Tajemnicza kradzież endoskopów ze szpitala na Kamieńskiego....

  Tajemnicza kradzież endoskopów ze szpitala na Kamieńskiego. Śledztwo przejmuje Kraków

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Szpital przy ul, Kamieńskiego

  Szpital przy ul, Kamieńskiego ©Jaroslaw Jakubczak/Polskapresse

  Prokuratura Apelacyjna w Krakowie przejmuje śledztwo w sprawie kradzieży endoskopów z wrocławskiego szpitala przy ul. Kamieńskiego – powiedział nam dziś jej rzecznik Piotr Kosmaty. Powód? Podejrzenie, że te same osoby skradły takie same urządzenia z jednego z krakowskich szpitali. W mediach pojawiały się spekulacje, że za serią kradzieży endoskopów stoją narkotykowe kartele.
  Szpital przy ul, Kamieńskiego

  Szpital przy ul, Kamieńskiego ©Jaroslaw Jakubczak/Polskapresse

  Do kradzieży doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. W grudniu podobne urządzenia do endoskopii i kolonoskopii skradziono ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Według nieoficjalnych informacji z obydwoma przestępstwami wiązano obywateli Kolumbii. Stąd wersja o „kartelach” zamieszanych tę historię.

  - Jest taka informacja, że w pobliżu okradanych szpitali (i to nie tylko w Polsce) obserwowano ten sam samochód, wynajmowany przez obywateli Kolumbii - mówił nam kilka dni temu funkcjonariusz policji. Sprawą krakowską zajmowała się Prokuratura Apelacyjna, a wrocławską - policjanci z Komendy Miejskiej i prokuratura Psie Pole.

  - Po zapoznaniu się z aktami wrocławskiego śledztwa podjąłem decyzję o połączeniu obydwu spraw – mówi rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, jednocześnie prowadzący krakowskie postępowanie, Piotr Kosmaty.

  Dlaczego połączono? Bo – jak fachowo mówi prokurator - „zachodzi łączność podmiotowa i przedmiotowa”. Zginęły takie same urządzenia, więc można podejrzewać, że ukradli je ci sami ludzie. Opowieści o kartelach zamieszanych w kradzież (rzekomo po to, by wydobywać kokainę przemycaną z Ameryki Południowej w żołądkach) prokurator komentuje krótko: - To medialne spekulacje. My prowadzimy śledztwo.

  WIĘCEJ CZYTAJ TU: Narkotykowi dilerzy zamieszani w kradzież?

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aha.

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Czyli ukradli swoi, a nasi robią wszystko żeby umorzyć sprawę - swoją droga niezłymi nićmi to szyją ...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama