Sport

    Joanna Linkiewicz zwyciężczynią Plebiscytu Życia...

    Joanna Linkiewicz zwyciężczynią Plebiscytu Życia Akademickiego

    WoK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Joanna Linkiewicz.
    1/2
    przejdź do galerii

    Joanna Linkiewicz. ©Facebook Joanna Linkiewicz

    XXIII Plebiscyt „Życia Akademickiego” na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera AWF-u i AZS-u AWF-u Wrocław w 2015 roku uroczyście zakończony. Nagrody wręczono podczas tradycyjnego balu sportowca, przyszykowanego przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego.
    Wyniki XXIII Plebiscytu „Życia Akademickiego”:

    Najlepsi zawodnicy


    1. Joanna Linkiewicz – dwukrotna złota medalistka w biegu na 400 m przez płotki i w sztafecie 4x400 m na 28. Letniej Uniwersjadzie w Gwangju oraz brązowa medalistka w sztafecie 4 x 400 m na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze;

    2. Rafał Omelko – srebrny medalista w sztafecie 4x400 m oraz brązowy medalista w biegu indywidualnym na 400 m na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze, brązowy medalista w sztafecie 4x400 m na 28. Letniej Uniwersjadzie w Gwangju;

    3. Agata Ozdoba – drużynowa wicemistrzyni świata w judo;

    4. Robert Sobera – brązowy medalista w skoku o tyczce 28. Letniej Uniwersjady w Gwangju, na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze z wynikiem 5, 80 m zajął IV miejsce;

    5. Michał Bąbos – podwójny mistrz świata w karate shotokan WSKA: w kumite indywidualnym i w kumite drużynowym, potrójny medalista mistrzostw świata w Liverpoolu.



    Najlepsi trenerzy

    1. Marek Rożej – trener lekkoatletów: Joanny Linkiewicz i Rafała Omelko, medalistów Halowych Mistrzostw Europy w Pradze oraz 28. Letniej Uniwersjady w Gwangju;

    2. Dariusz Łoś – trener Roberta Sobery, brązowego medalisty w skoku o tyczce na 28. Letniej Uniwersjadzie w Gwangju;

    3. Wiesław Błach i Paweł Korycki – trenerzy Agaty Ozdoby, drużynowej wicemistrzyni świata w judo



    Nagrody specjalne Kapituły

    Za całokształt działań na rzecz rozwoju sportu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu:

    prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz – rektor

    Za systematyczne wspieranie przygotowań olimpijskich sportowców klubu sportowego AZS AWF Wrocław:

    Zenon Kiszkiel – Firma Kamieniarska w Strzegomiu

    Ryszard Żmijewski – Firma KAM-TRANS w Strzegomiu

    Debiut roku:

    Mateusz Janik – biathlonista, zawodnik AZS AWF Wrocław, członek kadry narodowej

    Za najlepszy wynik w sporcie powszechnym:

    Tenisiści: Tomasz Buczko, Krzysztof Miazga, Konrad Mularczyk, Szymon Walków, którzy na Akademickich Mistrzostwach Europy wywalczyli IV miejsce, a w Polsce II miejsce

    oraz ich uczelniany opiekun – dr Mieczysław Lewandowski

    Najlepszy trener w sporcie paraolimpiskim:


    Wojciech Seidel – trener kadry narodowej w pływaniu, szkolona przez niego zawodniczka – Oliwia Jabłońska zdobyła srebrny medal na Paraolimpijskich Mistrzostwach Świata w Glasgow;

    Jerzy Mysłakowski – trener kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów, szkoleni przez niego zawodnicy zdobyli na ME osób niepełnospr. 8 medali, w tym: 3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe

    Za osiągnięcia w dyscyplinie The World Games 2017:

    Dariusz Urbanik – mistrz Polski w ultimate na plaży;

    Magdalena Nowakowska – mistrzyni Polski w kumite karate WKF

    Głosowanie internetowe

    Najpopularniejszy zawodnik: Michał Bąbos – mistrz świata w karate shotokan WSKA

    Najpopularniejszy trener: Piotr Wysoczański – trener piłki nożnej w KS AZS-AWF Wrocław

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać