Śmieciowa kompromitacja we Wrocławiu: Rewolucja odłożona do...

  Śmieciowa kompromitacja we Wrocławiu: Rewolucja odłożona do 15 lipca. Więcej czasu na deklaracje

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Miasto przedłużyło w piątek termin składania deklaracji śmieciowych do 15 lipca, po tym jak fiaskiem zakończyły się rozmowy ostatniej szansy z zarządcami nieruchomości i spółdzielniami mieszkaniowymi. Zarządcy zdecydowali, że nie będą składać deklaracji w imieniu mieszkańców.
  Za śmieciową rewolucję we Wrocławiu odpowiadał wiceprezydent Wojciech Adamski. Czy za bałagan odpowie stanowiskiem?

  Za śmieciową rewolucję we Wrocławiu odpowiadał wiceprezydent Wojciech Adamski. Czy za bałagan odpowie stanowiskiem?

  Sonda

  Czy śmieciowy bałagan we Wrocławiu powinien zakończyć się dymisjami w ratuszu?

  Ekosystem, miejska spółka nadzorująca wywóz śmieci, indywidualnych zgłoszeń od ludzi mieszkających np. w spółdzielniach nie przyjmował. W piątek to się zmieniło. - Przyjmiemy je i przedłużamy termin ich składania. Jeżeli ktoś nie zdąży, to po 15 lipca też może to zrobić - powiedział odpowiedzialny za śmieciową rewolucję we Wrocławiu wiceprezydent Wojciech Adamski.
  Wcześniej miasto zapowiedziało też, że od 1 lipca we Wrocławiu nie będzie zapowiadanego sortowania odpadów. Kontenery do segregacji śmieci pojawią się w ciągu dwóch miesięcy.

  ZOBACZ TEŻ: Część wrocławian została bez kubłów na śmieci

  Czy za śmieciowy bałagan wiceprezydent Adamski zapłaci stanowiskiem, tak jak niedawno wiceprezydent Warszawy? Arkadiusz Filipowski, rzecznik ratusza, odpowiada: Wprost przeciwnie. Tylko dzięki jego zdolnościom organizacyjnym system zacznie działać od 1 lipca. Ulice nie będą zasypane śmieciami, a mieszkańcy Wrocławia będą mieli gdzie je wyrzucać. We Wrocławiu złożono zaledwie 30 tys. deklaracji śmieciowych z 70 tys., które powinny wpłynąć do Ekosystemu. W piątek kolejki ustawiały się w Biurze Obsługi Klienta w budynku Ekosystemu przy ul. Michalczyka i w budynku magistratu przy ul. Bogusławskiego. - Mieszkam za granicą i dopiero się o tych deklaracjach dowiedziałam - powiedziała nam Wanda Buono, właścicielka domku przy ul. Noteckiej.

  Alina Dejaszczuk spieszyła się, by zdążyć z dokumentami 230 ogródków działkowych Dobry Gospodarz z ul. Klecińskiej. Czas gonił wrocławian, bo deklaracje mieli złożyć ostatecznie do piątku. Firma Fontis z siedzibą przyul. Jezierskiego 14 też postawiła wszystkich na nogi. - O tym, że deklaracje osobiście trzeba składać w piątek , poinformowano nas dzień wcześniej. Dlaczego mieliśmy na to tak mało czasu? - pyta Małgorzata Lasota. Wielu wrocławskich zarządców zebrało jedynie oświadczenia. Wrocławianie wpisywali w nie liczbę osób mieszkających pod wskazanym adresem oraz to, czy lokatorzy decydują się na segregację śmieci. Te dokumenty nie są ważne - ważna jest deklaracja.

  CZYTAJ TEŻ: Wrocław: Protest przeciwko podwyżkom za odbiór śmieci (ZDJĘCIA)

  A jeżeli ktoś jej nie złoży? - To nie będzie płacił, bo nie dostanie od nas numeru konta, na który trzeba przelewać pieniądze - mówi Wojciech Adamski. Podkreśla jednak, że taki obywatel prędzej czy później zostanie odnaleziony i urzędnicy naliczą mu opłatę od 1 lipca. Jaką? Pierwotnie magistrat mówił, że najwyższą - czyli jak za śmieci niesegregowane. W piątek podano inną informację. Najpierw wrocławianin zostanie zapytany, czy zamierza segregować odpady i z iloma osobami mieszka. Potem dostanie rachunek z opłatą od 1 lipca.

  Dzisiaj sytuację mamy taką: część wrocławian, która złożyła deklarację do urzędu lub Ekosystemu, zapłaci podatek na konto magistratu. Natomiast ci mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje do zarządcy (i ten zarządca złoży dokumenty do Ekosystemu), mają wpłacać pieniądze na konta wspólnoty czy spółdzielni,a one do spółki Ekosystem.

  Dlaczego nie udało się tej sprawy załatwić wcześniej? Magistrat przekonywał, że zarządcy późno przedstawili opinie prawne, które potwierdziły ich racje. - Przepisy ustawy o gospodarce odpadami są bardzo nieprecyzyjne - zaznacza Józef Śnieżek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Południe. W poniedziałek, 1 lipca, wrocławianie obudzą się w tym samym mieście. Niektórzy nawet bez kontenerów, bo te już pozabierała np. firma Sita.

  Wrocławianie dostaną też czas na to, by nauczyć się sortować odpady - plastik do plastików, szkło do szkła, gdzie wyrzucać papier po maśle, zużyte pieluchy, butelki po olejach spożywczych czy metalowe puszki po karmie dla zwierząt. Urzędnicy i firmy śmieciowe dadzą nam trzy miesiące na przygotowania. Przez ten czas możemy wyrzucać wszystko jak leci. Nie wiadomo jednak, kto i jak będzie później sprawdzał, czy segregujemy opady. Wydaje się niemożliwe, by zastosowano odpowiedzialność zbiorową.

  Czytaj także

   Komentarze (247)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gospodarka odpadami

   wrocławianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 16

   Dlaczego my Polacy wszystko na starcie krytykujemy zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu?
   Zawsze początki są trudne i tutaj też. Nie podoba się , że wyrzucając cokolwiek trzeba pomyśle? .Bogate...rozwiń całość

   Dlaczego my Polacy wszystko na starcie krytykujemy zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu?
   Zawsze początki są trudne i tutaj też. Nie podoba się , że wyrzucając cokolwiek trzeba pomyśle? .Bogate kraje od dawna to robi i nikomu to nie przeszkadza.
   Domagacie się dymisji w Ratuszu ? Po co ? Nowa osoba pozbiera śmieci? Oczywięcie ,że nie,ale będziecie mieć satysfakcję,że sie komuś dokopało. Wstyd Wrocławianie. Energę którą bzdurnie wyrzystujecie przeznaczcie na inne cele np. porządki.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kompletny brak zrozumienia tematu...

   viva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 8

   Kompletny brak zrozumienia tematu... bo kto tu mówi o braku chęci segregowania odpadów? "Wrocławianko" zamiast obrażać forumowiczów stwierdzeniami "wyrzucając cokolwiek trzeba pomyśleć", sama...rozwiń całość

   Kompletny brak zrozumienia tematu... bo kto tu mówi o braku chęci segregowania odpadów? "Wrocławianko" zamiast obrażać forumowiczów stwierdzeniami "wyrzucając cokolwiek trzeba pomyśleć", sama zastanów się, gdzie leży problem. Jeśli go nie widzisz wyłożę Ci go, mam nadzieję, że w zrozumiałej dla Ciebie formie.
   Niektórzy, którzy do tej pory segregowali śmieci są zdezorientowani i mają dość jednego najdroższych (o ile nie najdroższego) bałaganu w Polsce.
   Dlaczego we Wrocławiu są TYLKO 2 (słownie DWA) PSZOK - w tym jeden na końcu świata (Pracze Odrzańskie). Dlaczego są one otwarte w dni powszednie od 7 do 15-16 czyli wtedy kiedy większość mieszkańców pracuje i raczej nie ma możliwości na czas dojechać z Zakrzowa do żadnego z nich?
   A może zamiast zmuszać mieszkańców do podróży „na koniec świata” wątroby było dogadać się z przedstawicielami osiedli i za niewielką odpłatą zorganizować takie micro PSZOK – tak, żeby pomóc tym „bezmyślnym” (jak ich „wrocławianko” określiłaś) mieszkańcom. :) No i żeby tych „bezmyślnych” mieszkańców nie zmuszać do mycia butelek i innych opakowań – aż mi się słabo robi na myśl ile wody teraz zużywam.
   Nowa osoba w Ratuszu nie pozbiera śmieci - sarkazm zupełnie nietrafiony :) - ale przez dwa lata "stara" osoba pobierała spore wynagrodzenie za to, żeby całość działała maksymalnie sprawie i tanio. I co... działa? I co jest tanio? :)
   W oddalonej o 20 km Trzebnicy segregowane śmieci to koszt 11 zł, a niesegregowane to 18 zł . Tymczasem we Wrocławiu to odpowiednio 19 i 28,50?! Dlaczego „wrocławianko”?
   Może "wrocławianka" nam to prosto i jasno wytłumaczy. Ale proszę bez banałów, sloganów i frazesów Prosimy o dane, liczby, fakty.
   Droga „wrocławianko” - Ty swoją wypowiedzią na pewno nie pomogłaś w rozwiązaniu problemu. Wstyd „wrocławianko” – bzdurnie zmarnowałaś swoją energię nie wnosząc nic nowego do dyskusji a jedynie obrażając innych :)
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo!

   Lyla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   BRAWO!!!!:):) PRZYNAJMNIEJ Z SENSEM!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   REWOLUCJA!! Niech wszyscy zostawią śmiecie przed Urzędem Miejskim... fotki będziem robić i ognisko..

   geniusz jaki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Doprawdy znerwowały mnie te szuje od wymyślania dróg napychania portfelisk. .... I jutro po zamknięciu urzędu podMiejskiego zaniosę swoje woreczki pod ich drzwi jako manifest I początek rewolucji...rozwiń całość

   Doprawdy znerwowały mnie te szuje od wymyślania dróg napychania portfelisk. .... I jutro po zamknięciu urzędu podMiejskiego zaniosę swoje woreczki pod ich drzwi jako manifest I początek rewolucji śmieciowej. Ktoś przecie musi przykład dać aby ludziska wiedziały, że rewolucja rozpoczęta. Tak więc już od wczoraj NIE segreguję I segregować NIE będę bom świnia taka. Jak panocki pomysłów więcej na kaskę nie mają to niech za porządną kradzież się w końcu wezmą! Kupić sobie kondonówki I czapki na ryje I do zagranicznego marketu np. Achau, Tesco etc. bo MY JUZ MAMY DOŚĆ OKRADANIA SWOICH I oddawania BOGATYM.
   mordka I zapraszam do przyłączenia się do rewolucji.
   I aby rozpoznawać się między rewolucjonistami hasłem niech będzie ŚMIEĆ-MAĆ (to z szacuna dla Owsiaka SIE-MA)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....ciekawostka o byciu najlepszym w Polsce

   viva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę Chemeko-System z Wrocławia, która jest właścicielem jedynej...rozwiń całość

   Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę Chemeko-System z Wrocławia, która jest właścicielem jedynej w regionie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. W związku z wejściem w życie nowych przepisów zapotrzebowanie na tego typu usługi wzrosło. Firma podniosła więc ceny - dwukrotnie.

   Całość na: http://www.polskieradio.pl/5/273/Artykul/880634,ChemekoSystem-zaplaci-kare-UOKiK-sprawdza-ustawe-smieciowa

   -------------------------------------------
   3) Sektor III Fabryczna
   Konsorcjum: CHEMEKO-SYSTEM Sp. z o.o. Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowychzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wprowadzajcie szumu informacyjnego

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   Albo ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem, albo nie potrafią tego członkowie zarządów spółdzielni, wspólnot, wójt, prezydent i inni wymienieni w ustawie. Ustawa podaje jasno: art. 6m punkt 1.:...rozwiń całość

   Albo ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem, albo nie potrafią tego członkowie zarządów spółdzielni, wspólnot, wójt, prezydent i inni wymienieni w ustawie. Ustawa podaje jasno: art. 6m punkt 1.: "(...) Właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (...)" w korespondencji z art.3 punkt 2.: "(...) Jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkami wielolokalowymi, w których ustanowiono odrębną własność lokali, obowiązki właściciela nieruchomości obciążają osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną (...)". Z tych przepisów wynika JASNO KTO MA ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ w przypadku właścicieli/lokatorów mieszkań w blokach/wspólnotach. Pojedynczy właściciele wręcz NIE MOGĄ składać takich deklaracji, bo ustawa nie daje im takiej możliwości. A osoby sprawujące zarząd (w spółdzieli lub wspólnocie) nie składają deklaracji W IMIENIU właścicieli lokali (ustawa nic nie mówi o jakichś pełnomocnictwach "w imieniu" czy "na rzecz"), tylko w swoim własnym imieniu, w odniesieniu do WSZYSTKICH lokali spółdzielni czy wspólnoty.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a może tak prawo spółdzielcze?

   magda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Tak. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Spółdzielnia nie jest ani właścicielem nieruchomości ani nie jest jej zarządcą z ustawy o własności lokali. Jest zarządcą z ustawy o spółdzielniach...rozwiń całość

   Tak. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Spółdzielnia nie jest ani właścicielem nieruchomości ani nie jest jej zarządcą z ustawy o własności lokali. Jest zarządcą z ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, o której to zapomnieli. I zupełnie nie rozumiem dlaczego to spółdzielnia ma za mnie decydować o segregowaniu. Poza tym dlaczego spółdzielcy nie mogą sami złożyć deklaracji? Dyskryminacja jakaś czy co? Ponadto dlaczego spółdzielnia ma zbierać podatki i przekazywać urzędnikom? Tak bez wynagrodzenia? Chory ten kraj jest.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aaaa

   eeee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 16

   Tylko judzić potraficie tu formumowicze,a jakby ktoś was o coś zapytał w realu,to parę w usta nabieracie,dzięki panu Adamskiemu jesteśmy najlepsi w Polsce w ustawie śmieciowej i nie tylko.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....ciekawostka o byciu najlepszym w Polsce

   viva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   "Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę Chemeko-System z Wrocławia, która jest właścicielem...rozwiń całość

   "Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę Chemeko-System z Wrocławia, która jest właścicielem jedynej w regionie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. W związku z wejściem w życie nowych przepisów zapotrzebowanie na tego typu usługi wzrosło. Firma podniosła więc ceny - dwukrotnie". informacja ze strony internetowej programu 3 :-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "nie znam się więc się wypowiem" :-)

   viva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   ...a to taka ciekawostka o byciu najlepszym w Polsce:

   Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę...rozwiń całość

   ...a to taka ciekawostka o byciu najlepszym w Polsce:

   Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę Chemeko-System z Wrocławia, która jest właścicielem jedynej w regionie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. W związku z wejściem w życie nowych przepisów zapotrzebowanie na tego typu usługi wzrosło. Firma podniosła więc ceny - dwukrotnie.

   Całość na: http://www.polskieradio.pl/5/273/Artykul/880634,ChemekoSystem-zaplaci-kare-UOKiK-sprawdza-ustawe-smieciowa

   Chemeko-System:
   3) Sektor III Fabryczna
   Konsorcjum: CHEMEKO-SYSTEM Sp. z o.o. Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowychzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   propaganda sukcesu

   viva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   ....najlepsi w sensie najdrożsi... tak to fakt!

   podziękujmy za to p. adamskiemu :) serdecznie!
   no i forumowiczowi "eeee" za szerzenie propagandy sukcesu!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   viva

   eeee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   Nie znasz tego pana,to się nie wypowiadaj,no i tyle.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "nie znam się więc się wypowiem" :-)

   viva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   drogi "eeee" - bez komentarza :-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "nie znam się więc się wypowiem" :-) #2

   viva (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   ..a to taka ciekawostka o byciu najlepszym w Polsce:

   Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę...rozwiń całość

   ..a to taka ciekawostka o byciu najlepszym w Polsce:

   Prawie 400 tysięcy złotych kary i nakaz natychmiastowej zmiany cennika.
   Jak dowiedziało się Polskie Radio, taką karę nałożono na spółkę Chemeko-System z Wrocławia, która jest właścicielem jedynej w regionie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. W związku z wejściem w życie nowych przepisów zapotrzebowanie na tego typu usługi wzrosło. Firma podniosła więc ceny - dwukrotnie.
   Całość na:
   http://www.polskieradio.pl/5/273/Artykul/880634,ChemekoSystem-zaplaci-kare-UOKiK-sprawdza-ustawe-smieciowa
   ------------------------------------------------------------------------------
   3) Sektor III Fabryczna
   Konsorcjum: CHEMEKO-SYSTEM Sp. z o.o. Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowychzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   logika

   myślenie, to już przeszłość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

   zaskakujący problem do rozwiązania, jak zorganizować zwrot butelek?
   Jeśli browary stać na rozdawanie opakowań, należy nałożyć podatek ekologiczny, który spowoduje, że sami (producenci piwa)...rozwiń całość

   zaskakujący problem do rozwiązania, jak zorganizować zwrot butelek?
   Jeśli browary stać na rozdawanie opakowań, należy nałożyć podatek ekologiczny, który spowoduje, że sami (producenci piwa) zainwestują w punkty przyjmowania opakowań, a żaden "smakosz" nie wyrzuci pustej butelki bo będzie miała wartość taką jak jej zawartość...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ja mam w d ....

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   Mieszkam w spółdzielni - złożyłem oświadczenie, że nie będę sortował śmieci (nie zamierzam ich myć przed wyrzuceniem). Niczego nie będę składał do Ekosystemu, bo nie wyrażam zgody na przetwarzanie...rozwiń całość

   Mieszkam w spółdzielni - złożyłem oświadczenie, że nie będę sortował śmieci (nie zamierzam ich myć przed wyrzuceniem). Niczego nie będę składał do Ekosystemu, bo nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych przez jakąś tam spółkę. To miasto i spółdzielnia mają zapewnić wywóz śmieci. Nie jest to mój obowiązek ! Więc niech się dogadają. Żądanie abym coś składał do Ekosystemu jest po prostu żałosnezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie wyrzucać niesortowane - mieszkam w spółdzielni mieszkaniowej

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

   Gdzie będę mógł wyrzucać niesortowane odpady ? Zadeklarowałem w spółdzielni, że nie zamierzam myć śmieci przed wyrzuceniem i nie będę ich sortował - więc chcę wyrzucać niesortowane.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nigdzie

   Mamoniowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Zgodnie z Regulaminem Utrzymania Porządku uchwalonym przez rajców W-wia do zmieszanych odpadów komunalnych nie wolno wyrzucać min. tworzyw sztucznych, papieru, szkła. Osoba co nie segreguje śmieci...rozwiń całość

   Zgodnie z Regulaminem Utrzymania Porządku uchwalonym przez rajców W-wia do zmieszanych odpadów komunalnych nie wolno wyrzucać min. tworzyw sztucznych, papieru, szkła. Osoba co nie segreguje śmieci ma to, czego nie wolno wrzucać dostarczyć do PSZOKU (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Są 2 we Wrocku, czynne od 7.30 do 15.30. :Dzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie sortuje

   nie sortuje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Buchacha chacha :) Ja nie sortuje wcale. Zmieszane są przy sortowanych. Przy niesortowanych powinien być normalny kosz. Jak gmina nie zapewni, to przecież jest tyle innych fajnych kolorowych kubłów


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hehe

   Mamoniowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Też mi się tak wydawało, ale po lekturze debilnych przepisów i dodzwonieniu się z trudem do Ekosystemu oni to widzą tak: ten co nie sortuje 1)płaci więcej; 2)nie dostaje worków na plastiki itd;...rozwiń całość

   Też mi się tak wydawało, ale po lekturze debilnych przepisów i dodzwonieniu się z trudem do Ekosystemu oni to widzą tak: ten co nie sortuje 1)płaci więcej; 2)nie dostaje worków na plastiki itd; 3)zaiwania osobiście do Pszoku na Michalczyka albo na Pracze Odrzańskie i oddaje tam to, co inni wrzucają do worków do sortowania! :Dzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głupszego wymysłu świat nie widział

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   żeby wymyślić taki idiotyzm trzeba się urodzić upośledzonym umysłowo!
   Żaden zdrowy umysł by na to nie wpadł.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dudi płaci - Dudi wymaga, internetowe klakiery HAU HAU HAU!

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

   Dutkiewicz i świta są NAJ NAJ NAJ, wszystko wina Szetyny, Szetyny, Szetyny, on też by tak chciał, chiał, chciał HAU HAU HAUUUUUUUU

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bo to Polska właśnie...

   romasowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

   Zawsze segregowałem odpady. Gazety związane sznureczkiem czy puszki po piwie w oddzielnej foliówce co prawda lądowały do jednego kontenera, bo naiwnie myślałem, że to gdzieś w sortowni ułatwi im...rozwiń całość

   Zawsze segregowałem odpady. Gazety związane sznureczkiem czy puszki po piwie w oddzielnej foliówce co prawda lądowały do jednego kontenera, bo naiwnie myślałem, że to gdzieś w sortowni ułatwi im pracę. Teraz wyższe opłaty za śmieci i do tego cały ten polski bałagan z realizacją ustawy śmieciowej powodują, że mam chęć wypier...lić wszystkie śmieci (bez żadnej segregacji) gdzieś pod jakiś urząd, nie ważne jaki: miejski czy państwowy.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama