Koszykówka. Ślęza zdobyła Toruń! MKS gorszy od Wisły

Rafał Bajko
Marissa Kastanek zagrała w Toruniu kapitalny mecz. Amerykanka zdobyła dla Ślęzy 15 oczek Ślęza Wrocław
Niezwykle cenne zwycięstwo w Toruniu odniosły zawodniczki Ślęzy Wrocław. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa wygrały z Energą 75:72. Drugą porażkę z rzędu poniósł z kolei MKS Polkowice, który uległ tym razem w Krakowie 53:79.

Fantastyczne widowisko obejrzeli kibice w Grodzie Kopernika. Zarówno Energa, jak i Ślęza walczyły o zwycięstwo od pierwszych do ostatnich minut, a prowadzenie zmieniało się praktycznie co chwilę. Gospodynie wzmocnione Amerykanką Renee Taylor szybko otrząsnęły się po gorszej końcówce drugiej kwarty i na początku drugiej połowy odrobiły straty. Na szczęście to wrocławianki zachowały więcej zimnej krwi w końcówce ostatniej odsłony i za sprawą Chay Shegog przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na uwagę zasługuje świetny występ Marissy Kastanek, która dołączyła do Ślęzy zaledwie kilkanaście dni temu.

Drugą porażkę z rzędu w TBLK zanotowały z kolei zawodniczki MKS-u Polkowice. Podopieczne Vadima Czeczuro, po klęsce w Bydgoszczy, tym razem musiały uznać wyższość mistrzyń Polski z Krakowa. MKS nawiązał kontakt z gospodyniami w trzeciej kwarcie, gdy zdołał odrobić aż dziewięć oczek straty. Marzenia o korzystnym rezultacie prysły jednak w czwartej kwarcie, kiedy krakowianki dosłownie "przejechały" się po polkowiczankach.

Tauron Basket Liga Kobiet
Energa Toruń - Ślęza Wrocław 72:75 (18:18, 15:21, 27:22, 12:14)
Energa: Macaulay 23 (1x3), Ajavon 14, Misiek 11, Szczechowiak 11 (3), Idczak - Taylor 9 (1), Skorek 2, Walich 2.
Ślęza: Leciejewska 15, Zoll 10, Śnieżek 9 (1x3), Linkeviciene 7 (1), Shegog 6 - Kastanek 15 (3), Sulciute 7, Mistygacz 6 (2), Czarnecka.

Wisła Can-Pack Kraków - MKS Polkowice 79:53 (23:13, 20:12, 15:24, 21:4)
Wisła: Turner 29 (3x3), Peters 16, Ziętara 9 (3), Nicholls 7, Szott-Hejmej 6 - Żurowska-Cegielska 10, Zohnova 2, Misiuk, M.Puter.
MKS: Michael 11, Greene 10, Stankiewicz 7 (1x3), Schmidt 4, Diaz 2 - Nowacka 12 (4), Gala 7, Bucyk, Żukowska.

Pozostałe mecze: Basket 90 Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:59, Pszczółka AZS UMCS Lublin - Widzew Łódź 79:56, Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce 80:42, JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec (przełożony na 7.03).