grosza. Twarde ultimatum: oddasz dług - możesz liczyć na inwestycje z kasy województwa, nie oddasz - dostaniesz figę z makiem. Jak na razie, to Dupkiewicz robi na złość marszałkowi, a nie na odwrót.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO a Grzechu

   RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   Marszałek R. Jurkowlaniec to marionetka G. Schetyny (vel. Grzechu). PO wbija szpilki gdzie się da Wrocławiowi i ich mieszkańcom. To najgorsze szambo i zepsucie polityczne, jakie nas - wrocławian -...rozwiń całość

   Marszałek R. Jurkowlaniec to marionetka G. Schetyny (vel. Grzechu). PO wbija szpilki gdzie się da Wrocławiowi i ich mieszkańcom. To najgorsze szambo i zepsucie polityczne, jakie nas - wrocławian - spotkało.

   Prezydent Dutkiewicz, to dobry menedżer i życzę mu powodzenia.

   Członek RUCHU PALIKOTA, pozdrawiam.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   matematyka

   stosunkowana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

   euro było po 4,15 niedawno, wtedy kurs był niekorzystny? liczmy
   załóżmy że mamy 100,000 euro czyli 415,000 zł
   teraz jest kurs 4,33 czyli mamy 433,000 zł
   415,000 x 20 = 8 300 000
   433,000 x 20 =...rozwiń całość

   euro było po 4,15 niedawno, wtedy kurs był niekorzystny? liczmy
   załóżmy że mamy 100,000 euro czyli 415,000 zł
   teraz jest kurs 4,33 czyli mamy 433,000 zł
   415,000 x 20 = 8 300 000
   433,000 x 20 = 8 660 000
   czyli nasz korzystny kurs euro daje nam tylko 360,000 zł.
   nie wiem czy to aż tyle żeby sie cieszyć.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niedanwo kurs euro był poniżej 4zł

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

   .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo