Nowy prezes jeszcze w styczniu?

  Nowy prezes jeszcze w styczniu?

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W KGHM zmieniła się rada nadzorcza. Teraz jej członkowie wybiorą nowego prezesa spółki.
  Prezes Herbert Wirth ma odejść z KGHM

  Prezes Herbert Wirth ma odejść z KGHM ©Piotr Krzyżanowski

  Nie dwa jak wcześniej przypuszczano, a sześć nowych nazwisk pojawiło się w radzie nadzorczej KGHM. Na poniedziałkowym (18 stycznia) Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki wymieniono większość składu tego gremium.

  Nowi członkowie rady nadzorczej to: Miłosz Stanisławski, Michał Czarnik, Cezary Godziuk i Radosław Barszcz - wszyscy czterej są przedstawicielami Skarbu Państwa.

  Oprócz nich w radzie zasiądą również Dominik Hunek i Jarosław Witkowski. Ze stanowisk odwołano natomiast: Marcina Morynia (przewodniczącego), Tomasza Cyrana (zastępca przewodniczącego), Andrzeja Kidybę, Jacka Poświatę, Bogusława Fiedora oraz Barbarę Wertelecką - Kwater.


  Nowy prezes wciąż czeka swój dzień


  To jedyne decyzje, jakie podjęto na poniedziałkowym walnym. Do tej pory nie poznaliśmy oficjalnie kandydata na prezesa KGHM. Według wcześniejszych, choć nieoficjalnych informacji, kandydatem na to stanowisko jest Krzysztof Skóra.

  Szarek, Czyczerski i Hajdacki zostają

  Swoje funkcje w radzie nadzorczej miedziowego holdingu nadal pełnić będą członkowie wybrani przez załogę spółki. To Bogusław Szarek, Józef Czyczerski i Leszek Hajdacki.

  - Z dobrodziejstwem natury przyjmujemy to, że politycy zmieniają władze w spółce - powiedział nam Józef Czyczerski. - Ja tych ludzi nie znam. Mam nadzieję, że bardzo szybko nauczą się oni Polskiej Miedzi i będą podejmowali decyzje strategiczne, które dziś są niezbędne by Polska Miedź mogła funkcjonować, ponieważ otoczenie wewnętrzne i makroekonomiczne jest dziś dosyć trudne - dodaje .

  Nowa rada nadzorcza na początek będzie musiała się zmierzyć z budżetem KGHM na ten rok i wyborem władz spółki.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama