Z Polkowic ruszają do Wietnamu i Chin

  Z Polkowic ruszają do Wietnamu i Chin

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dwoje studentów i dwóch pracowników naukowych z Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach pod koniec czerwca wyruszy na miesiąc do Azji.
  Po drodze odwiedzą Moskwę, Pekin, Lhasę w Tybecie, Hanoi i Ho Chi Minh w Wietnamie.
  - Chcemy poznać bliżej życie w Azji i przygotować opracowania analityczne, zebrać materiały do prac naukowych, a także zrobić jak najwięcej zdjęć na wystawę - mówi pomysłodawca ekspedycji dr Arkadiusz Kotliński, dziekan Wydziału Nauk Społecznych DWSPiT.

  Katarzyna Merner i Sebastian Horny studiują na III roku stosunków międzynarodowych. Zostali wybrani spośród studentów, którzy zgłosili się na wyprawę.
  - O wyborze uczestników zdecydowała znajomość języków obcych, głównie angielskiego, wcześniejsze pod-óże i ciekawe listy motywacyjne - uzasadnia dr Kotliński.

  Katarzyna podróżowała już po Europie Zachodniej i Turcji, przez rok pracowała i uczyła się w Niemczech. Sebastian także spędził kilka lat u zachodnich sąsiadów. Oprócz krajów europejskich zwiedził też Stany Zjednoczone. Oboje są ciekawi przede wszystkim wielowiekowej i egzotycznej kultury.
  - Zgłosiłam się na wyprawę, by zobaczyć, jak wygląda prawdziwe życie w Azji, porozmawiać z ludźmi - mówi Katarzyna Merner.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama